10,000 ש"ח בשנה גלידה, 2.5 מליון ש"ח לשנה להחזקת הבית - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

10,000 ש"ח בשנה גלידה, 2.5 מליון ש"ח לשנה להחזקת הבית

omrij

Recommended Posts

שאלו יהיו הצרות שלנו..

לי יותר מפריע שתומכי טרור, יושבים על חשבוננו בכנסת.

חנין זועבי השתתפה במשט המרמרה, בו נפצעו 10 לוחמי צה"ל.

טלב א־סאנע "איבד" 5(!) דרכונים דיפלומטיים ב-5 שנים.

ח"כים מבקרים חדשות לבקרים במדינות אויב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

27 ליום לגלידה לבית ראש הממשלה, שמארח ומאכיל אנשים נוספים.

מזה עושים סיפור?!...

הבעיה האמיתית היא לא הסכומים שבית ראש הממשלה מוציא על דברים, היא המשכורת שרוב האנשים מקבלים, שאינה תואמת רמת חיים סבירה אחרי ניקוי שכר דירה/משכנתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה עושים סיפור?!...

הבעיה האמיתית היא לא הסכומים שבית ראש הממשלה מוציא על דברים, היא המשכורת שרוב האנשים מקבלים, שאינה תואמת רמת חיים סבירה אחרי ניקוי שכר דירה/משכנתה.

איפשהו איבדתי את הקשר בין כמה שאני מרוויח + מצב הכלכלה הירוד במדינה לבין זה שראש המדינה פתח סניף של ד"ר לק אצלו בבית על חשבון המסים שכולנו משלמים.

התנהגות בזיונית מאין כמוה,ומראה שאין לו טיפה אחת של צניעות או הזדהות עם המצב הכלכלי של רוב המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק.

פעם הבאה שראש הממשלה מארח ראשי מדינות ושגרירים נגיש להם רק לחם עם מרגרינה.

אני לא רואה התנהגות ביזיונית במה שעולה על צלחת ראש הממשלה ואורחיו.

גם לא התנהגות חזירית.

הביזיון והחזיריות נמצאים ברמה אחרת של ניהול מדינה וכלכלה.

גם ההתמקדות בשטויות טפלות כמו גלידה היא ביזיון.

אנשים עוד עלולים לחשוב שאלו הבעיות האמיתיות במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם יחסי ציבור , אתה באמת לא מכיר פוליטיקאים?!

אני מכיר פוליטיקאים מקרוב , ויש מה שנקרא , התנהגות בחשיפה לציבור מול המצלמות והתנהגות בחדרי חדרים בפרטיות.

אחד האנשים שאני מכיר שיודע כמה זה חשוב לא לתת לתקשורת כלי ניגוח זה סילבן שלום , הוא שומר על עצמו והוא משתדל לא להגיד או לעשות דברים שעלולים להשתמש בהם נגדו , אפילו בדברים שנראים קטנים.

אשתו לעומת זאת , שונה במובן הזה ממנו , והיא ממש מוחצנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קשור לשכר. תעלה לכולם את השכר והמחירים של הכל יעלו... לכסף אין ערך אינטרינזי, זה בסה"כ ייצוג של כל מה שאפשר לקנות חלקי כל הכסף שיש. אם יהיה עוד כסף, הערך של כל יחידה בו, כלומר מה שאפשר לקנות איתו, ירד בהתאם.

הפתרון הוא לא להעלות את המשכורות אלא להגדיל את מספר הדברים שאפשר לקנות ואז הערך של הכסף שלך, כלומר מה שאתה יכול לקנות איתו, יעלה (כי המחירים ירדו).

תרגיל פשוט: לפני השקל החדש היה לנו מטבע בשם שקל. השווי של כל שקל חדש היה מאה שקל. אז מה יקרה אם נחליף את המטבע בחזרה לשקל (ישן, להלן ש"י)? המשכורות של כולם יקפצו פי מאה, הידד! מי שהרוויח שכר זעום של 4,500 ש"ח ברוטו, ירוויח מעכשיו 450,000 ש"י ויצחק כל הדרך אל הבנק - אבל כשהוא יגיע לבנק הוא יפסיק לצחוק, כי הוא יגלה שהמשכורת שלו גדלה פי 100, אבל גם ההוצאות שלו גדלו פי מאה.

