מזעזע!!! - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזעזע!!!

Joli

Recommended Posts

רוב הנוכחים כאן מכירים את עמדותי בכל הקשור להתנהלותם של חרדים מסויימים במצבים מסויימים, ועדיין אני לא יכול להביא את עצמי לכדי השוואה בינם לבין הערבים. כשאני קורא על חרדי שירק על ילדה בגלל איך שהיא לבושה, בא לי לדפוק לו אגרוף לפנים, אם זו הדרך להסביר לו שכך לא מתנהגים, אבל כשאני קורא על ערבים שתוקפים יהודים כדי להשליט טרור ולהראות מי בעל הבית, בא לי לפרק אותם לגורמים עם מסור שרשרת. הדין בישראל צריך להיות זהה לכולם (לרבות הערבים) רק כל עוד הם נוהגים כבני אדם. כשהם נוהגים כמו, ובכן, ערבים, צריך להביא את מג"ב ולהגיד להם "תעשו מה שאתם יודעים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה ללכת עד מאה שערים, אם יש לך חרדים שיורקים על ילדות קטנות בבית שמש?

תחילה,מה זה ירקו. מקרה אחד.. איזה סיפור עשו..ויש להם סניף (התרחבו לשם )מאותה קבוצה ממאה- שערים לבית שמש. מוזר ,עכשיו שקט ...לפני שיאיר לפיד נכנס לפולטיקה ידע לעשות את הרעש התקשורתי הגדול.

הראתי בזמנו שתפסו גם צלם חילוני שירק על ילדה חרדית. אממ "חילונים יורקים גם" .

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000712139

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/230950

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/322/728.html

תמיד מסתכלים על האחוזים. אתה לא מכיר חרדים במציאות מבני-ברק אלעד ביתר ושאר בית שמש.. אז קשה להסביר לאדם כזה את המציאות.

שיש משהו נכון,אני תוקף גם את החרדים (כמו במקרה האחרון ש"ס) או קבוצות בה. שאני מתדיין עם חרדים אני תוקף הרבה נושאים. אבל כאן ..יש הרבה נושאים שתלושים מהמציאות.

יש חסיד שאני עובד איתו .. והוא מבית-שמש, באותו מקרה תקשורתי שהיה בבית-שמש .כל פעם היו מסתכלים עליו בעיניים לא טובות כי הוא מזכיר את הקיצוניים. גם אתה אם תראה אותו,אתה תגיד הוא נראה כמו קיצוני אבל הוא חסיד רגיל ללא שייכות לכתות הללו.הוא אומר.. שסובל מהם בבית -שמש. ..קורא להם חלאות וכדו'.. אפילו לקח פעם אחת חילוני מהעבודה לשבת לראות לו את ההבדל בין השפויים הרבים בבית-שמש לעומת הקיצוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להסתכל על אחוזים?

כמה ערבים באמת תקפו ישראלים באחוזים?

עכשיו בו נסתכל באחוזים על הנטיה, ולא רק על הפעולה.

התמונה מקבלת מימדים יותר ברורים, נכון?

אותו דבר עם החרדים.

להקצנה בחברה עצמה, שמובילה לאותם מעשי תוקפנות, יש לא פחות משקל.

זה לא פתח הר הגעש שאשם בהתפרצות, זאת הלבה מתחת לאדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להסתכל על אחוזים?

כמה ערבים באמת תקפו ישראלים באחוזים?

עכשיו בו נסתכל באחוזים על הנטיה, ולא רק על הפעולה.

התמונה מקבלת מימדים יותר ברורים, נכון?

אותו דבר עם החרדים.

להקצנה בחברה עצמה, שמובילה לאותם מעשי תוקפנות, יש לא פחות משקל.

זה לא פתח הר הגעש שאשם בהתפרצות, זאת הלבה מתחת לאדמה.

אני חייב להודות שאני לא מבין את הטיעון שלך. אתה מוכן להשוות גם במספרים וגם באחוזים את החרדים שהפגינו נגד המדינה (לא נגד נסיעה בכביש כזה או אחר בשבת או בחילול קברים מבחינתם, אלא ממש נגד המדינה) למספר ואחוז הערבים? אתה רציני? כמה מרגלים חרדים יש? כמה סייעני טרור? כמה אנשים החביאו חומרי תעמולה ומחבלים בבתיהם?

