שילוש חדש - והמחשב נתקע... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שילוש חדש - והמחשב נתקע...

dulcevida

Recommended Posts

יש לי את המפרט מימין. המעבד והלוח חדשים לגמרי (וגם הRAPTOR). המחשב עובד פצצה, 3.12@2.4. את הזכרונות החדשים עוד לא קיבלתי אז אני בינתיים משתמש בישנים (ראו מפרט). המחשב רץ נהדר, הטמפרטורות של הלוח והמעבד לא עולות על 25-26 מעלות. הרצתי עליו PRIME95 למשך שעה ועדיין - אלה הטמפרטורות והוא לא נתקע באמצע.

אולם, כל פעם שאני עובד עליו, אחרי שעתיים שלוש של עבודה המחשב נתקע. הכל קופא - עכבר,מקלדת... נתקע לחלוטין.

ניסיתי גם להשאיר אותו דלוק כששום אפליקציה לא רצה ברקע - והוא עדיין נתקע אחרי שלוש ארבע שעות.

החזרתי את המעבד ל2.4 ועדיין אותה בעייה.

עדכנתי - ועדיין הבעיה קיימת.

החזרתי את הגדרות הBIOS להגדרות ברירת המחדל (עדיין בלי OC כמובן) והבעייה נמשכת.

המעבד והלוח לא מתחממים (אני ישר עושה RESTART ונכנס לBIOS והטמפרטורה עדיין לא מעל 25-26).

למישהו יש רעיון כלשהו???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כנראה קורה בגלל ה-RADEON 9200 שלך שהוא ישן כמו שזה קורה לרדיאון 9700 וה9500 הישנים.

תבדוק במס' הרכיב שלך(PART NUMER) אם הסיומת היא 30 ומעלה ולא 01 או משהו כי אם זה פחות מ-30 הרכיב ATI הזה

לא תומך בלוח וגם ככה זה רעיון בכלל לא רע להחליף את הכרטיס הזה. ועוד משהו שתידע שלי יש את הלוח הזה עO

SAPPHIRE RADEON 9600XT כבר חודש, בהתחלה הוא נתקע כל כמה ימים שהשארתי אותו דולק ואחרי איזה שבוע וחצי

זה הפסיק, עדכנתי ביוס אחרי שזה הפסיק ואני כבר איזה שבועיים משאיר בכיף את המחשב דולק ללא כל בעיות התחממות שהיו לי

כשהוא נתקע וללא תקיעות.

דרך אגב יש לי עוד משהו חשוב מאוד להגיד לך על הראם 500MHZ PC4000 הזה שלך הוא אחלה ראם רק שהלוח הזה תומך עד 400MHZ PC3200 כמו הרבה לוחות טובים אחרים!!! אני מאמין שהראם יעבוד לך אחלה רק ששילמת כנראה המון המון כסף סתם!

תחליף את הראם אם אתה יכול זו שטות לקנות ראם במהירות כזו!!!

תהנה מהמחשב החדש ובכל אופן לדעתי תחליף כרטיס מסך! ;D

הנה הלינק עם הפרטים על הלוח שלך שמראים בנושא הזיכרון תמיכה של עד PC3200, ממש לא חכם מה שעשית מצטער להגיד לך:

http://usa.asus.com/prog/spec.asp?m=P4P800%20Deluxe&langs=09

למרות שתמיד טוב שיהיה ראם מהיר לעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל העוזרים, למרות שבינתיים לא נתתם לי פתרון מעשי.. :)

בקשר לכרטיס מסך, לחבר שלי יש אותו לוח עם אותו מעבד ואותו כרטיס מסך ואין לו שום בעייה, כך שזה בטח לא הכרטיס.

בקשר לזכרונות, זה כבר דיון לפורום OC אבל רק אזרוק לך עצם שזה לא ממש בזבוז כסף, היות ואני הולך לעשות OC ל3.6 והזכרונות האלה הומהרו כבר לכמעט 600MHZ (לפי בדיקות שעשיתי באינטרנט) מה שאומר FSB1200, כלומר, ל-3.6 ביחס מעבד 1:1....