עכשיו, מה יקרה אם לא נחזור לשקל הישן אבל בכל זאת נגדיל לכולם את המשכורת פי 100? אותו הדבר בדיוק! שהרי לחתיכת הנייר הצבעונית עם ציור של מישהו חשוב שמת ולידה מספר אין ערך בפני עצמה.

אגב, אם הדירה לא ממש מלוכלכת, את שכר הדירה מנכים ולא מנקים. למרות שעדיף פשוט לשלם אותו.

עוד כמה הערות בנושא: הסכום לגלידה הוא לא תשלום בפועל אלא הרשאה להתחייבות. כלומר אם ירצו להזמין גדילה בשנה הבאה, יוכלו להזמין בעד 10,000 ש"ח. למה? כדי שלא יצטרכו בכל פעם שרוצים להזמין גלידה, למצוא את הרפרנט של משרד האוצר במשרד ראה"מ כדי שיאשר את התקציב לקניה הנוכחית... אז פשוט קבעו מראש סכום מקסימלי שאושר. למה בלי מכרז? כי אי אפשר להוציא מכרז לטעם. ההוצאה לתחזוקת הבית, לעומת זאת, היא הוצאה בפועל ברובה.

באחוז מהתמ"ג, ההוצאה הישראלית על בטחון הרבה יותר גבוהה מזו של ארה"ב והרבה הרבה יותר מזו של בריטניה. לא צריך לנסות לנחש כמה כסף משרד הבטחון מוציא על שכר וגמלאות - הנתונים מופיעים בדף של תקציב משרד הבטחון באתר משרד האוצר! צריך רק ללכת ולראות.

אז ב- 2010, מתוך תקציב שקלי של כ- 40 מיליארד ש"ח (לא כולל הסיוע האמריקאי שמגיע לעוד 10 מיליארד), הוציאו 41% על שכר, 13% על גמלאות, 11% על שיקום נכים ובסה"כ כ- 65% הלך על ענייני כ"א. בדברים האלו המטכ"ל מסכים לגעת רק אם ממש אין ברירה. חלק נכבד ממה שנשאר הם שכומים שכבר היתחייבו עליהם מזמן, למשל רכישת אמל"ח. אז כשצריך לקצץ, מקצצים קודם באימונים ואם זה לא מספיק, "אוכלים" ציוד מהימ"חים במקום לקנות ציוד לשימוש שוטף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף, איפה אנשים כמו בגין היום?

אפשר לומר עליו הרבה דברים רעים, אבל כראש ממשלה הוא המשיך לגור בכוך הזעיר הזה שלו בתל-אביב, בלי נהנתנות מיותרת ועם דוגמה אישית.

למה כל ראשי הממשלה היום גרים בבנייני פאר בין כה, ועוד מתפרעים על חשבון הציבור ככה? זה דוגמא אישית? זו דמות מנהיג? :pissed:

ראש ממשלה צריך לגור בדירת שיכון 2 חדרים 50 מ"ר ולנסוע במאזדה 3 חבוטה? מדובר בפאקינג ראש ממשלה. מדובר בדמות הציבורית הבחירה ביותר. אותי מעצבן פתיחת העיניים המגעילה שיש במדינה הזאת. למה הוא ככה ואני ככה. גועל נפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה עושים סיפור?!...

הבעיה היא לא בסכום אלא בדרך שזה נעשה בה.

דוגמה קטנה, בכל פעם שגוף ממשלתי כלשהו רוצה לקנות משהו (כן גם גלידה) הוא מחוייב להוציא על זה מכרז.

במקרה הזה פשוט דילגו על שלב המכרז כי "זה קולע לטעמו האישי" של מר ראש הממשלה.

אני הייתי מתרעם על סכומים אחרים ש"עפים" שם, כמו 700 אש"ח לנקיון הבית.

