עזרה בבחירת מסלול לימודים(התמקדות בתוכנה - אשמח לתשובות ממעסיקים) - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מסלול לימודים(התמקדות בתוכנה - אשמח לתשובות ממעסיקים)

Shoko

Recommended Posts

שלום,

אני עוד מעט בן 20, חייל.

הרקע שלי הוא קורס בפרויקט גאמ"א של חמ"ן ואני משרת כמתכנת.

כשאצא מהצבא אהיה אחרי 3 שנים שירות חובה + שנתיים קבע.

אני מתחיל כרגע לעשות אפיק מעבר באו"פ לטכניון.

ההתלבטות שלי היא בנוגע למסלול ההמשך כשהאפשרויות של האפיק מעבר הן :

מדעי המחשב עם התמקדות בביואינפורמטיקה

הנדסת תוכנה

הנדסת מחשבים

מסלול כללי במדעי המחשב - תלת שנתי או ארבע שנתי

את הראשון פסלתי כי זה פחות מעניין אותי.

ההתלבטות היא בין שאר האפשרויות.

ברור לי שבמצבי התואר פחות חשוב (אנשים שמשתחררים מהיחידה בלי תואר ומשתכרים יפה מי יותר ומי פחות), אך דיי ברור לי שהכיוון הוא שאני אעשה תואר.

אז על מה ההתלבטות ?

האם כדאי לעשות מסלול 4 שנתי על פני 3 שנתי ? במה זה יתרום לי ? האם מעסיקים מסתכלים על זה ?

אם כבר 4 שנתי עדיף הנדסה על מדעי המחשב 4 שנתי ?

אשמח לשמוע מה אתם חושבים ואשמח לשמוע ממעסיקים (אם קיימים בפורום) מה משפיע על החלטותיהם.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא דחופים לך הלימודים מסיבה אחרת, אני ממליץ להתחיל לעבוד בהייטק איך שתשתחרר מהצבא (עצם זה שהיית בגאמ"א כבר נותן לך המון נסיון וקרדיט לראיונות עבודה) ורק אחרי שנה-שנתיים תתחיל לחשוב על תואר, אם בכלל. הנסיון בהייטק יהיה הרבה יותר משמעותי מאשר התואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ יש לא מעט אנשים שיגידו שזו טעות.

מסלולים כמו גאמא ושחקים (מסלול מסויים שם) הם אכן כרטיס כניסה טוב לחברות הייטק, אבל הבעיה תתחיל כשרוצים להתקדם ואז יש צורך בתואר פורמלי.

נכון, שאפשר להתחיל לימודים גם אחרי שנתיים, אבל לדעתי יש בזה הרבה חסרונות שלא יתאימו לכל אחד.

אני ממליץ כן לחשוב על לימודים ישר לאחר השירות הצבאי (במיוחד אם למדת קורסים באו"פ) ובמקביל לעבוד במשרת סטודנט בחברה כמו גוגל/מלאנוקס/קוואלקום וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסלול שאני ורבים מחבריי עשו: יוצאים מהצבא, עובדים שנתיים בחברת הייטק, הולכים לעשות תואר, בשנה השנייה או השלישית חוזרים להייטק במשרת סטודנט, וחוזרים למשרה מלאה בסוף התואר. ככה גם יש תואר, גם יש כסף לתחילת התואר (ככה שאפשר לעשות את השנה הראשונה בראש שקט בלי להצטרך מימון מההורים) וגם אין שנים "מבוזבזות" שבהן אתה לא צובר נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הסמסטרים שמבדילים בין תואר מדמ"ח תלת שנתי לתואר הנדסת תוכנה ארבע שנתי (שניתנים באותה פקולטה בטכניון, כלומר בקורסים החופפים ביניהם מדובר באותם מרצים ובאותה רמה) הוא הקורסים שיותר מוכוונים להנדסה - שיטות בהנדסה, שיטות בניהול פרוייקטים, פרוייקט שנתי. מאחר ואתה תבוא עם חמש שנות ניסיון בפרקטיקה, אני חושב שמבחינת מעסיק שיראיין אותך הקורסים האלה ממש לא יהיו חשובים לו (ובכל מקרה עושים לך הכשרה בחברה), וכמובן זה גם לא משפיע אם תרצה ללמוד תארים מתקדמים. ככה שהשנה הנוספת של הנדסת תוכנה היא גם בזבוז זמן וגם בזבוז כסף. אני ממליץ לך לעשות מדמ"ח תלת שנתי וכבר בשנה השלישית לחפש משרת סטודנט עם פוטנציאל למשרה מלאה בסיום הלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...