לאגים בסטארקראפט - איך אני בודק אם הפינגים שלי תקינים? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאגים בסטארקראפט - איך אני בודק אם הפינגים שלי תקינים?

Belgid

Recommended Posts

אתה צריך תוכנה כמו netlimiter בשביל לראות בזמן אמת עם איזה כתובת IP אתה מדבר בזמן שאתה משחק ולדעת האם זה TCP או UDP ולאיזה פורט. ואז אפשר לעשות את הבדיקות בשביל לדעת מה קורה באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזו תשתית אתה מחובר ואיזה ספק?

האם יש לך נתב?

כמה מחשבים בבית?

האם המחשב שממנו אתה משחק מחובר קווית או אלחוטית?

מתי התופעות החלו? האם עשית שינויים בתקופה האחרונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה, יש משהו קצת יותר כללי שאפשר לבדוק, למשל מול שרתים אחרים? או שאני חייב לבדוק ספציפית מול השרת שעליו אני משחק?

-

אני מחובר דרך תשתית וספקית בזב"ל - שניהן 100 מגה. בפועל אני מקבל משהו כמו 40-45 מגה.

חיבור קווי, הוטבוקס עם ראוטר של tplink - מדיי פעם אני מרסט אותו.

התופעות התחילו לפני כחודשיים, לא עשיתי שינויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקה הכי פשוטה זה pathping לשרת ולבדוק אם יש packet loss ואיפה הוא קורה.

אתה צריך תוכנה כמו netlimiter בשביל לראות בזמן אמת עם איזה כתובת IP אתה מדבר בזמן שאתה משחק ולדעת האם זה TCP או UDP ולאיזה פורט. ואז אפשר לעשות את הבדיקות בשביל לדעת מה קורה באמת.

:xyxthumbs: אני פעם עשיתי את זה בבדיקת עיצוב תעבורה בyoutube בעזרת wireshark . אני לא מכיר את הממשק של netlimiter אבל יכול להיות שזה מסובך. אפשר לקבל המון אינפורמציה מwireshark אבל זה כלי די מתקדם שבלי ידע בסיסי+ בתקשורת מחשבים יהיה קשה מאוד לעבוד איתו (צריך לדעת מה לחפש). עדיין אפשר לשמור log ולשלוח למישהו שמבין אבל זאת חשיפה רצינית של במובנים של מחשבים.

אם יהיה לך log אנחנו נוכל לעזור לך לשאוב מידע ממנו. אני לא התענינתי בנושא כלכך אבל בגדול צריך לזהות packet loss . זה עדיין לא אומר הרבה. אולי במשחק יש indicator למצב הping כמו שיש בWorld of Warcraft ואז תוכל לראות בעזרתו בזמן אמת מה קורה עם החיבור. יש במשחקים האילו לרוב פרוטוקול פנימי של סינכרון אז המשחק יודע מה מצבו יותר טוב ממישהו שמסתקל מבחוץ. אם יש הצפנה שם אז בכלל יהיה קשה לדעת מה קורה. אם תריץ snifer זה יכול לעצבן את אז עדיף לבדוק אם יש כלי בדיקה בתוך המשחק לפני שעושים משהו דרסטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הדרך הטובה ביותר לעשות, אבל לא הצעתי את זה מכיוון שאני לא חושב שהוא יעשה זאת, וגם כי רוב הסיכויים שהמשחק הוא בUDP ואז בכלל WIRESHARK לא יעזור לדעת מה קורה גם במידה ויש PACKET LOSS.

אלא אם כן יש ACK SYSTEM למשחק ואני בספק ויש לו.

בכל אופן NETLIMTER היא לא תוכנת סניפר אלא סוג של IFTOP הייתי אומר עם ממש יפה ונחמד ומאוד USER FRIENDLY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פספסתם את הנקודה שהוא מקבל חצי מהמהירות שלו ? אולי זאת נקודה טובה להתחיל לבדוק דברים...?

אם כבר מדברים על פינגים ואיבוד פקטים - 014 וסע לשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הוא מחובר עם חייגן כבר, אבל כמובן שזה משהו שצריך להיבדק. אני פשוט עונה לNiseg לגביי התגובה הראשונה שלי אז דיי התעלמתי מעניין המהירות.

מה התצורת חיבור שלך פותח הדיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחובר עם חייגן. האם העובדה שאני עם חייגן גורמת לקבל רק חצי מהמהירות? מהי תקרת המהירות עם חייגן?

mishax1 - כשהתחברתי לבזק לפני כשנה זה היה בדיוק שהם התחילו עם הכבל התת ימי ואז אמרו לי שאין דבר כזה כי "כל מי שמחובר על הכבל התת ימי הוא על חבילת גיימר".

לגבי הלאגים, ראיתי עכשיו שיש הרבה אנשים עם הבעייה הזאת והיא נובעת מבעיות אצל בליזארד מאז הפאטץ' האחרון. אני אחכה עד שהם יפתרו את זה כי עד אז אני לא אוכל לבודד את מקור הבעייה (אם היא בכלל אצלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייגן של כבלים מוגבל מ3 סיבות. (לא כולם בו זמנית)

1. הנתב עצמו שיש לך לא יכול לספק את המהירות הזאת בחייגן שלL2TP/PPTP.

2. הLNS של הספק חלש מידי בשביל לספק 100 מגה.

3. הUPLOAD שלך לא מספיק בשביל לקבל מהירות של 100 מגה עם העלאה של רק 2 מגה בגלל שהMSS נמוך משמעותית.

