מה דעתכם על ה-BEAST החדש שלי? :) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על ה-BEAST החדש שלי? :)

xcalibur

Recommended Posts

אז אחרי המון המון RESEARCH ועזרה מחבר טוב שהוא גם מנהל ב-KSP,

אה כן וכמובן גם כמה חודשים טובים של חסכון,

הרי לכם המפלצת הקטנה שלי:

PSU:

SEASONIC 860W PLATINUM SERIES

CPU:

iNTEL I7 3820

HEATSINK:

NOCTUA NHD14

MOBO:

ASUS P9X79

GPU:

MSI 7970 LIGHTNING X2 CROSSFIRE

STORAGE:

SAMSUNG 840 PRO 256GB

MEMORY:

KINGSTON 4X4GB 1600MHZ BLU

CASE:

COOLERMASTER HAF 932

FILTERS:

DEMCIFLEX

14wzuxx.jpg

mlovn5.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, היית צריך לפרסם בקטגוריית חוות דעת. שנית, אם זה לגיימינג אז ביזבזת כסף והחבר שלך פשוט רכב על הארנק שלך.

תתחדש.

אתה מתכוון לפורום "כמה המחשב שלי שווה"?

די שומם שם, לא בטוח אם מישהו היה שם לב...

זה אכן לגיימינג.

למה ביזבזתי כסף לדעתך (אני שואל ברצינות)? בדומה למחשב הקודם שלי שהיה מבוסס , רציתי מחשב שיחזיק מעמד לפחות ל-5 שנים הקרובות. וכשאני אומר יחזיק מעמד אני מתכוון ליעיף 99 אחוז מהמשחקים על FHD MAXED ומינימום של 60 FPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לפורום "כמה המחשב שלי שווה"?

די שומם שם, לא בטוח אם מישהו היה שם לב...

זה אכן לגיימינג.

למה ביזבזתי כסף לדעתך (אני שואל ברצינות)? בדומה למחשב הקודם שלי שהיה מבוסס , רציתי מחשב שיחזיק מעמד לפחות ל-5 שנים הקרובות. וכשאני אומר יחזיק מעמד אני מתכוון ליעיף 99 אחוז מהמשחקים על FHD MAXED ומינימום של 60 FPS.

אתה יכול לקחת עכשיו עוד 10K, להוסיף למחשב הזה, ומה שביקשת עדיין לא יקרה, גם לא עוד שלוש שנים, בטח ובטח שלא חמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנו תרגעו מעט.

האם המחשב הזה איכותי? בהחלט. האם הוא משתלם? לא.

למה:

- הספק שלקחת מעולה, ואומנם הוא עם תקן פלטינה, אבל ב-400~ ש"ח פחות יש לך ספק 750W עם תקן 80+ כסף, לא היית מרגיש שום הבדל.

- מעבד i7 מיותר למשחקים היות והוא לא מראה תוספת ביצועים לעומת מעבדי i5 (למען האמת, דווקא בחלק מהמשחקים כדוגמת BF3 יש אנשים שהתמיכה בליבות הוירטואליות שלו פוגע ברצף המשחק). לכן פה הייתי יכול לחסוך סביב ה-500 ש"ח.

- בגלל המעבד הזה, נאלצת לשלם אקסטרה 500 ש"ח על לוח-אם תומך (אם אתה לא עושה OC, אז עוד כמה מאות שקלים). גם פה- חבל.

- 2 כרטיסי 7970 זה בהחלט חזק, אבל יש שם בעיות מיקרוסטאטר והסקיילינג לא כ"כ ברור- בדוק בפורום . אם אתה משחק על מסך בודד, כרטיס יחיד היה מריץ לך כל משחק על הגדרות גרפיות מקסימאליות. נסה לבטל את ה-CF ולראות בעצמך.

- למה לקחת 4 סטיקים של 4 ג'יגה ולא 2 סטיקים של 8 ג'יגה? היה חוסך לך 2 חריצים לשדרוג עתידי של הזכרון.

- מאסיבי וסתם אוברקיל.

- מארז מצויין אבל שואב אבק בכמויות מטורפות. גם אם יש לך פילטרים, חכה חודש חודשיים ואתה תבין על מה אני מדבר.

אז כמו שאמרתי, יש לך מחשב מעולה מבחינת ביצועים ואיכות. אבל האם הוא נותן לך תמורה מלאה לכסף? כנראה שלא.

היית יכול לקנות מחשב מעולה למשחקים ב-2500 ש"ח פחות בלי בעיה, ותאמין לי כשהוא היה מתחיל לקרטע לך- גם המחשב הזה היה מקרטע.

פעם הבאה תדע להתייעץ לפני קניה, עד אז- תהנה מהמחשב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקחת עכשיו עוד 10K, להוסיף למחשב הזה, ומה שביקשת עדיין לא יקרה, גם לא עוד שלוש שנים, בטח ובטח שלא חמש.

זה בדיוק מה שאמרו לי כשקניתי שני 260 GTX לפני 6-5 שנים.

הפעם היחידה שהם באמת התחילו להתנשף הייתה כש-FC3 יצא. אגב, וזה לא כי הכרטיסים היו כאלה OUT DATED, אלא כי פשוט הפסיקה לתמוך בהם בדרייברים 302 ומעלה. זה גם למה ערקתי ל-ATI.

ב-10K הייתי מכניס שני 7990, משדרג עוד קצת את המעבד ומשכיר את המחשב להדמיות גרעיניות לצהל או קים ג'ונג און :-D

אל תהיה מצחיק, מחשב כזה היה שורד גם הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל אני רוצה לאחל לך - תתחדש.

