כמה שאלות בקשר ל RAID - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בקשר ל RAID

DL

Recommended Posts

טוב, המפרט שלי בצד ובקיצור יש לי

Asus P4P800 Deluxe

Maxtor 120GB S-ATA

עכשיו, אני חושב על לקנות עוד כונן ולעשות RAID, ויש לי כמה שאלות

קודם כל, אני חייב לקנות כונן בדיוק כמו הקודם? או שאני יכול חברה\גודל שונה? (עדיין S-ATA כמובן)

דבר שני, מה ההבדלים בין RAID 1 RAID 0 וכו'... כלומר יתרונות וחסרונות.

איזה תוספת מהירות באחוזים אני אמור לקבל?

ודבר אחרון, יש לי ידע דיי בסיסי במחשבים אבל עדיין אני מסוגל להבין את ה והכל, אתם חושבים שעם קצת הדרכה באינטרנט\טלפון אני אצליח להפעיל את ה RAID לבד?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, המפרט שלי בצד ובקיצור יש לי

Asus P4P800 Deluxe

Maxtor 120GB S-ATA

עכשיו, אני חושב על לקנות עוד כונן ולעשות RAID, ויש לי כמה שאלות

קודם כל, אני חייב לקנות כונן בדיוק כמו הקודם? או שאני יכול חברה\גודל שונה? (עדיין S-ATA כמובן)

דבר שני, מה ההבדלים בין RAID 1 RAID 0 וכו'... כלומר יתרונות וחסרונות.

איזה תוספת מהירות באחוזים אני אמור לקבל?

ודבר אחרון, יש לי ידע דיי בסיסי במחשבים אבל עדיין אני מסוגל להבין את ה והכל, אתם חושבים שעם קצת הדרכה באינטרנט\טלפון אני אצליח להפעיל את ה RAID לבד?

תודה.

1) לא,אתה לא חייב אותו נפח\מודל של דיסק קשיח.

2)raid 0 נותן לך ביצועים מהירים אבל במקרה של שגיאה בדיסק הקשיח,כל המידע הולך פייפן...raid 1 נותן פחות ביצועים אבל המידע נשמר גם אם קרה משהו בדיסק הקשיח.

3)תוספת מהירות ממה? מדיסק קשיח שהוא לא ברייד? אין הבדל או הבדל ממש זניח.

4) לא תהיה לך בעיה לקנפג את הרייד עם לוח האם שלך, הוא דיי מובן מאליו אם יש לך חוברת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי באיזה מצב משתמשים

יש רייד0 שזה מצב שבו המידע נכתב לשני הכוננים במקביל - המידע נכתב הרבה יותר מהר=יותר ביצועים

רייד1 זה מצב שבו כל המידע שנכתב על כונן אחד נכתב גם על הכונן השני ככה שאם אחד מהם נדפק אז יש לך גיבוי.

בבקר הרייד שיש על הלוח שלך לא תהיה תוספת ביצועים אסטרונומית (ברייד0) בגלל שזה בקר זול ופחות טוב מבקרי רייד נפרדים אבל תהיה תוספת ביצועים חביבה בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...