SLI, PCI-Express 3.0 וחוסר יציבות משווע - האמא של ה THUMBS DOWN! - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SLI, PCI-Express 3.0 וחוסר יציבות משווע - האמא של ה THUMBS DOWN!

ALÞHA

Recommended Posts

אז המצב הוא כזה, ואפילו די פשוט, אך לצורך ההתחלה עיינו במפרט מימין, בכדי שתהיו בעניינים. אגב, החלטתי לפתוח את השרשור כאן במקום בפורום של לוחות/מעבדים/זכרונות וכיוצ"ב, זה נראה לי פשוט יותר מתאים.

אתמול החלטתי לצרף למשפחה 660OC נוסף (מהקניה הקבוצתית) ולהרים מערכון SLI חביב שיענה על צרכי המשחקים המזדמנים שלי (לא משו רציני, רק 5,000 שעות BF3 בשבוע), מאחר וה 580 שלי נדפק והוחלף ב 660OC במסגרת האחריות.

אני כאמור על פלטפורמת IVY המתפארת ביכולות ה PCI-Express 3.0 המרשימות שלה. אממה? נראה שבלוחות מסויימים, שכשנעשה שימוש ב PE3.0 עבור SLI, הדבר מתבטא בפגיעה ממשית ביציבות של המערכת. מכרטיס משני שמסרב להזדהות, גם ברמת הביוס, עד לבקר SATA שמפסיק לתפקד וכרטיס רשת מובנה כנ"ל. משו פסיכי.

החלטתי להקדיש את הלילה האחרון לאלימינציות (אני מת על זה, באמת. אם רק היה בזה כסף טוב) והמסקנות לפניכם -

מה הדבר הראשון הטבעי לעשות? לבדוק כרטיס כרטיס בנפרד. באופן מפתיע, שני הכרטיסים יציבים ותקינים להחריד. הגדלתי לעשות ובדקתי את כל אחד מהכרטיסים פעם נוספת, הפעם בסלוט ה X8. מתחיל להשתעמם, גם הפעם הכל בסדר.

שלב הבא - החלפת מיקום הכרטיסים. חוסר היציבות חוזר.

שלב הבא - החלפת גשר ה SLI, ייתכן שתקול. למזלי זרוקים לי כאן שניים מהלוחות הקודמים. חוסר היציבות נמשך.

שלב הבא - החלפת דרייבר לראשון שאי-פעם אכל כרטיסי 660. חוסר היציבות נמשך.

שלב הבא - איפוס ביוס זה לוחה. חוסר היציבות נמשך.

שלב הבא - מוודא שלכל אחד מהכרטיסים, לרבות לוח האם, הביוס באמת עדכני. עדכני - חוסר היציבות נמשך.

טוב...

שלב הבא - צצה לי הברקה לסרס את הכרטיסים בביוס ל PCI-EXPRESS 2 ודברים מתחילים להיראות הרבה (אבל הרבה!) יותר טוב.

שלב הבא - מתייעץ עם ענקל גוגל לראות אם מישו היה מבריק יותר כבר לפני ומצאתי כמה תלונות בנוגע לתפקוד של כרטיסי מסך ב PCI-Express 3.0, אמנם לא בדיוק זהות לשלי אך מעלות לא מעט סימני שאלה בנוגע ליציבות של לוחות אם מסויימים, שבבי ה Multiplexing, זברות רעבות וכמובן כרטיסי מסך.

בשורה התחתונה, הכדור בידיים של , בין אם זה ברמת ביוס ללוח שפותר את זה, או חומרה אחרת (אין לי עצבים ל RMA, שבספק אם בכלל יפתור את זה בלוח הספציפי הזה והביצועים גם ככה פאנן)...

אז אני מפרסם את זה בשבילכם, שתדעו לעתיד, שאם אתם בקטע של לוחות אסוס ומערכי SLI/CROSS ובמקרה אתם גם על פלטפורמת IVY-Bridge ומתחילים לאכול סרטים בדבר יציבות המערכת שלפתע מתערערת, סרסו את הכרטיסים ל 2.0 ו 99% שהכל יחזור להיות פאנן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לשנמך ביוס

ראיתי אייבי חמוד עם 2*680 על לוח Z77 MPOWER (אצל מר.מתיתיהו) בלי בעיות.

אולי אחד הכרטיסים דפוק (בSLI)

אולי אחד הקונקטורים שעל הכרטיסים דפוק ?

אולי פשוט הלוח דפוק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יוצא מנק' הנחה שאם הכרטיסים היו דפוקים, מכל בחינה שהיא, גם לא וגם כסינגל היו מניבים חוסר יציבות.

אני כאמור מכוון לאיזור הלוח, בין אם זה משו חומרתי או תוכנתי. בכל מקרה הדבר לא מצדיק RMA מבחינתי, שרוב הסיכויים גם יסתיים בטלפון חוזר שעיקר הנושא שלו הוא "אדוני, הלוח נדלק. עזובת'נו באימש'ך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...