ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי - עמוד 57 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי

mulderfox
 Share

Recommended Posts

מה קובע את הערך של המטבע הזה?

לפי איך שזה נראה (לפחות מנקודת מבטי) , הערך היחיד של המטבע הזה נובע מזה שיש אנשים שמוכנים לקנות אותו וככה מעלים לו את הערך.

באותה מידה היה אפשר להשים שווי של 300 דולר על פיסת חפץ במשחק וורקראפט , לסחור בזה , לקרוא לזה "ביטקוין" , הרי חוץ מזה שקבוצה של אנשים מדביקים לזה שווי כלשהו ומקווים שאנשים אחרים ישלמו על זה יותר יקר ממה שהם שילמו על זה , בשביל מה בדיוק זה טוב?

זה כמו לקנות מנייה שאין מאחוריה שום חברה , רק ספקולציות.

מטבע של מדינה , גם אם מאבד פה ושם מהערך שלו , בדרך כלל נשאר יחסית יציב ומוצמד למשהו (חוץ מהדולר האמריקאי) , ואם זה לא המצב אז אפילו אזרחים של אותה המדינה שבה המטבע לא יציב מספיק לא יהיו מעוניינים להחזיק בו.

המטבע הזה ירד בחודש האחרון בבערך 60 אחוז מהערך שלו , זה פשוט מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותה מידה אפשר להתחכם ולומר שהכסף שיש לך בארנק הוא פיקציה. שהרי מדובר רק בפיסת נייר, שאין אין לה ערך לכשעצמה, אלא היא מייצגת ערך. בשנות ה-80, למשל, הייתה אינפלציה מטורפת בארץ, שהגיעה ל-450%. זה אומר שערך השקל ירד פי 5.5. ומה קרה לרובל הרוסי בתקופת השפל ברוסיה?

כלומר, אין ביטחון אפילו במטבעות של מדינות.

הערך של המטבעות הדיגיטליים נובע מהביקוש וההיצע - כל עוד יהיה ביקוש לביטקוין/לייטקוין ודומיהם, יהיה להם ערך. כאשר הביקוש קטן מההיצע, הערך שלהם יורד. הערך עצמו הוא המפגש בין עקומת הביקוש לעקומת ההיצע, כמו בכל מוצר אחר. הבעיה של המטבעות הדיגיטליים היא שהם אינם "הילך חוקי" באף מדינה. לכן, אי אפשר לסחור בהם בבנקים למשל.

לי אישית אין מושג אם הסיפור הזה יצליח או ייכשל, ואני גם לא מבין מאיפה הוודאות של חלק מהמגיבים כאן. אף אחד כאן לא נביא והכלכלה נוטה להפתיע אפילו את המומחים הגדולים ביותר, על אחת כמה וכמה הדיוטות כמונו בפורום. מה שבטוח זה שהשקעה במטבע דיגיטלי היא מסוכנת מאוד ותנודתית מאוד, אני אישית לא מתכוון להשקיע בזה את החסכונות שלי. מצד שני, אני גם לא פוסל על הסף את ההיתכנות של המטבעות האלה. ימים יגידו.

נערך על-ידי Animor
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל העיקרי בין הדוגמאות שהבאת הוא שבעוד ערך של מטבע של מדינה מבוסס ברמה זו או אחרת על כח הייצור והקניה של אותה מדינה, ערך מטבע דיגיטלי מבוסס על פי כמות הפתאים שקונים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, זו הסיבה שהוא כל כך מסוכן ויכול להיעלם בשבריר שנייה. וזו הסיבה שאני אישית לא משקיע בזה.

אולי לא הייתי ברור מספיק. רק הבאתי דוגמה שאפילו מטבעות רשמיים יכולים לאבד חלק משמעותי מערכם.

מצד שני, נניח שאיזה תאגיד ענק כמו איביי/אמאזון/עלי יחליט שהוא מאפשר לשלם בביטקוין/לייטקוין למוכרים שיהיו מוכנים לקבל תשלום כזה, והמצב ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יכולים להסתכל על זה כמו איזה בורסת פנינים. סחורה מחליפה ידיים במסגרת היצע וביקוש, אבל אין למוצר שום ערך פרט לזה שכמה דפוקים מוכנים לשים עליו כסף.

וזה בסדר, ככה הומצאו השטרות, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנינים לא מעניינות כל אחד , כסף מעניין את כולם...

הביטקויין לא "נתפס" אצל אנשים כמוצר אלא ככסף.

*מוצר זה לא המילה הכי טובה אבל הרעיון עובר..

נערך על-ידי AvlK
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^בסדרה Raising Hope , בפרק ה2 של העונה הרביעית הם יוצרים לעצמם מטבע חדש , וזה כצפוי לא מסתיים טוב...

אבל בעיקרון שטרות נוצרו בשביל לייצג ערך של מוצר בשביל שתוכל לרכוש איתו דברים , אבל במקרה הזה של זה נראה שהמטרה של רוב האנשים היא להרוויח ממנו סכום כסף גדול יותר ולהמיר אותו למטבע אחר , ולאו דווקא לקנות איתו מוצר אחר.

אז פר הגדרה זה לא מטבע , אלא מניה ספקולטיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהשאלה שלי תצחיק חלק מהחברה פה אבל מעניין אותי לדעת ..

מה ההבדל ברעיון כשאנשים קונים דולר או יורו ומוכרים כאשר הם מרוויחים עליו לבין כשאנשים קונים ביטקויין ומוכרים כאשר הם מרוויחים עליו?

עזבו את העניין שזה מטבע שגופים רשמיים מכירים בו או שזה כסף שקיים פיסית רק הרעיון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום, בעקבות מיני פטנטים כמו קרנות גידור ואנא עארף, רוב הכסף שנסחר היום לא קיים, ואני לא מדבר על מודפס, אלא על כך שאם היית אוסף את הכסף מכולם היית מגלה שהסכומים שעוברים ידיים גדולים בהרבה ממה שהיית נשאר איתו ביד.

מצטערף אבל גם אני לא מומחה לכלכלה... לא קרוב אפילו. זה הכי טוב שאני יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב התנועות היום הם תנועות ממוחשבות .

פעם הממשלות הצמידו את ערך הכסף לערך הזהב שברשותן .

זה היה פעם . מאז כבר הספיקו לנטרל את הקשר הזה .. (ראה ערך החוב הלאומי של ארה"ב)

היום פשוט מרמים את כולם .

הבנקאים מושחתים ועושים עבודה לא אחראית בעליל ..

תקרא כמה כתבות בכלכליסט ותבין ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...