צריך עזרה בתרגיל בחשמל (משפט תבנין, תאי סוללה, הספק מירבי וזה....) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בתרגיל בחשמל (משפט תבנין, תאי סוללה, הספק מירבי וזה....)

Ncoder

Recommended Posts

צירפתי תמונה של המעגל והשאלות, יש לי בעייה עם 2 הסעיפים הראשונים אך במיוחד עם הסעיף השני.

בסעיף א ביקשו למצוא ביטויים לכא"מ והתנגדות פנימית, האם הכוונה היא למצוא ביטויים ל-Vth ול-Rth ? (כלומר להמיר את המעגל לתבנין?).

(מן הסתם מדובר בביטויים עם 2 נעלמים K ו-L)

בסעיף ב היותר בעייתי מבחינתי ביקשו לסדר את תאי הסוללה ככה שבסופו של דבר יועבר לעומס הספק מירבי.

האמת אני לא בטוח מה הכוונה הספק מירבי ואין לי מושג איך פותרים דבר כזה.

אפשר עזרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר לא זוכר את תבנין אבל נראה לי שזו הכוונה, למצוא את המתח השקול שהסוללה נותנת(מה שנופל על RLOAD) ואת ההתנגדות השקולה של הסוללה(שקלול של התאים בטור ואז שקלול של העמודות במקביל).

לגבי הסעיף השני, הספק זה מתח כפול זרם. תכתוב ביטוי כתלות ב L וב K שמבטא את ההספק(ואל תשכח את ההגבלה על מספר התאים- זה יתן קשר בין L ו K) ותחפש את הערך המקסימלי שאפשר לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע את הדרך אחי.

אני יכול למצוא ביטויים ל-Vth ול-Rth וזה יהיה אולי עם 2 נעלמים, פשוט יש לי פה כמה תרגילים פתורים שמראים איך

לפתור מעגלים באמצעות משפט תבנין, הבעייה שאין אף תרגיל שדומה לתרגיל שפירסמתי פה.

במיוחד לסעיף ב שמבקש ממני לסדר את הסוללה בצורה כזאת שההספק המירבי ייפול על העומד, האמת אין לי מושג

מה זה הספק מירבי אפילו, ההספק הכי גבוה שאפשר להגיע אליו? איך יודעים מה ההספק הכי גבוה שאפשר להגיע אליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע את הדרך אחי.

אני יכול למצוא ביטויים ל-Vth ול-Rth וזה יהיה אולי עם 2 נעלמים, פשוט יש לי פה כמה תרגילים פתורים שמראים איך

לפתור מעגלים באמצעות משפט תבנין, הבעייה שאין אף תרגיל שדומה לתרגיל שפירסמתי פה.

במיוחד לסעיף ב שמבקש ממני לסדר את הסוללה בצורה כזאת שההספק המירבי ייפול על העומד, האמת אין לי מושג

מה זה הספק מירבי אפילו, ההספק הכי גבוה שאפשר להגיע אליו? איך יודעים מה ההספק הכי גבוה שאפשר להגיע אליו?

סעיף א' - אתה אמור לקבל תשובה שתלוייה ב K וב- L.

סעיף ב' - כן, הספק מירבי זה ההספק הכי גבוה שאפשר להגיע אליו על RLOAD. המתח שהסוללה מספקת וההתנגדות שלה ידועים לך מסעיף א', מכאן אתה יכול לחשב את הזרם שיזרום דרך RLOAD (כפונקציה של K ושל L כמובן). ההספק הוא הזרם שעובר דרך RLOAD כפול המתח שנופל עליו, תכתוב את הביטוי של ההספק כפונקציה של L ושל K.

בנוסף יש קשר בין מספר התאים במעגל(80 תאים) ובין L ו-K, תציב את הקשר הזה לביטוי של ההספק ותקבל ביטוי שתלוי רק ב L או רק ב K. מכאן אתה פשוט מחפש נקודת מקסימום לביטוי של ההספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי,

ניסיתי במהלך השבוע לפתור את זה והכי טוב שהגעתי אליו זה זה.

ביטוי לכא"מ שקול:

90119375.jpg

ביטוי להתנגדות שקולה:

32577986.jpg

והזרם ע"פ 2 המשוואות (בתוספת התנגדות העומס) אמור להיות:

46742861.jpg

אבל לזה הגעתי בדרך הרגילה ללא שימוש בתבנין, אני לא יודע אם זה מה שהם התכוונו בעצם.. אין דוגמה של שאלה כזאת ברשת? אני מיואש כבר ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...