האם בטירונות ניתן לקבל אישור להשתמש בנעליים מהבית? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם בטירונות ניתן לקבל אישור להשתמש בנעליים מהבית?

Cha0stAlker

Recommended Posts

אני חושב שכל השרשור הזה מקבל תפנית פחות טובה.

אם יש לך בעיה רפואית שמחייבת נעליים אזרחיות אז זה בסדר ואפילו הכרחי הפטור. בכל זאת זה הבריאות שלך.

אבל מעצבן אותי כל הנושא הזה שנקרא חתירה לת"ש. אם אין סיבה אמיתית שתלך עם כפכפים אז זה לא צריך לקרות.

חיילים שמנסים לעקוץ ולהוציא כמה שיותר פטורים כי אפשר מגעילים אותי (לא שאני מאשים כאן מישהו בזה) עושים לנו תדמית רעה ובסופו של דבר דופקים רק את עצמם ואת החברים שלהם. לא מזמן שלחו לי צילום של ספר באנגלית לתיירים שיש בו שתי פסקאות שמתארות את צה"ל בתור הצבא הכי לא ממושמע בעולם ("גשו לכל תחנת אוטובוס בישראל ותראו חיילים בהופעה מרושלת וחיילות מורחות ליפגלוס ורוד") וזה מתחיל בנו.

לגבי זכאות לפטור, תבקש לראות רופא כבר ביום הראשון ולהריץ את זה כמה שיותר מהר כי עד שאין לך את הדף ביד אתה לא תקבל שום דבר, בנוסף כדאי שתביא נעליים משלך מהבית (מן הסתם עדיף שחורות ולא נעלי נייק בצבע אדום זוהר עם כיתוב בנצנצים) כי בד"כ לנסות לנפק נעליים מותאמות מהצבא זה סיפור.

בהצלחה בשירות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפי מה שזכור לי, זה בכלל לא פשוט להוציא פטור לנעליים אזרחיות. הצבא יערים עליך המון קשיים.

התהליך לקבלת פטור קבוע פשוט מאוד.

הולך לרופא יחידה, הוא מוציא לך הפניה לרופא מומחה (אורטופד), האורטופד ממליץ, אתה חוזר עם ההמלצה לרופא היחידה ומקבל פטור קבוע.

כן זה קצת סחבת, אבל זה לא כל כך קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי. אני מתגייס עוד קצת יותר משבועיים ויש לי פרופיל 64 (רובאי 02). יש לי בעיה ברגלים שמחייבת נעליים מאווררות. השאלה שלי היא, האם לאחר קבלת הפטור ניתן להביא נעליים שחורות לחלוטין מהבית? או שכבר יש להם שם נעליים שעומדות בכל התקנים שלהם?

מה שמצחיק פה זה שאף אחד לא עונה לבן אדם על השאלה... הוא הולך לעשות טירונות 02 ואנשים פה מתחילים להסביר לו על מארבים, רוצה פטור נעליים ואתם מדברים איתו על בה"ד 1...

לפותח הדיון-

בשורה התחתונה, בימים הראשונים בבקו"ם ובטירונות אתה תצטרך לשים את הנעליים הצבאיות (המגפיים הסגורות). כשתתחיל את הטירונות תבקש לראות רופא ותוך כדי תוריד את הנעליים הצבאיות ותחליף לנעליים משלך שחורות לחלוטין. כל תהליך של הוצאת פטור לוקח הרבה זמן וסביר להניח שישלחו אותך להפניות ולכל מני רופאים בארץ עד שבאמת תצליח להוציא פטור (כמו שכתבו פה, עד שיהיה לך פטור קבוע תצטרך להסתדר עם פטור זמני או ללכת עם נעליים משלך בלי פטור בכלל).

במקרה הטוב יתנו לך פטור, במקרה הרע (והיותר סביר להניח שיתרחש) יסתכלו עליך כעוד פטוריסט בעייתי וילכו איתך ראש בראש עם משפטים ותלונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח ואנחנו מדברים על כאבים ברגליים (ולא דלקות או פטריות או משהו מגעיל אחר) התהליך הוא כזה

נעלי ->מדרסים מותאמים->נעליים מותאמות->(נדיר)נעליים אזרחיות

לא מזמן יצא חוזר של מקרפ"ר ומקמצ"ר (רפואה ראשי ומ"צ ראשי אני חושב שזה הראשי תיבות הנכונים) בנוגע לפטורים שנוגעים בדיגום

פטור א' כבר לא מזכה אותך בלבישת ב' אלה מזכה אותך במדי א' מכותנה

פטור נעליים קבוע (לאנשים בעלי בעיה קבועה ברגליים) ינתנו נעליים גבוהות מותאמות אישית (נוח ממש)

אם גם הנעליים המותאמות אישית לא עובדות בשבילך אני מניח שתוכל להגיע בסופו של דבר לנעל אזרחית סגורה שחורה

------

כל מה שרשמתי הם החוקים היבשים בצה"ל. אין שום הבטחה שכולם עוקבים אחריהם או שהם מתקיימים בפועל.

אישית אני מכיר הרבה אנשים שיש להם פטור נעל אזרחית (ג'ובניקים כמובן ולא לוחמים) אבל הם כולם הוציאו את הפטור הזה לפני שיצא החוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח ואנחנו מדברים על כאבים ברגליים (ולא דלקות או פטריות או משהו מגעיל אחר) התהליך הוא כזה

נעלי ->מדרסי מדף-> (אם אתה ממש מתעקש) מדרסים מותאמים->נעליים מותאמות->(נדיר)נעליים אזרחיות

אני לא יודע איך זה היום, אבל ככה זה היה אצלי בטירונות (מדיווחים של חיילים).

אני בקשתי הפנייה למדרסים מותאמים אישית וקבלתי בלי שום בעיה. (בגלל שהלכתי בזמנו לקופ"ח כללית שעבדה בשירות עם הצבא).

את הבקשה למדרסים קבלתי כבר הרבה זמן אחרי הטירונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן. רופאים אזרחיים הולכים הרבה יותר לקראת החיילים ופחות צמודים לתקציב.

רופאים צבאיים עם אצבע פחות קלה על ההדק. (מבחינת אישורים, מתן הפניות פטורים וכו')

יש להניח שהנחו את הרופאים האזרחיים לפעול בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, בטירונות לא תיהיה לך בעיה להוציא.

אח"כ זה ס"כ עניין של סחבת. הכל תלוי בתפקיד שלך בצבא.

ורופאים אזרחים לא תמיד יותר טובים מרופאים צבאיים. הכל תלוי לאיזה מקום אתה הולך ולאיזה רופא אתה נופל.

ורק לפרוטוקל, לגובניקים הרבה יותר קשה להוציא פטור מכל חייל אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...