ללא שום קשר כעת עם הקנייה הייתה נכונה מבחינת עלות מול תוצאה - אני בטוח שהמחשב ישרת אותך מעל ומעבר לדרישות שלך ובטוח שתהייה מרוצה.

אני רוצה רק לתת לך טיפ צרכני לעתיד,

אני חבר בפורומים כבר כמה שנים טובות - את המחשב האחרון שלי קניתי ללא התייעצות עם חברי הפורום למרות שבכל תחום אחר מצאתי פה לרוב את כל התשובות שהייתי צריך.

להתייעץ עם בן אדם שמבצע לך את המכירה, גם אם הוא חבר, יוצר ניגוד אינטרסים. כי מצד אחד אתה רוצה לחסוך בקניית מחשב חדש אני מתכוון מבחינת עלות / תועלת), והוא בתור אדם שעובד על עמלות ירצה את המכירה הגדולה ביותר / להרגיש שהוא נתן לך מחשב על גם אם זה ממש מעבר לצורך שלך רק בשביל לרצות אותך (אני לא אדבר כעת על טיבם של חברים או בני אדם בכללי מעבר לכך) .

שהגעתי למצב שהייתי צריך לשדרג את המחשב / להחליף אי אילו חלקים שהלכו לעולמם, התייעצתי וחסכתי סכומים גדולים מאוד של כסף שבתור אדם שלא מעודכן בשוק הנוכחי סביר להניח שהייתי מוציא (ללא הפורום הייתי קונה כרטיס מסך ב1200 ש"ח למרות ששאר המערכת הייתה גורמת לצוואר בקבוק ולא הייתי עובר את ה30FPS , בסוף חסכתי כ50%).

אני רוצה בנוסף גם לציין לשבח את חברי פורום מפרטי מחשב,

כבר כתבתי את זה בעבר אבל העובדה שאתם עושים את זה בהתנדבות וברוב המקרים בצורה הכי מקצועית ועניינית שאפשר עושה לי טוב על הלב.

אני רוצה להודות לכולכם (:

ח"ח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה תעשה אם בעוד שנתיים וחצי יצא משחק מדהים אבל לא תומך ב-directX11 אלא רק ב-directX12?

קודם שיצא משחק שתומך רק DX11, אחר כך שיצא משחק שיתמוך רק ב-DX11.1 ואז יהיה על מה לדבר :)

טוב הבנו תרגעו מעט.

האם המחשב הזה איכותי? בהחלט. האם הוא משתלם? לא.

למה:

- הספק שלקחת מעולה, ואומנם הוא עם תקן פלטינה, אבל ב-400~ ש"ח פחות יש לך ספק 750W עם תקן 80+ כסף, לא היית מרגיש שום הבדל.

- מעבד i7 מיותר למשחקים היות והוא לא מראה תוספת ביצועים לעומת מעבדי i5 (למען האמת, דווקא בחלק מהמשחקים כדוגמת BF3 יש אנשים שהתמיכה בליבות הוירטואליות שלו פוגע ברצף המשחק). לכן פה הייתי יכול לחסוך סביב ה-500 ש"ח.

- בגלל המעבד הזה, נאלצת לשלם אקסטרה 500 ש"ח על לוח-אם תומך (אם אתה לא עושה OC, אז עוד כמה מאות שקלים). גם פה- חבל.

- 2 כרטיסי 7970 זה בהחלט חזק, אבל יש שם בעיות מיקרוסטאטר והסקיילינג לא כ"כ ברור- בדוק בפורום . אם אתה משחק על מסך בודד, כרטיס יחיד היה מריץ לך כל משחק על הגדרות גרפיות מקסימאליות. נסה לבטל את ה-CF ולראות בעצמך.

- למה לקחת 4 סטיקים של 4 ג'יגה ולא 2 סטיקים של 8 ג'יגה? היה חוסך לך 2 חריצים לשדרוג עתידי של הזכרון.

- מאסיבי וסתם אוברקיל.

- מארז מצויין אבל שואב אבק בכמויות מטורפות. גם אם יש לך פילטרים, חכה חודש חודשיים ואתה תבין על מה אני מדבר.

אז כמו שאמרתי, יש לך מחשב מעולה מבחינת ביצועים ואיכות. אבל האם הוא נותן לך תמורה מלאה לכסף? כנראה שלא.

היית יכול לקנות מחשב מעולה למשחקים ב-2500 ש"ח פחות בלי בעיה, ותאמין לי כשהוא היה מתחיל לקרטע לך- גם המחשב הזה היה מקרטע.

פעם הבאה תדע להתייעץ לפני קניה, עד אז- תהנה מהמחשב :)

מודה על הביקורת הבונה :xyxthumbs:

המחשב הזה נועד בראש ובראשונה להיות כמה שיותר FUTURE PROOF וכמה שיותר שקט לכן אני לא כל כך מסכים עם חלק מהדברים שציינת. סתם לדוגמא, הסיסוניק שלי בכלל לא משתמש במאוורר שלו ב-90 אחוז מהזמן, מיקרוסטטר כמעט ונעלם מ-13.2, וההיט סינק מחזיק לי OC של 4.2 על 32 מעלות באיידיל ב-500(!!!) RPM בלבד. שום פתרון אחר לא היה נותן לי את הביצועים ובעיקר השקט שהחלקים האלה היו נותנים לי. לא למיטב ידיעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...