בכל אופן נשמע שאתה מדבר על משחק רשת של בליזארד וממה שאני יודע כל המשחקים שלהם מתבצע בTCP.

תברר מה הIP והפורט של השרת ונראה מה קורה.

מה שכן , הייתי בודק גם בכלל מה מצב התשתית שלך, תתחבר בלי חייגן , תגדיר את הנתב על DHCP ותבדוק מהירות באתר של ותראה מה המצב שם, אחרי זה הייתי בודק גם פינגים לאתרים ידועים בארץ לראות מה המצב ומשם ממשיך תלוי בממצאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משחק wol אז תנסה את מה שכתוב פה: http://us.battle.net/sc2/en/forum/topic/7923533844#1

לי גם התחילו לאגים כשעדכנתי ל 2.0.4 וזה פתר את הבעיה.

אם אתה משחק hots אז הבעיה היא כנראה בספקית/תשתית שלך, תתחיל בלצרף tracert ל eu.battle.net. הנה שלי לדוגמה:

Tracing route to eu.battle.net [80.239.186.40]
[size=78%]over a maximum of 30 hops:[/size]
1 1 ms <1 ms <1 ms smartbox.home [192.168.1.1][/size]
2 16 ms 16 ms 16 ms lo0.hfa.asr.hotnet.net.il [213.57.3.5]
3 16 ms 19 ms 16 ms ae2.100.hfa.mx-asr.con.hotnet.net.il [213.57.3.214]
4 19 ms 19 ms 19 ms ae0.pt.mx-mx.con.hotnet.net.il [213.57.3.245]
5 92 ms 92 ms 92 ms te3-4.catania5.cat.seabone.net [93.186.129.130]
6 85 ms 80 ms 81 ms -2-2-3.franco31.fra.seabone.net [195.22.192.185]
7 81 ms 81 ms 81 ms ffm-b12-link.telia.net [213.248.68.189]
8 80 ms 80 ms 80 ms ffm-bb2-link.telia.net [213.155.132.210]
9 80 ms 81 ms 81 ms prs-bb2-link.telia.net [213.155.132.154]
10 82 ms 82 ms 81 ms prs-b8-link.telia.net [213.155.131.11]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אתם רצים לי מהר מדיי(:

תתחיל בלצרף tracert ל eu.battle.net.

1. איך אני מצרף "tracert ל-eu.battle.net"?

מה שכן , הייתי בודק גם בכלל מה מצב התשתית שלך, תתחבר בלי חייגן , תגדיר את הנתב על DHCP ותבדוק מהירות באתר של ותראה מה המצב שם, אחרי זה הייתי בודק גם פינגים לאתרים ידועים בארץ לראות מה המצב ומשם ממשיך תלוי בממצאים.

2. איך אני מתחבר עם הראוטר, אבל בלי חייגן? אני יודע ויכול להתחבר ישירות להוטבוקס אבל אני מניח שזה לא רלוונטי כי אז אני לא בודק את הראוטר. מה אני מגדיר במקום L2tp?

תודה לכל מי שהגיב ועזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

בתקופה האחרונה אני מרגיש שיש לי לאגים כשאני משחק סטארקראפט.

רציתי לדעת לאיזה שרתים אני צריך לעשות בדיקת פינגים ומה התוצאות שאמורות לצאת לי.

תודה.

שלום,

יש כאן הרבה נושאים אותם ניתן לבחון.

בחינה ראשונית הינה חיבור למודם ללא ה-TPLINK.

כמו גם בדיקות שונות על תצורת חיבור עם חייגן וללא חייגן.

מוזמן להשאיר פרטים בתיבת האונליין שלנו להמשך טיפול:

online@bezeqint.net

בברכה,

לוטם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלאגים, ראיתי עכשיו שיש הרבה אנשים עם הבעייה הזאת והיא נובעת מבעיות אצל בליזארד מאז הפאטץ' האחרון. אני אחכה עד שהם יפתרו את זה כי עד אז אני לא אוכל לבודד את מקור הבעייה (אם היא בכלל אצלי).

הבעיה שהייתה, וגם אני נתקלתי בה, היא שהlauncher של המשחק מצהיר שהפאץ' ירד במלואו, אך בפועל הוא ממשיך להוריד עוד כ2 ג'יגה מאחורי הקלעים תוך כדי שאתה משחק. מה שגרוע במיוחד פה - הוא שהוא מוריד בין היתר גם בפרוטוקול P2P שסותם לך את כל תעבורת הupload הנחוצה במהלך גיימינג אונליין.

אפשר לראות מה מצב ההורדה ע"י פתיחת הlauncher (לפני שלוחצים play להפעלת המשחק), ובסרגל info->connection information.

2 אפשרויות לפתור את הבעיה:

1. פשוט להמתין עד שהפאץ' ירד במלואו, ואז ניתן לשחק כרגיל ללא לאגים.

2. בלאונצ'ר לבטל את פרוטוקל P2P בהורדות - ע"י פתיחת הלאונצ'ר, Options ->Downloader Preferences ולהוריד את הסימון מPeer to Peer.

ישנה אופציה נוספת לביטול ההורדה לחלוטין כאשר המשחק פועל, אבל הוא גורר התעסקות בקבצי הגדרות של SC2 ואני לא אוהב את זה במיוחד.

בכל מקרה, סביר להניח שהפאץ' כבר ירד לך במלואו ונעלמו כל הלאגים, אבל רצוי שתדע את זה כי בכל פאץ' גדול להבא - אתה (וכולנו) עלול להתקל באותה הבעיה עוד פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...