כרגיל, רשת ביתית: איזו קונפיגורציה לקנות? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרגיל, רשת ביתית: איזו קונפיגורציה לקנות?

yniq

Recommended Posts

אני רוצה לשתף 3 מחשבים ויש לי מודם ADSL .

לפי הבנ?תי יש לי את האופציות הבאות:

1א. לקנות מודם- ADSL רגיל כמו שבזק נותנים ECI 270PR, ולהוסיף סוויץ'.

(כ 350 ש"ח)

1ב. לקנות מודם- ADSL רגיל כמו שבזק נותנים ECI 270PR, ולהוסיף כבלים/ADSL עם 4 כניסות כמו Edimax BR-6104k

(כ 505 ש"ח)

2. לקנות מודם- 4 כניסות כמו Edimax AR-6004

(כ 600 ש"ח)

השאלה שלי: אם אני בוחר באופציה 1א. האם יש איזשהו חסרון?

אם בעתיד ארצה לעבור מ ADSL לכבלים, ואקבל מודם כבלים, האם אוכל להשתמש בסוויץ' לשיתוף (כלומר האם מודם כבלים הוא גם ראוטר?) או שאני אהיה חייב לקנות ראוטר ולחבר אליו את מודם הכבלים, ובמקרה זה עדיף לי ללכת על אופציה 1ב?

האם בכל מקרה אין לי מה לעשות עם המודם ADSL USB?

כל הערה לגבי הקונפיגורציות, לגבי הדגמים המסויימים של הרכיבים שציינתי, לגבי המחירים או בכלל תתקבל בברכה...

תודה רבה לעונים,

יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אענה לאו דווקא לפי הסדר.

נתחיל בקונפיגורציה הפשוטה ביותר:

האם בכל מקרה אין לי מה לעשות עם המודם ADSL USB?

אם אתה מתכנן בניית רשת עם נתבים חיצוניים (בין אם זה מודם-נתב שקונים מבזק, או נתב חיצוני שקונים בחנויות מחשבים), נכון: אין לך מה לעשות עם מודם (שבכל מקרה הוא מודם דפוק...).

מה שכן, אתה יכול לעשות רשת פשוטה יותר של מחשב נתב (כמו שמתואר במדריך הסטיקי פה בראש הפורום) ואז להישאר עם מודם ה-. זהו הפיתרון הזול ביותר (אתה רק צריך לקנות רכזת, Switch), אך הבעייתי ביותר. אתה תלוי במחשב שיפעל כל הזמן ו"ישתף" , וגם מנגנון השיתוף של הוא לא מהחכמים ביותר.

השאלה שלי: אם אני בוחר באופציה 1א. האם יש איזשהו חסרון?

אם בעתיד ארצה לעבור מ ADSL לכבלים, ואקבל מודם כבלים, האם אוכל להשתמש בסוויץ' לשיתוף (כלומר האם מודם כבלים הוא גם ראוטר?) או שאני אהיה חייב לקנות ראוטר ולחבר אליו את מודם הכבלים, ובמקרה זה עדיף לי ללכת על אופציה 1ב?

יש מודמי כבלים שהם ראוטר. יש מודמי כבלים שהם לא ראוטר אבל תומכים בריבוי מחשבים על חיבור אחד (לא ניכנס לדקויות של מה הם באמת. אבל ראוטר הם לא. פשוט מודם ש"משתף" אינטרנט). אתה פשוט צריך לוודא שאתה מקבל מודם כזה אם תעבור לכבלים.

אם תקבל מודם כזה, אז כן. הוא יעבוד עם סוויטצ' כמו שמודם ראוטר ECI עובד עם סוויטצ' בלבד.

נקודה אחרונה: שים לב שאם אתה כן מחליט לקנות חיצוני:

א. אל תשדרג את מודם ה-ECI לנתב, בגלל שלא רצוי לעבוד מאחורי שני נתבים.

ב. אם תעבור לכבלים, תהייה לך קצת בעייה, כי לא כל הנתבים שתומכים ב-ADSL תומכים גם בכבלים. רובם למעשה לא תומכים בשניהם. אתה תצטרך למצוא מתאים לפרוטוקולים המיוחדים של האינטרנט בכבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה BR-6104 לדעתי תומך בכל הפרוטוקולים האלה ובפירוש כתוב שהוא נועד לעבודה עם xDSL וכבלים.

אבל אני די מתלבט בין 1א ל 1ב, האם המודם של בזקסטור ECI 270 מספק בתור ראוטר או שיש לו בעיות וכדאי להשתמש בו רק כמודם וללכת על האופציה של רציני יותר (1ב)? כי אם אין לו בעיות, אני לא רואה סיבה ממשית מדוע לא לקנות סוויץ' פשוט וזהו (1א)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...