עצה בהקמת רשת קווית ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצה בהקמת רשת קווית ביתית

ys1

Recommended Posts

שלום,

אני מתכנן להקים רשת תקשורת קווית + חיבור נקודת גישה אלחוטית.

ברשת יהיו 5 נקודות תקשורת, בכוונתי להשתמש בתעלות קווי הטלפון של , שיתנקזו ל- Switch של 8 פורטים (Gigabit).

מה- Switch אני אמשוך כבל למודל ראוטר שנמצא במקום אחר בדירה, ואותו מודם ראוטר יספק גם את הגישה האלחוטית.

שאלות:

1. האם שימוש בכבל Cat 5e יספיק, כי Cat 6 יקר יותר, וכרגע ללא שימוש. בעתיד, אלוהים יודע איך הדברים ייראו.

2. מרחק ממוצע מנקודת קצה ל- switch וגם מה- switch למודם ראוטר הוא כ- 20 מ', האם תהיה לי בעיית ביצועים/ניחות?

3. באחד החדרים יש לי יותר ממחשב אחד, אבל אין לי אפשרות להוביל לשם מספר קווים, ולכן אני מתכוון להשתמש ב- swicth נוסף. יש בעיה לחבר כך בשרשור swicth ל- switch? חייב להיות של אותו יצרן?

4. מה ההבדל בין switch "מנוהל" ל"לא מנוהל" - והאם מה שאני צריך הוא "לא מנוהל"?

5. האם בתעלה שרשורית של 18 ממ' אפשר להשחיל 2 כבלים של Cat5e + קו טלפון?

6. מרבית הכבלים שאשחיל, בקצה אחד יחוברו לשקע בקיר ובקצה השני, אני צריך ללחוץ מחבר - האם להשתמש בכבל תקשרות Cat 5e גמיש או קשיח ?

אודה לעזרה, כי אני רוצה לרכז את רשימת הקניות, ולהגשת לביצוע - חופשת הפסח זה עיתוי טוב מאוד ליום יומיים עבודה על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. Cat5e יספיק בהחלט.- רצוי סיכוך FTP.

2. לא תהיה בעיה.

3. אין בעיה לחבר Switch נוסף, אין צורך באותו יצרן.

4. אתה זקוק לSwitch לא מנוהל, Switch מנוהל בדר"כ נמצא ברשתות גדולות מאוד של ארגונים ומאפשר פונקציות שהם הרבה מעבר לצורך הביתי, כמו כן הוא עולה הרבה יותר מSwitch רגיל.

5. תלוי באורך והעיקולים שהתעלה עוברת בדרך, בהחלט אפשרי אם ההשחלה היא 3 הכבלים יחדיו ולא הוספת 2 כבלים לתעלה שיש בה כבר כבל אחד, כי אז הכל מתלפף אחד על השני בזמן ההשחלה והכל נתקע.

6. להשחלות בקיר מומלץ כבל Cat5e קשיח אם כי ייתן ויהיה קצת יותר קשה להשחיל אותו, אין באמת בעיה להשחיל גם כבל גמיש וזה לא יהווה שום הבדל או שינוי, ההבדל ביניהם הוא שלכבל הקשיח יש גיד נחושת יחיד ולכבל הגמיש יש גידים מרובים של נחושת, כביכול גיד עבה נפתס יותר טוב בפסי קורונה, אבל אין בעייה ממשית לתפוס גם כבל גמיש בפסי קורונה.

חופשת הפסח זה זמן מצויין לפרוייקט כזה, החלק הקשה והבעייתי הוא ההשחלה, אחרי זה הכל רץ חלק.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העצות הטובות.

שתי שאלות נוספות:

אני משתמש כיום בתשתית של בזק במהירות של 5Mb ובמודם-ראוטר מיושן של Dlink שבזמנו קיבלתי מבזק, שיציאות ה- RJ45 הן במהירות 10/100 ולא 1000. התמסורת האלחוטית שלו בכלל לא תומכת בתקן N.

1. איזה מודם-ראוטר (יצרן/דגם) מומלץ לקנות היום שיכול לתמוך בתקשורת קווית Gigabit. יש מצב לקנות מודם ADSL בנפרד עם יציאת RJ45 במהירות הזו, ולחבר לזה Router כמו TPlink 1043? צירוף אחר מומלץ?

