בחירת מנועים לרובוט שיעלה במדרגות עם ציוד (50 ק"ג +-) - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מנועים לרובוט שיעלה במדרגות עם ציוד (50 ק"ג +-)

Zinger777

Recommended Posts

מייק - אני עוד לא סגור לגבי איזו סוללה לקחת. כשאדע מה צריכות המערכת אני אבחר בסוללה.

בכל מקרה אני חושב שח'ברה פה מצאו כרטיסים במקום זול יחסית אליי (20 יורו לפשוטים ו40 יורו למגה). אשמח ללינק מתאים..

wombat - הוא לקח סקייטבטרד ועליו הלביש את מה שהיה צריך. אני לא בעד לקחת משהו קיים ולשפצר אותו, אלא להזמין גלגלים ולבנות להם משהו מתאים שזה קצת שונה.

אני אגלה לכם עוד משהו בפרויקט - הרובוט יעלה במדרגות (אבל!) עלייה במדרגות תתבצע במשקלים נמוכים יותר - גג 50 ק"ג והעלייה עצמה תתבצע בעזרת גלגלים מיוחדים - http://letsmakerobots.com/files/field_primary_image/Stair_Climber_Mk2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני ממליץ לך לקנות לוח שנקרא DFRobots Romeo

זה לוח דומה ל Arduiono עם ציפ של Mega

יש לו את הדברים הבסיסים כמו שיש לאדרואינו בנוסף יש לו

Shield

של שליטה על מנועים

ככה בפקודות פשוטות אתה מזיז את הרובוט קדימה אחורה וגם סיבוב,

הינה לינק למה שאני בניתי

DFrobots 4WD Mobile Platform for Arduino

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה אני אזמין את המגה כי באמת הפרש המחירים שווה את זה ומעבר לזה אזמין לדים.

אין צורך שאלו יהיו לדים משתנים בצבע. עדיפות ללד חזק גם בעוצמה וגם בצבע (נראה לי לבן הכי כדאי) כדי שהרובוט ייראה בלילה. הרובוט יהיה בערך 60*80 ס"מ אז יש אופציה להזמין רצועה שניתן לפצל אותה לרצועות קטנות יותר במידה וצריך?

תודה רבה שוב (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להשתמש ברצועות לדים בהנחה שיש לך מקור מתח של 12 וולט. אם אין לך מקור מתח כזה אז תצטרך להשתמש בבודדים.

בכל מקרה את רצועות הלדים אפשר לחתוך לקבוצות של 3 לדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר ששלחת כתוב שהמגה מקבל 12V ואם הלדים רוצים 12V אז לא תהיה בעיה לקנות ללדים ולבקר וסוללה אחרת למנועים. רק צריך תכנון נכון מראש או לקנות מנועי 12V DC.

השאלה היא מה נחשב ללד חזק מבחינת לומינוס פלאקס. למשל (סתם הקרצתי מאיביי):

Luminous Flux: 780-900 Lumens/Meter

זה הרבה? מעט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wombat - הוא לקח סקייטבטרד ועליו הלביש את מה שהיה צריך. אני לא בעד לקחת משהו קיים ולשפצר אותו, אלא להזמין גלגלים ולבנות להם משהו מתאים שזה קצת שונה.

זה בעיקר בשביל שתבין עם איזה מנועים/בקרי מהירות אתה צריך לעבוד לעומסים האלו.

אתה תגיע בקלות למעל 50 אמפר, אתה צריך בקרי מנוע מתאימים(ומנועי 12V DC לא יעשו את העבודה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפיסטו - אני לא צריך חוזק של פנס, אלא רק שיוכל להראות ע"י אחרים כשחשוך. אם כך, 300+- לומן יספיק (עדיף גם בלי עוד דוחף)?

וומבאט - השאלה היא באמת איזה מנועים לקחת.. servo? DC? stepper? ואחרי שבוחרים את הסוג, צריך לחשוב על העוצמה ועל הגיר שיהיה להם כדי שיהיה כוח חזק.

