ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי - עמוד 34 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי

mulderfox
 Share

Recommended Posts

תיאורטית, וודאי. אבל אני לא חושב שלתאילנד, שנמצאת בעומק הגשמיות האפורה, הרחק מהתיאוריה, ישנה היכולת לאכוף העניין.

אתה כנראה חושב שזה הרבה יותר מסובך ממה שזה.

אפשר לקבוע לחברות האשראי לא לכבד עסקאות באתרים שמתעסקים בזה. אפשר לגרום לספקיות האינטרנט לחסום אתרים שמתעסקים בזה. אפשר להורות לפייפאל (שהיא חברה בינלאומית אבל כפופה לחוקים של המדינות בהן היא פועלת) לא לכבד עסקאות כאלו. אפשר לקבוע שהבנקים יקפיאו חשבונות של אנשים שקונים/מוכרים ועוד.. .

ישראל עשתה בעבר צעדים דומים נגד הימורים באינטרנט, כמובן שאפשר לעקוף את זה אבל זה הוריד דרסטית את מספר המשתמשים.

כמובן שאפשר גם לקבוע חקיקה מרתיעה, ובתאילנד הכל יכול להיות :-)

נערך על-ידי omrij
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לחסום את זה לגמרי. בכלל. במקרה כי חמור, לא יהיו המרות בנקאיות של המטבע, אלא רק סחר-מכר בין אנשים פרטיים שנפגשים זה עם זה ומחליפים מזומן בביטקויין. ואני בטוח שמספיק איזה פרוקסי או משהו בסגנון בכדי לעקוף מנגנונים שכאלו. אתה באמת חושב שהולכים להוציא כל כך הרבה כסף על האכיפה של זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כ"כ הרבה כסף.

ברור שזה לא יעצור לגמרי. זה יפחית את זה משמעותית. לצורך העניין מספיק שארה"ב תנקוט בצעדים כאלו ואחרים ונגמר הסיפור של המטבע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהוא יהפוך למטבע שבשביל להשתמש בו צריך לעקוף מערכות ולהיות "פושע"

הוא יאבד מהרלוונטיות שלו.

מספיק שגוש מרכזי - ארה"ב או אירופה יחסמו אותו (שלא לדבר על שניהם) והוא והמטבע יהיה חסר משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא מפנימים שהמטבע הזה שואב את הערך שלו מציפייה עתידית להיות אלטרנטיבה למטבעות מסורתיים

ברגע שהפכת אותו לנישה, אין לו שום ערך

(להבדיל ממניה שמשקפת חברה שמייצרת ערך אמיתי למשל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהוא יהפוך למטבע שבשביל להשתמש בו צריך לעקוף מערכות ולהיות "פושע"

הוא יאבד מהרלוונטיות שלו.

מספיק שגוש מרכזי - ארה"ב או אירופה יחסמו אותו (שלא לדבר על שניהם) והוא והמטבע יהיה חסר משמעות.

קשה לי לראות אותן עושות את זה ... (תחת איזה טיעון הם יחסמו אותו ? הן לא דמוקרטיות ?)

ואפילו אם הן "יחסמו" אותו , אני הולך לרוסיה מקים שם שרת של בורסה , מחליף חשבונות בנקים כל שבוע ..

מה אז ?

ומה עם עשרות הבורסות , שמפוזרות ברחבי העולם ..

מה עם שאר המטבעות (זה כבר לא רק , אלא עוד ..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם הם עוד משתמשים בו, למה שלא יהיה לא ערך? בגלל שהוא לא חוקי? זה מה שיעצור עבריינים?

אתה מתבלבל, הם (ספציפית) משתמשים בו כי יש לו ערך

אם לא יהיה לו ערך, הם לא ישתמשו בו (להבדיל מהספקולנטים שמחזיקים אותו כיום)

קשה לי לראות אותן עושות את זה ... (תחת איזה טיעון הם יחסמו אותו ? הן לא דמוקרטיות ?)

ואפילו אם הן "יחסמו" אותו , אני הולך לרוסיה מקים שם שרת של בורסה , מחליף חשבונות בנקים כל שבוע ..

מה אז ?

ומה עם עשרות הבורסות , שמפוזרות ברחבי העולם ..

מה עם שאר המטבעות (זה כבר לא רק , אלא עוד ..)

מה הקשר דמוקרטיה?

קל את ארה"ב למשל,

אחד הגורמים המרכזיים לחוזק שלה כיום בעולם הוא שהיא שולטת במטבע החזק בעולם (מבחינת שימוש)

היא לא תוותר על הכח הזה (והרי כל המטרה של הביטקוין היא להחליף את המטבעות המסורתיים ושוב, משם נשאב הערך שלו)

כמו כן, אין לה דרך למסות רווחים במטבע הזה וגם זה לא משהו שהוא תקין מבחינתה

(אין לך מושג איזה מאמצים ארה"ב עושה למנוע הון שחור גם במחיר של להכפיף אליה את כל רשויות המס והגופים המוסדיים בעולם - ראה ערך FATCA)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...