2.לעניין ה- Switch, האם מישהו יכול לומר האם 3COM V1405-8G נחשב Switch איכותי ואמין? מכשיר אחר שנחשב אמין?

המון תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי Switch, זה מכשיר "טיפש" שעושה פעולה של מפצל, לכן כל Switch מחברה מוכרת יעשה את העבודה, אני משתמש בTP-LINK TL-SG1008D והוא עובד מצויין,

לגבי המודם, החיבור הקווי לא משנה לך כי אתה מחובר ב5 מגה, והתעבורה ברשת הקווית עוברת דרך הSwitch במהירות של 1 גי'גה(כמובן אם למחשב יש כרטיס רשת שתומך במהירות זו), לגבי החיבור האלחוטי, אתה יכול לקנות מודם-נתב ADSL2+ של TP-LINK שתומך בתקן N, רק שתדע שבמהירות מעל 15 מגה בבזק דרוש מודם-נתב שתומך בטכנולוגיה שונה שנקראת VDSL ואפשרי להשגה רק דרך , אז אם אתה מתכנן לשדרג בעתיד הקרוב למהירות מעל 15 מגה בכל מקרא תהיה חייב לקנות מבזק מודם-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

עדיין משהו לא ברור לי (כל יום לומדים...):

לגבי ה- Switch ברורה לי ההמלצה ואפעל בהתאם.

העניין שלא ברור לי הוא כך: ה- Switch מחובר למודם ראוטר לאחד מיציאות ה- RJ45 (אלא אם כן אני לא מבין נכון). אם היציאה הזו היא במהירות 10/100 (ז"א שקצב העברת הנתונים מהמודם ראוטור ל- Switch הוא מקסימום 100), מה יעזור לי שאני מחבר Switch שיודע לעבוד 10/100/1000 ? האם אני לא צריך שהמודם ראוטר יספק ביציאות ה- RJ45 שלו מהירות 1 Gigabit על מנת שכל מה שאשרשר לשם (חיבור ישיר של מחשב או Switch) יעבוד במהירות הזו? ז"א צוואר הבקבוק לרשת הקווית יהיה החיבור בין ה- Switch למודם-ראוטר.

ממה שבדקתי Modem ADSL2 + שנמכרים בארץ תוצרת TP-link, היציאות הקוויות, שלאחד מהם אני אחבר את ה- Switch, הם במהירות עבודה 10/100. האם אתה מכיר דגם שכזה עם יציאות RJ45 בקצב עבודה של Gigabit? אולי פיספסתי בחיפוש?

נתון שכל המחשבים שלי בעלי כרטיס תקשורת קווית שתומך בקצב 1 Gigabit.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העברת קבצים ברשת מתבצעת דרך הSwitch והוא מחובר ב1 ג'יגה, הצוואר בקבור היחידי שלך היה אם היית מחובר לאיטרנט של 100 מגה, אבל אתה מחובר במהירות של 5 מגה לכן חיבור בין המודם(5 מגה) לSwitch בחיבור של 100 מגה לא יהווה שום צוואר בקבוק כי אפילו לא תתקרב למהירות הזו באיטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור של 100 מגה מהנתב למתג, יכול להיות צוואר בקבוק בהעברת קבצים מהרשת הקווית להתקן .

בעיקר אם תוך כדי גם משתמשים ברשת החוטית להורדה מהאינטרנט.

בהעברת קבצים בין המחשבים המחוברים לרשת החוטית לבין עצמם, אין קשר למהירות הנתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הג'יגה יהיה לך זמין בהעברות קבצים ממחשב למחשב בבית, היציאה החוצה תוגבל ל-100.

תכלס - אין מצב שתנצל את ה-100 הזה (גם על חיבור של 15)

מה שכן, במיוחד אם אתה משרשר עוד SWITCH לחדר אחד ומודם (שהוא גם SWITCH) לפעמים זה מתחיל ליצר קצת זבל על הקוים. לא משהו שאמור להפריע לך.