נראה לי שכדאי שתחשוב על טיעון אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שקשה לו לשמוע את זה.אם 'ארט' היה חסיד.. יש מצב שהיה משתייך לקבוצות הקיצוניות. יש בני-אדם שפשוט עם אופי קיצוני מאוד. בכל מקום שיהיו .. אם אתאיסט אז מאותם הקיצוניים. אם מוסלמי אז מאותם הקיצוניים (לא מחייב רוצח אלא תמיכה )אם חסיד אז מאותם הקיצוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להודות שאני לא מבין את הטיעון שלך. אתה מוכן להשוות גם במספרים וגם באחוזים את החרדים שהפגינו נגד המדינה (לא נגד נסיעה בכביש כזה או אחר בשבת או בחילול קברים מבחינתם, אלא ממש נגד המדינה) למספר ואחוז הערבים? אתה רציני? כמה מרגלים חרדים יש? כמה סייעני טרור? כמה אנשים החביאו חומרי תעמולה ומחבלים בבתיהם?

נראה לי שכדאי שתחשוב על טיעון אחר

אתה לא הבנת את הטיעון כי משום מה חשבת שאני משווה חרדים לערבים.

זאת לא הנקודה שלי.

הנקודה היא שבדיוק כמו שרוני טוען שאי אפשר לשפוט את כל החרדים בגלל מיעוט שעושה מעשים, אפשר לומר אותו דבר על הערבים.

אבל הבעיה האמיתית היא לא רק בכמות האירועים, היא גם בתרבות שמובילה אליהם.

אם נסתכל על המחשבה, ולא רק על המעשים.

על הלבה מתחת לאדמה, ולא רק על הלבה שיוצאת מהר הגעש בהתפרצויות קטנות.

רק אז נראה את התמונה המלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעזה רוב המוסלמים אולי לא טרוריסטים אך התומכים אכן רוב...הם אלה שבחרו בחמאס. בכלל בעולם המוסלמי הקיצוניות היא מרובה מאוד.. ויכולה רק ביריקה לקבור את ישראל.

עוד הבדל... הקבוצות הקיצוניות והאלימות בחרדים אין רבנים שם שתומכים בזה.. יש התומכים במחאה אך ללא אלימות.ואין גם ביהדות סיבה לנהוג כך. אצל המוסלמים יש אנשי-רוח ודת ופסוקים ברורים רק של טרור וכן גם על היהודי.

וגם איזו מין השוואה זאת בין יריקה או ריב על שבת לבין טרור של רצח וצמאי דם. אגב.. אם לא מתגרים בחרדים הקיצוניים הם בדרך כלל לא עושים דבר. אתה מוזמן ללכת במאה שערים . אם תלך עם צלם ... אתה מתגרה בהם.

....

הדגשה באדום.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99_%D7%A7%D7%A8%D7%AA%D7%90

"חבירה למתנגדי מדינת ישראל

הקנאים רואים במדינת ישראל והצלחתה אחת מתחבולותיו של השטן,‏[3] ולכן, כדי לעכב את צמיחתה, נוהגים הקיצוניים שבהם (בעיקר תושבי חו"ל), לחבור לאויבי המדינה.

דוגמאות למעשיהם של הקנאים, אשר מנצלים את התקשורת לצורך פרסום המעשים, הם מפגשיהם עם יאסר ערפאת,[1] מינויו של משה הירש כשר לענייני יהודים ברשות הפלסטינית,‏‏[4] מינוי שלא החזיק מעמד זמן רב. נטורי קרתא גינו את מבצע עופרת יצוקה.‏‏[5]

בסוף שנת 2005, נסעה קבוצה שולית וקיצונית ביותר מתוך הקנאים לוועידה להכחשת השואה בטהראן, ונפגשה עם נשיא איראן אחמדינז'אד.[6] קבוצה זו מונהגת על ידי הרב משה בער בעק. תומכים בה הרב יואל מורגנשטרן אב"ד שרמש והאחים הרב אליעזר חיים בלום אב"ד קאשוי והרב שמחה ישראל בלום דומ"צ קאשוי. גם הרב חנינא אברהם לייטנר תמך בה.

נסיעה זאת הייתה חציית קווים אדומים גם מצד גורמים אשר בדרך כלל תומכים בדרכם של הקנאים, אך כבני משפחות של ניצולי השואה, לא יכלו לשאת את צעדה הנוכחי של הקבוצה, מה גם שצעד זה מזיק לתדמיתה של העדה החרדית כולה:‏‏[7]

אנשי הקבוצה שומרים על קשר קבוע עם מנהיגים ערבים ופלסטינים ומשתתפים בהפגנות של מוסלמים כנגד ישראל. כך למשל באוגוסט 2011 ביקרו אנשי הקבוצה את השייח ראאד סלאח כששהה בלונדון[8].

• האדמו"ר מסאטמר יצא במודעה נגד "המתפרצים בלבוש קנאות ועושים מעשי טירוף ללכת שלובי זרוע עם הערבים".
  • "הרב ירחמיאל ישראל דאמב" מהבולטים שבמנהיגי נטורי קרתא המתגורר בלונדון, יצא בגילוי דעת פומבי, "האנשים האלה אינם חלק מן נטורי קרתא... המה בודדים מטורפים".
  • רבני בית הדין של העדה החרדית הגדירו את ההשתתפות בכנס כ"חילול השם נורא".