עריכה - בדקתי עכשיו וראיתי שלאופניים חשמליים יש סוללת 36V והבחורצ'יק עם הסקייטבורד השתמש ב:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8582__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_6S1P_20C_.html

שזה 22.2V. אני חושב שלעניין הסוללה אדאג בהמשך (קודם לדאוג ללדים ולמנועים עם גירים מתאימים)

ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

אני מעוניין לבצע את דריכת רגלי בעולם הארדואינו ולבנות שידע לנסוע ולנשוא עליו חפצים. לשם כך אני אקנה 2 מנועים (אחד לגלגלים שמאליים והשני לימניים) שהם יוכלו לסחוב נניח 80-100 ק"ג ביחד. מעבר לזה הוא יפעיל כ2.5 מטר של לדים ובעתיד אולי אשדרג אותו ואוסיף לו עוד 2 מנועים קטנים יותר.

אשמח לטיפים כלליים ועזרה לגבי הלוח הספיציפי שאבחר.

תודה מראש,

Zinger777.

אני הייתי מציע לך בכל זאת להשתמש ב-Mega ככה לא תהיה מוגבל ביציאות\כניסות ותוכל גם להשתמש בכרטיס בפרוייקט אחר

או ב"שיכלול" המערכת שאתה בונה .

בנוסף אתה צריך למצוא כרטיס דרייבר שמתאים למנועים שלך

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפיסטו - אני לא צריך חוזק של פנס, אלא רק שיוכל להראות ע"י אחרים כשחשוך. אם כך, 300+- לומן יספיק (עדיף גם בלי עוד דוחף)?

וומבאט - השאלה היא באמת איזה מנועים לקחת.. servo? DC? stepper? ואחרי שבוחרים את הסוג, צריך לחשוב על העוצמה ועל הגיר שיהיה להם כדי שיהיה כוח חזק.

עריכה - בדקתי עכשיו וראיתי שלאופניים חשמליים יש סוללת 36V והבחורצ'יק עם הסקייטבורד השתמש ב:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8582__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_6S1P_20C_.html

שזה 22.2V. אני חושב שלעניין הסוללה אדאג בהמשך (קודם לדאוג ללדים ולמנועים עם גירים מתאימים)

ו

1. גם 300 לומן לא תצליח לדחוף ישירות מהמעבד. רק סדר גודל של 50 -80 לומן .

2. רק בכדי להכניס אותך לפרופורציה , מנוע של קורקינט זה 3000 וואט , כ 4.5 כוח סוס .

3. מה הידע שלך במכאניקה ? בכדי לעשות את התכנון שצרפת שיסחוב 50 קילו יש צורך בחיזוקים מרחיקי לכת.

http://www.odfopt.com/eyedrive/Eye_Drive_home.htm

זה אחד המוצרים שלנו בחברה , בשינוי קטן הרובוט יודע לטפס מדרגות , אני מאד מציע לך לאמץ את מודל הזחל - שרשרת ולא את הצורה שהעלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור - תודה.

כבר כתבתי שאלך על המגה מפאת הפרש המחירים. השאלה היא אילו מנועים לקחת..

מפיסטו - 1. אם זה 3 מטר של 50-80 לומן אז המגה יוכל לתמוך בו מבלי דוחף?

2. העניין הוא שאני לא יכול לבקש "שני מנועי קורקינט עם גיר X" צריך למצוא פשוט שני מנועים עם גירים זהים שמתאימים לפעולה הזאת ופה אני כבר לא יודע.

3. אבא שלי יכין את השלדה במפעל. הוא ידע כבר איך להתמודד עם העומסים מבחינת המכאניקה.

4. אני אישית לא אוהב את הזחל, בטח לא כשהוא עולה במדרגות ומעבר לזה אני כמעט בטוח שזה הוצאה כספית גדולה יותר אבל אין ספק שזה אכן מוצר מגניב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. להראות יספיק 80 לומן .

2. קשה לי להמליץ לך מבלי לדעת תקציב , אבל אולי 2 גירים של מכוניות על שלט עם מנועים חשמליים של 1300 וואט ותצליח לעשות זאת.

אבל זה לא זול כל כך.

3. יופי , אז שיכין לך גם גלגלי שיניים לתמסורת.

4. רק הצעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...