הרשאות שיתוף - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרשאות שיתוף

gkman

Recommended Posts

שלום.

אני מנסה לתת הרשאות גישה לתיקייה משותפת במחשב שלי למשתמשים ספציפיים ברשת הביתית.

איך אני יכול לבחור משתמשים ממחשבים אחרים ברשת?

כשאני הולך ךחלון המאפיינים של התיקייה לטאב sharing >> advanced sharing >> premission >> add

בתיבה שנפתחת המיקום נמצא במחשב שלי ואני לא יכול לשנות אותו לשום דבר אחר. (אפשר לראות בתמונה המצורפת)

יש לזה פתרון? יכול להיות שזה איך שהגדרנו את הרשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על הטיפשות שלי. לא אני יצרתי את הרשת בבית ואני לא מבין בזה.

אני הבנתי שאתה רוצה שאצור זהויות ז"א משתמשים על המחשב המארח כלומר המחשב שלי.

אם המשתמשים נמצאים במחשב שלי אז איך מחשב אחר ברשת יזדהה איתם?

תקן אותי אם לא הבנתי נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא כתב שאתה טיפש. זה רק הבנת הנקרא. :)

כל מי שניגש למשאבים במחשב שלך צריך להיות מאומת מולו כי הוא ספק האימות, במקרה של עבודה ב workgroup.

חיבורים חיצוניים שמגיעים לצרוך שירותים ממך יבצעו אימות מול זהויות שאתה תיצור שמחשב שמספק את השירותים האלו.

אני לא יכול להיכנס לבית עם כרטיס שאני ניפקתי לעצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי-

זה מה שעשיתי בנתיים:

יצרתי על המחשב שלי משתמש חדש ונתתי לו הרשאות על השיתופים שרציתי.

כשבמחשב אחר רציתי לגשת לשיתוף לא הייתה לי גישה (וגם לא נתבקשתי להכניס שם משתמש וסיסמא) ולכן נכנסתי ללוח הבקרה >> משתמשים >> ולניהול certificates

שם שיניתי שאני יכנס בתור המשתמש שיצרתי על המחשב שלי וכעת מהמחשב ההוא יש לי גישה לשיתופים שיצרתי. (אני מקווה שהסברתי טוב..)

הבעיה שלי שאני רוצה שאני כן יתבקש להכניס שם משתמש וסיסמא כי אם מאותו מחשב אני רוצה להכנס בתור משתמש אחר ולא דווקא מה שהגדרתי אני לא יכול..

יש דרך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שמנגנון האימות בSMB עדיין מבוסס על NTLM האימות תמיד יהיה על logged in user, כלומר אותו משתמש שבו אתה כמחובר ב session (לא משנה אם terminal או console).

על מנת שתוכל להגיע למשאב SMB עם זהות אחרת אתה חייב לוודא שהוא לא מחובר אליו (ע"י בדיקת פלט net use ומחיקת החיבר, במידה וצריך) והתחברות ע"י הגדרת network drive עם זהות אחרת מהמשתמש הנוכחי:

map-network-drive-wss.png?version=1&modificationDate=1305649307433

הבעיה היא שלא תוכל להשתמש ביותר שמתי זהויות בגישה ל UNC path.

אם אתה צריך פתרון מבוסס הרשאות רבות ואין פה שיקולים של אבטחת מידע, אז FTP יהיה הרבה יותר פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...