פרויקט חדש (לפחות לא מצאתי כזה ברשת ) מתריע מכמונות מהירות ומצלמות - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט חדש (לפחות לא מצאתי כזה ברשת ) מתריע מכמונות מהירות ומצלמות

maphisto

Recommended Posts

אז ככה , קצת שיחקתי בחומרה ומה שמתוכנן כרגע זה מערכת התרעה על מכמונות מהירות לפי הלוגיקה הבאה.

יש לי GPS קצת ישן שנקרא UP300 של חברת FASTRAX ( היא נקנתה לאחרונה ע"י UBLOX ).

המודול מצויין וקולט לווינים מהר מאד ואף מקבל יעילה יציבה של 8 -10 לווינים דרך החלון אפילו.

מבחינת מעבד כרגע זה רץ על

http://www.or-e.co.il/index.php?route=product/product&path=9801_9821&product_id=32384

כי זה שכרגע יש לי אבל כשאסיים זה בטח ירוץ על אחד הכרטיסים הקטנים כי מבחינת חומרה כמעט ולא נרדשים משאבים.

משהו כזה :

http://www.or-e.co.il/index.php?route=product/product&path=9801_9821&product_id=29829

אז מה בעצם אני עושה ....

משתמש ב 2 סיפריות

TINYGPS

NEWSOFTSERIAL ה הוא תקשורת סיריאלית TTL

אני אקח את כל הדאטה בייס של מיקומי מצלמות \ מארבים וכו

אחלק את הארץ ל 6 אזורים כך שמיון המיקום יהיה מהיר יותר ויעיל יותר

תבצוע בדיקה תמידית של מהירות ... אם מתחת ל 53 קמ"ש אז לא יבוצע שום דבר (זה מתחת לסף האכיפה של כל אמצעי האכיפה בארץ) .

אם מהירות מעל 53 קמ"ש , נעבור לשלב הבא של מיון .

נקבל את המיקום של של המכונית ונבדוק אם אנחנו במרחק הקטן מ 100 (כרגע הערכה , צריך לבדוק בדיוק מה ניתן לקבל מהמתמטיקה של המיקום) מטר ממצלמה אשר האיכפה שלה נמוכה ממהירות הנסיעה אז יתחיל ציפצוף (בשלב זה ע"י רמקול פשוט אח"כ אני אשלב את זה לתוך המערכת ברכב)

עוצמת ההתרעה תשתנה ע"י מספר פרמטרים : מהירות >> ציפצוף מתגבר , מרחק << ציפצוף מתגבר .

כרגע אני בשלב של לבצע פעולות מתמטיות על המיקום המתקבל ע"יי ה , עברו הרבה שנים מאז שעסקתי בזה פעם אחרונה אז אני עכשיו עובד על כתיבת מערך המיון של המכונית מול מערך המכמונות .

אם מישהו מצה \ עסק בדר ויכול לשפוך אור על נושא המיון \ טיפול במשתנים המכילים מיקום אשמח.

כרגע אני שומר את ה LAT ו LONG בשני משתנים מסוג LONG.

חיסרון מובנה , שאני לא מטפל בו כרגע אבל בעתיד כן .

אני לא מבצע סינון של כיוון הנסיעה ולכן אני אתריע גם על מצלמות שמצלמות לא בכיוון הנסיעה שלי .

אטפל בזה בזה אח"כ עם הוספת התיחסות לנושא HEADING שגם מתקבל ב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שאנחנו עצלנים ... יש כזה ב למשל .

אבל אני לפעמים (בו נודה באמת , לרוב ) עצלן לפתוח את התוכנה או שמישקולי סוללה אני לא נוסע עם .

בצורה הזאת אני מבטיח שגם אני עצלן לפחות אני מנסה לעזור לעצמי .

לדעתי כבר תוך שבוע תהיה גרסה עובדת ואוכל לפרסם את הפרויקט והקוד .

אני מחר אשב לחדד את אלגוריטם המיון וההחלטה אם להתריע או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ברור

למצלמה יש הגדרה של מהירות , כיוון צילום ומיקום (LAT LONG) .

כל אלו יסננו ותתקבל התראה רק כאשר יש סיכוי לאכיפה נגד הרכב הנוסע.

אני כרגע עובד על הסטרקט ולולאות הסינון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוצה לבאס אותך, ואם אתה עושה את זה סתם בשביל הספורט אז סבבה, אבל הרעיון עצמו מיותר כי כמו שאמרו לך הוא כבר קיים באפליקציות לסמרטפונים בלי סוף:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ventel.android.radardroid2

אתה לא צריך לפתוח ולא שום תוכנה אחרת, האפליקציה יכולה להפעיל את עצמה אוטומטית לפי חיבור BT (דיבורית ברכב) למשל, או סתם ע"י לחיצה על ווידג'ט שיפעיל אותה - ואז היא רצה ברקע ומתריעה על מצלמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבאס אותי .

מדובר על משהו שתמיד יפעל (ברגע שהרכב יונע) ... זהו פרויקט כרגע בשביל הספורט בגלל שאני עצלן \ לא תמיד יש סוללה בטלפון בכדי להפעיל .

אבל , גם הצדקה כללית \ עסקית קיימת (ראה ערך מכשיר ה צ'יטה שעולה הון כסף).

אני מטפל בכל המבנה נתונים של "מיצו בדרכים" הכולל מצלמות נייחות (אשר להן יהיה התראה מסוג מסויים) ומקומות מועדים למארבים (התראה מסוג אחר).

בנוסף ניתן להרחיב את היכולות גם לכבישים מסוכנים (מבחינת תאונות ) ועוד.

אכן הבעיה שלי כרגע היא טיפול בהכנסת הנתונים (כרגע באופן קבוע וללא עדכון ואחכ אוסיף מנגנון עדכון לבסיס נתונים) ,אבדוק מה זה QUAD TREE ואיך זה יכול לעזור לי.

בכל מקרה בסוף הפרויקט יפורסם בחינם (שרטוטי חומרה והקוד) כך שכולם יוכלו לשפר \ להוסיף יכולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...