אנשי הארגון אומרים שהערבים והאיראנים שעמם הם עומדים בקשר הם אויבים של המדינה ולא של היהודים, ושישנה תועלת בהתקרבות אליהם. כמו כן הם טוענים שהם מייחלים לביטול המדינה הציונית ללא שפיכות דמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדתיים יש הרבה יותר מעצורים מהערבים כחלק מהתרבות.

ובגלל זה הם פחות אלימים לחברה, ולא מהווים סכנה בטחונית רחבה.

החרדים באופן גורף, חוץ מקבוצות מאוד קיצוניות, אינם מאמינים בעידוד האלימות כדרך פעולה.

ולמרות זאת אותם אלמנטים שקיימים בקבוצות הקיצוניות מבחינה אידיאולוגית, קיימים באוכלוסיה הרחבה גם אצל הערבים וגם אצל החרדים.

הערבים הם חומר נפץ יבש בסביבה חמה ויבשה.

החרדים הם חומר נפץ מסוג אחר, בסביבה פושרת ולחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל שטויות. 'העדה החרדית'

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A2%D7%93%D7%94_%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%AA

(זה זרם ולא שם כללי של חרדים) הנה 95 אחוז מתגוררים רק בירושלים ..מהווים פחות מ10 אחוז מכלל האוכלוסיה החרדית בירושלים. אז בכל הארץ?

ובכלל לא כל העדה קיצוניים.. מתוכם יוצאים הכתות הכי קיצוניות : 'נטורי-קרתא' 'הקנאים'.'סיקריקים' הפועלים על פי דעתם ולא דעת רבניהם.

'ברקת' ראש העיר החילוני של ירושלים יודע ומכיר יותר ממני וממך

0:30

http://www.kikarhashabat.co.il/video.php?vid=2347-141

דתים ברובם מנומסים,אנשי חסד ..נדיבים מכנסי אורחים.. נמאס כבר מהשקרים של ארט. איאפשר לצייר את מרבית החרדים בגלל הקיצונים כמו שאיאפשר לצייר את החילונים ממבט רק של הקיצוניים .

אז אתה יכול לעבוד על חילוני שמכיר חרדים רק ממבט תקשורתי אך לא על אדם שחי ונולד כחילוני (מכיר את האוכלוסיה) וחי כרגע עם דתים/חרדים ורואה את כל התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל חרדי מטבעו קיצוני.

אומנם רק מעטים קיצונים באלימות, אך הרוב קיצונים במחשבה.

אין מה לעשות, הדת היא קיצונית.

גן עדן, גהינום.

מצוות, עבירות.

טוב, רע.

הכל שחור ולבן.

ההקצנה היא חלק מהחברה החרדית.

המלחמה בחילוניות היא לחם חוקם.

מבחינה אידיאולוגית החרדים הם חברה מיליטנטית בדיוק כמו הערבים.

ליבוי השנאה, הטפה להתנגדות, דמוניזציה ודיהומניזציה לאויב.

יש הרבה פוטנציאל לתוקפנות אצל החרדים.

מזל שאין להם מוסר כפול ל"לא תרצח".

למרות של"לא לגנוב" הם כבר מצאו כמה פתחי מילוט. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל חרדי מטבעו קיצוני.

אומנם רק מעטים קיצונים באלימות, אך הרוב קיצונים במחשבה.

אין מה לעשות, הדת היא קיצונית.

גן עדן, גהינום.

מצוות, עבירות.

טוב, רע.

הכל שחור ולבן.

ההקצנה היא חלק מהחברה החרדית.

המלחמה בחילוניות היא לחם חוקם.

מבחינה אידיאולוגית החרדים הם חברה מיליטנטית בדיוק כמו הערבים.

ליבוי השנאה, הטפה להתנגדות, דמוניזציה ודיהומניזציה לאויב.

יש הרבה פוטנציאל לתוקפנות אצל החרדים.

מזל שאין להם מוסר כפול ל"לא תרצח".

למרות של"לא לגנוב" הם כבר מצאו כמה פתחי מילוט. :lol:

אתה מדבר כ"כ הרבה שטויות בלי לדעת בכלל מה אתה אומר..

דת זה לא שחור לבן!

נכון שהחרדים הם הזרם היותר קיצוני בדת, אבל הם בחיים לא ישנאו מי שלא כמוהם ולא עשה להם רע.

לכתוב דברים כמו:

"ליבוי השנאה, הטפה להתנגדות, דמוניזציה ודיהומניזציה לאויב" זה כי חינכו אותך ככה מגיל צעיר..

אז עדיף שלא תדבר אם אתה לא יודעף ולפני שאתה שונא מישהו מעמך (כמו הרבה במדינה הזאת) עדיף שתתחיל מאלה שהם לא שלנו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...