בקשר לזכרונות - הם לא עשו לי בעיות עם הלוח הקודם ועכשיו גם הרצתי MEMTEST86 ולא קיבלתי אתראה על בעייה, ככה שסביר להניח שלא הזכרונות הם מה שיוצר את הבעייה.

אשמח לעוד הצעות לפתרונות אפשריים לבעייה אם למישהו יש כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בקשר לזכרונות, זה כבר דיון לפורום OC אבל רק אזרוק לך עצם שזה לא ממש בזבוז כסף, היות ואני הולך לעשות OC ל3.6 והזכרונות האלה הומהרו כבר לכמעט 600MHZ (לפי בדיקות שעשיתי באינטרנט) מה שאומר FSB1200, כלומר, המהרה ל-3.6 ביחס זכרונות מעבד 1:1..."

So not going to happen. First of all, only OCZ RAM that made it to these speeds was the PC4000/4200 gold with 3.3 VDIMM and only for testing since that sort of VDIMM would kill them in a matter of a short while.

I personally tested a 1gb kit of the PC4000 Performance series and they only went as far as 540 mhz while PC4000 gold went as far as 550 mhz or so using a rational VDIMM of 3.1V (both the board and the CPU are capable of going further unsynced).

Last thing is the fact that it's very unlikely that your 2.4C is capable of running 3.6 ghz or that your board will run 300 FSB and even if your CPU could run 3.6 it will probably require voltages that will also kill it after a while.

Regardless the kit is still very good and they run very decent timings at high speeds, they are also offer the best price/performance combo of all PC4000 available in Israel.

As for your problem, check the voltages you PSU provides, see if all the rails are stable, though with an CPU it should all be very good.

It's indeed probably related to the Radeon, test the system with any just to see if that solves the issue.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר ואומר שהבעיה קשורה לרדיאון שלך!

זה לא שזה קרה רק לך, יש לי את הלוח והייתה לי בעיה דומה בהתחלה וגם אני עם רדיאון!

זה קרה לא לכאלה עם מעבד P4 כמובן אלא זאת בעיה ספציפית ללוח הP4P800 והP4P800 DELUXE של .

תבדוק את העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה לכל העוזרים.

ארמגדון, כשאקבל את הזכרונות אודיע לך אם אכן צדקת... אני מקווה שאתה טועה, אם כי עדיין אקנה אותם - כפי שציינת, הם באמת הPC4000 הטובים בישראל מבחינת יחס מחיר/ביצועים.

OPRAPC - אתה אומר שאצלך זה הסתדר ורק עדכנת מבלי להחליף כרטיס מסך, לא? או אולי לא הבנתי אותך טוב... במידה ואכן הבעייה הסתדרה אצלך, אז אולי זה לא הכרטיס מסך???

טוב, ברגע שאשיג איזה כרטיס של או שונה אני אבדוק אודיע לכם מה קורה.

ושוב תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול רק להוסיף, שהאזהרה לגבי לוחות ATI מוכרת לי מלוח ASUS אחר, ה- K8V, אבל היא מוזכרת רק לגבי לוחות 9500 ו- 9700 של ATI. ה- 9200 לא מוזכר.

לגבי ה- K8V זה מוזכר ב-

http://www.asus.com/pub/ASUS/mb/sock754/k8v/e1421b_k8v_deluxe.pdf

עמוד 44 (סעיף 2.6.4)

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון: טוב, עוד לא קיבלתי את הזכרונות החדשים אבל מהפעם האחרונה שכתבתי (בערך שבוע וחצי), כיוון שהמחשב ממילא נתקע, החלטתי שלפחות יהיה בOC כי גם בלי זה הוא נתקע... וראו איזה פלא - כבר שבוע מאז שעשיתי לו OC 2.4@3.12 הוא עובד רצוף (חוץ משתי הפסקות חשמל) ולא נתקע...

לא החלפתי עדיין זכרונות, לא החלפתי את הכרטיס מסך... פתאום הוא עובד... אם למישהו יש הסבר אפשרי - מענין אותי לדעת מה דעתכם.

מסקנתי בכל מקרה, שהמעבד הזה פשוט לא רוצה לעבוד לאט.... ;D חכו שאני אקבל את הזכרונות ונתראה בפורום . תודה לכל מי שעזר. צ'או.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...