לגבי ה-WIRELESS זה תלוי איזה קצבים אתה רוצה להגיע. ברגע שתרצה קצבים גבוהים ב-WIRELESS גם ככה תקנה חדש - ואז יהיה לו פורט של ג'יגה ולא של 100.

הנתבים הישנים לא מגיעים לקצבים מטורפים ב=WL וככל שהבית גדול יותר, הקצב המקסימלי האפשרי נמוך יותר, ולא תרגיש את הצוואר בקבוק 100 -1000. אל תשכח שיש עוד מגבלות (כרטיסי , דיסק קשיח וכו')

כמו שTROIAN אמר - עיקר העבודה שלך זה התשתית, אח"כ זה שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים,

תודה רבה - הבהרתם את הנקודה.

כשמסבירים לי לאט אני מבין מהר :-)

אם תוכלו לסייע בדבר נוסף, מודם-ראוטר של Tp-link, דגם W8960N - נדמה לי שהוא היחיד שמצאתי שזמין אצל יצרן זה.

הוא נחשב אמין מספיק? אתם יכולים להמליץ על מודם-ראוטר נוסף/אחר - יצרן אחר? יש דגם של Linksys שנקרא X3000 והוא עולה כ- 800 ש"ח - בהיבט של אמינות, גם אם לא אנצל את כל יכולותיו עקב חיבור בתשתית במהירות נמוכה בשלב זה, כדאי לי?

הרבה תודה, וחג שמח לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק לא מבין דבר אחד

למה לא לקנות נתב איכותי שתומך ב1G כמו הtp-1043

ולהשאיר את המודם הקיים שלך בתור מודם נטו?

הרי בעתיד הלא רחוק יאלצו אותך לעבור לvdsl, והנצתב משולב מודם שתקנה עכשיו לא יתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על הרעיון שאתה מציע.

היום יש לי מודם ראוטר של D-link מדגם DSL 604. זו ענתיקה, וכבר היום יש לי בערך כל 10 ימים נפילה של האינטרנט ברמה הקווית. אני מכבה ומדליק וממשיך לעבוד רגיל. זו הסביה שהחלטתי מלכתחילה לשדרג את כל תשתית הרשת בבית.

אני מניח שאין בעיה להפוך אותו ל- Bridge ולחבר אליו TP-1043, נכון?

אני חושש (ואולי שלא בצדק) משלושה דברים:

1. לעבוד עם "שתי קופסאות" במקום קופסא אחת.

2. שה- D-link שלי יכול ל"התפגר" כל יום, ובכל מקרה גם אם אחבר אליו את ה- TP1043 ימשיך פעם ב- 10 ימים ליפול, ואז במילא אצטרך לקנות מודם ראוטר אחר, שכן, ברור לי שבעתיד לא יתאים - אך ייקח להם עוד לפחות 3 שנים עד שיכריחו את כולנו לעבור ל- VDSL.

3. יש תלונות על ה- TP-1043, והשאלה עד כמה היציבות שלו טובה / סבירה / טובה ממה שיש לי היום. עיקר העבודה שלי היא קווית ובכוונתי להשאיר זאת כך.

נקודה נוספת:

היה ואשאר עם ה- Dlink שלי, נניח שאני הופך אותו ל- Bridge, האם החיבור של ה- TP1043 ל- Dlink יהיה מאחד מ- Port RJ45 של ה- Dlink שעובד 10/100 ל- WAN של ה- TP1043 ? לא ברור לי עד הסוף כיצד אני צריך לקנפג את ה- Dlink וה- TP1043 במצב כזה.

שוב, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא כזה בעייתי, אפשר גם להניח אחד על השני. (לא מומלץ אך אפשרי).

במודם, למעט הגדרה ראשונית אתה לא תתעסק.

2. אם הוא יתפגר, תמיד תוכל להשאיל מודם מבזק ללא עלות (ל ADSL).

3. אצלי הוא מאוד יציב על הקושחה האחרונה שלו.

חודש ללא ניתוק. (וגם זה כי הוא יזום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה וחג שמח לכל מי שסייע לי להבין את הנושא ומה אני צריך לעשות.

אעדכן לאחר שאזמין, אקבל ואתקין את כל הציודים למינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...