או 50 אש"ח לביגוד?!?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראש ממשלה צריך לגור בדירת שיכון 2 חדרים 50 מ"ר ולנסוע במאזדה 3 חבוטה? מדובר בפאקינג ראש ממשלה. מדובר בדמות הציבורית הבחירה ביותר. אותי מעצבן פתיחת העיניים המגעילה שיש במדינה הזאת. למה הוא ככה ואני ככה. גועל נפש.

כמובן שלא

אבל אם חשקה נפשו של ראש הממשלה בגלידה איכותית או בסיגר קובני יוקרתי (בקדנציה הראשונה) יתכבד ויקנה מכספו. לא כל מותרות שהוא רוצה הציבור צריך לממן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק.

פעם הבאה שראש הממשלה מארח ראשי מדינות ושגרירים נגיש להם רק לחם עם מרגרינה.

אני לא רואה התנהגות ביזיונית במה שעולה על צלחת ראש הממשלה ואורחיו.

גם לא התנהגות חזירית.

הביזיון והחזיריות נמצאים ברמה אחרת של ניהול מדינה וכלכלה.

גם ההתמקדות בשטויות טפלות כמו גלידה היא ביזיון.

אנשים עוד עלולים לחשוב שאלו הבעיות האמיתיות במדינה.

תגיד(י?) אתה במקרה שרה נתניהו במסווה?

לקחת את הדברים מחוץ לקונטקסט וברור לי שאתה ממש לא מבין את העקרון שכולם מדברים עליו.

מלבד זאת "הביזיון והחזיריות נמצאים ברמה אחרת של ניהול מדינה וכלכלה" מי אתה חושב אישר פטור מס לחברות שמרוויחות מיליונים אם לא מיליארדים ובגלל שכול כך מפחדים שהם יקומו ויעזבו,אז אם חלילה הם חייבים משהו למדינה הוא מבוטל מייד מחשש לפגיעה במקומות עבודה.

נתניהו וחברו לקואליציה מר שטייניץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי אז תעשו כתבות על רווחים כלואים ופטור ממיסים.

תעשו השוואות מול ארצות אחרות עם מודלים שונים.

תציגו גראפים ותחזיות שימחישו את היתרונות והחסרונות, ודוגמאות של איך נכון לפעול.

כנראה שכל ההתעסקות הלא מידתית הזאת בטפל כל כך מטמטמת את הציבור, עד שאנשים כמוך חושבים רק במונחים של בעד נתניהו ונגד נתניהו.

ולא מבינים שהתעסקות בבולשיט היא בעצמה הביזיון הכי גדול שיש!!! ולא משנה אם זה ביבי או טיבי או קקי או פיפי.

לאזרחי המדינה מגיע סדר יום ציבורי מאוזן, שמתמקד בנושאים בעלי חשיבות ומשקל, ולא בשטויות ודברים טפלים כמו גלידה שעולה 27 שקל ליום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פתחתי את הת'רד רק בגלל דאגה לבריאות של ראש הממשלה ומשפחתו :)

לאכול חצי קילו גלידה ביום זה פשוט לא בריא

למרות שאיך שזה נראה, שרה היא זאת שאוכלת את הגלידה בבית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הבדיחה הזאת מתבקשת, ועלתה לי לראש מיד כשקראתי את הכתבה.

סביר להניח שבבית ראש הממשלה אוכלים הרבה אנשים.

משפחה, חברים, אורחים מכובדים, שגרירים, ראשי מדינות, וכו...

אני לא יודע בדיוק מה הולך שם, אבל 27 שקל ליום בשביל גלידה לא נשמע כל כך הרבה לבית ראש ממשלה.

בדיוק כמו ש27 דולר ליום לגלידה לא נשמע הרבה לבית הלבן ולשולחנו המארח של נשיא ארצות הברית.

הנסיון לעשות בסיפור שימוש לדמגוגיה נגד מדיניות ביבי שטייניץ, רק מביישת את מעלי הטענות.

מוטב להם שיתמקדו בדברים בעלי חשיבות.

שינסו ליצור לשם שינוי שיח ציבורי אינטליגנטי, במקום עיתונות צהובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...