חלס, אני חרש כבר.. הגיע הזמן לפאן-באס - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלס, אני חרש כבר.. הגיע הזמן לפאן-באס

ccc

Recommended Posts

יש לי מאוורר 120 נשלט ע"י פאן באס

עוד מאוורר 80 שנשלט גם הוא על אותו פאן באס בערוץ אחד

עם שני אלו, אין בעיייה, הבעייה פה:

עוד מאוורר וולקנו 7+ שזקוק זחוף דחוף לבקר שליטה היא הוא עושה רעש איום, יש לו חיבור 3 פין נקבה, האם אני יכול להכין פאן באס, שיהיו לו לכל מתג ערוץ 3 פין וערוץ 4 פין מולקס?

עוד 2 מאווררים שמחוברים בחוטים חשופים הישר לספק (וזה מעצבן כזה.. לא מוכן) ועוד מאוורר אם חוט חשוף, אילו ממש בעייה, הם חוטים חשופים: מה עדיף, לקנות להם מחברי מולקס 3 פין נקבה ולחבר לפאן באס שאני יכין, או לקנות להם חיבורי מולקס נקבה במידה ויש דבר כזה בכלל וזה לא יקר ולחבר לחיבורי מולקס 4 פין על הפאן באס...

בכל מקרה יש לי פה 4 מאווררים בעיתיים, אחד מהם עם חיבור 3 פין השאר חוטים חשופים, איך אני מתכנן פאן באס, קחו בחשבון שאין לי שום מידע על המתח של כל אחד מהם, כולם צבעתי וזרקתי את המדבקה, אם יש איזה תחלופה או משהו כמו שאלה שקונים בחנות זה טוב.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאורר רגיל לא נראה לי שיצרוך יותר מ 0.3A ככה שאין בעיה, אל תשים יותר מ3 מאוררים על ערוץ

בקשר לVOLCANO אני מתאר לעצמי שהוא יהיה יותר משמעותי וכדאי שיזכה לקבל ערוץ משלו :]

בקשר לחיבורים אני לא רואה את הבעיה, תחבר למולקס את החיבורים החשופים כמו שחיברת לספק, ככה לפאן באס

בקשר לחיבור 3 פינים

את החוט האדום והשחור תוציא מהקונקטור ותחבר למולקס, ואת הצהוב תשאיר עם החיבור נקבה ותחבר ללוח אם לבקרת מהירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את הזרם שהמאוורר של הוולקנו 7 שלך צורך.. אם אתה מתכנן לבנות פאן באס בעצמךך אז יש יש מצב

שהנגד שלך לא יעמוד שזרם שהוא צריך... למשל הנגדים שלי לא יכולים להחזיק סמארט פאן.. הם פשוט נשרפים ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את המתח שהמאוורר של הוולקנו 7 שלך צורך..
קחו בחשבון שאין לי שום מידע על המתח של כל אחד מהם

מתח של מאווררי מארז רגילים הוא 12 וולט.

המידע שצריך בנוסף למתח, הוא הזרם, וזה שונה ממאוורר למאוורר וכתוב עליו בדר"כ.

הוולקנו 7+ אגב, צורך 0.55 אמפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון בכמה הספק הוא עומד (ואתה יכול לראות מה זה הספק בסטיקי שבראש הפורום)...

קצר ולעניין: אתה לא. אתה פשוט קונה מראש נגד שעומד בככה וככה הספק, אין דרך לבדוק את זה, בעקרון כמה שהנגד יותר גדול (פיזית) ככה הוא יותר עמיד.

נגדים רגילים אגב עומדים בכ 0.2 וואט אם אני זוכר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הזרם של המאוורריםף הוצאתי לכולם את המדבקות, אבל זה לא אבוד נכון? למשל שקונים כזה מוכן, רי לא אומרים למוכר כמה זרם בשביל שיכין און משהו

אז האלה שמוכנים, באיזה שיטה הם פועלים?

וכמה יעלה לי להכין כזה משהו נחמד ויפה, מה העלות כולל חיבורי המולקס, חוטים, נגדים ומתגים,

אני מעוניין בבקר ל5 מאווררים לא יותר. פשוט להוריד מתג וזה ינמיך את מהירות המאווררים לשלושת רבעי, חצי מהמהירות מקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mj כמו שאמרו כבר, אתה יכול להניח שהמאווררים צורכים כ 0.2-0.3 אמפר, ולפי זה לעשות את החישובים.

הייתי ממליץ לך לעשות בייבאס כזה, ככה אם תחליף מאווררים לא תצטרך להחליף נגדים כל הזמן. בייבאס מעולה, אפילו אני משתמש בו.

בנצי - לא רשום כלום על הנגדים חוץ מהצבעים שאומרים את ההתנגדות בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...