בחירת מנועים לרובוט שיעלה במדרגות עם ציוד (50 ק"ג +-) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מנועים לרובוט שיעלה במדרגות עם ציוד (50 ק"ג +-)

Zinger777

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לבצע את דריכת רגלי בעולם הארדואינו ולבנות שידע לנסוע ולנשוא עליו חפצים. לשם כך אני אקנה 2 מנועים (אחד לגלגלים שמאליים והשני לימניים) שהם יוכלו לסחוב נניח 80-100 ק"ג ביחד. מעבר לזה הוא יפעיל כ2.5 מטר של לדים ובעתיד אולי אשדרג אותו ואוסיף לו עוד 2 מנועים קטנים יותר.

אשמח לטיפים כלליים ועזרה לגבי הלוח הספיציפי שאבחר.

עריכה:

הלוח אדרואינו מגה נבחר. עכשיו מנועים חזקים עם גירים מתאימים. מי? מאיפה?

תודה מראש,

Zinger777.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תראה, כמעט כל כרטיס ניתן להרחיב מעבר ליכולות הבסיסיות שלו לעוד משאבים (להוסיף I\O , ANALOG וכו) .

אבל אם אין לך מגבלה של מקום (פיסי) תקנה את הכרטיס הכי מקיף .

אני לא רואה בעיה לממש את זה על ה MEGA.

אולי גם אפילו על ה UNO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטעמי היות והכפול הזה ,זה בכל מקרה מעט כסף עדיך לקחת כרטיס גדול יותר ומקסימום לא לנצל אותו עד הסוף מאשר לקחת כרטיס יותר שאולי יגמר לך המשאבים שלו.

ובכל מקרה השיקול הוא בעייתי כי אתה לא בדיוק יותר מה אתה רוצה ואיך תממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100 שקל זה לא מעט, בטח לסטודנט..

דוחף רציני למנועים? למה הכוונה? המטרה היא לשים לכל מנוע גיר שימיר את סיבובי המנועים לכוח ולא למהירות ולהציב גדולה. 12V אני חושב שאצטרך. יש המלצות למשהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך 100 שח ?

עכשיו הזמנתי כאלה לוחות (UNO ו MEGA ) ההבדל הוא פחות מ 10 דולר.

מנועים דורשים זרם (וגם מתח אבל זה בעיה קטנה יותר ) בכדי להסתובב ... המעבד אינו מסוגל לספק זרם למנועים כאלה בדרך כלל.

תצטרף להוסיף "דוחף" .

זה שם קוד למעגל (יש פשוט ויש מורכב) אשר יקבל פיקוד מהמעבד ויהיה מסוגל להעביר זרם (ע"ע הספק ) למנוע \ מנועים.

הצורך מאד בסיסית אם אתה רוצה לסובב מנועים רק בכיוון אחד ניתן לבצע זאת עם FET בודד שעלותו זעומה .

עריכה :

עכשיו שמתי לב למשקלים שאתה רוצה , בהחלט שצריך דוחף (מעגל הידוע גם H BRIDGE ) למנועים חזקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שראיתי זה הבדל של 20 אירו לאונו לעומת 40 אירו למגה, אבל כנראה שזה היה יקר לפי מה שאתה טוען. אשמח ללינקים לשניהם כדי להזמין זול יותר.

המעבד אינו מסוגל לספק זרם למנועים כאלה בדרך כלל.

תצטרף להוסיף "דוחף" .

על איזה מעבד מדובר? ככל הידוע לי, הספק הוא זה שאמור לספק את הזרם הזה (כאשר ברובוט הספק תהיה הסוללה). מה השם של "דוחף" בטרמינולוגיה המתאימה? הוא מתחבר למיקרו בקר או בצורה ישירה או שהוא נח לו בצד ויש איזה כבל שמתחבר בינו לבין הארדואינו? כנראה פספספתי משהו עם מנועים רציניים שאין לו צורך עם מנועים קטנים.

המנועים יצטרכו להסתובב לשני הכיוונים כדי שהרובוט יסע גם אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הוא המיקרו בקר. הוא לא יכול להוציא הספק כזה ישירות. לכן אתה מחבר את המנוע למעגל שנקרא motor driver והמיקרו בקר (במקרה שלנו הארדוינו) שולט על אותו מעגל.

למשקל שאתה רוצה הארדוינו לא יהיה הבעיה שלך. את רוב התקציב אתה תוציא על המנועים+גלגלים+motor driver(הדוחף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאין לך פרופורציה לכמות האנרגיה וכוח המנוע שדרוש בשביל להזיז משקל שכזה.

מנוע של טרקטורון של ילדים צורך כמה אמפרים לא מבוטלים של זרם ב12v. ואני לא בטוח שהוא ישמח לעבוד תחת עומס של 90 ק"ג.

אתה גם צריך לשקול מהו המקור אנרגיה שלך, עם איזו אתה רוצה להשתמש ?

מבחינת כרטיס זאת הבחירה הכי קלה, אתה לא צריך Mega בשביל זה, אתה סה"כ רוצה לשלוט על המנועים נכון ? גם הלוח הכי פשוט יכול לעשות את זה (כמובן בתוספת מעגל שידחף את מנועים), וישאר לך מקום (פינים ובוודאי שגם קוד) לתקשורת אלחוטית/חישת מהירות/חישת זרם ובקרת טמפרטורה של הסוללה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...