עזרה בלהחזיר אופניים מתקלות שהחנות לא מוכנה לקבל בחזרה - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בלהחזיר אופניים מתקלות שהחנות לא מוכנה לקבל בחזרה

moses_23

Recommended Posts

הסיפור החל שחיפשתי אופניים מתקלות בתקציב של 800 שקל.

מצאתי באתר של מצמן את מרוץ משווק מורשה שלו בראשון לציון ותיאמתי איתו הזמנה של האופניים.

האופניים לא היו אצלו במלאי בחנות אז הוא הזמין לי אותם ואמר שתוך יום יומיים זה יגיע אליו.

הבאתי לו פקדון של 50 ש"ח בתאריך 2/11/2012.

המוכר הבטיח לי לשדרג לי את ההילוכים להילוכים של חברת שימנו באותו המחיר.

האופניים הגיעו לאחר שבוע!! וגם עם הילוכים בינוניים מינוס ולא של שימנו כמו שסיכמנו.

ברוב טיפשותי ועקב הצורך הדחוף באופניים שילמתי לו חצי מזומן חצי אשראי.הקנייה בוצעה ביום ראשון 11/11/2012.

לאחר 2 ימי רכיבה ההילוכים התחילו לעשות לי בעיות והיום החלטתי (לאחר 4 ימים) שאני רוצה להחזיר את האופניים ולקבל את כספי בחזרה.

פניתי לבעל החנות והוא מסרב לקבל את האופניים בטענה שהאופניים שקניתי הוזמנו במיוחד בשבילי ולכן לא ניתן להחזיר.

בעל החנות הוא משווק מורשה של "מצמן את מרוץ" ויש לי מדבקה על האופניים של "מצמן את מרוץ".

לא קיבלתי את האופניים באריזה אלא מורכבות ומוכנות לנסיעה.

מה אני אוכל לעשות בכדי שאוכל לקבל את כספי בחזרה?

תודה לעזורים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה -

"מה אני אוכל לעשות בכדי שאוכל לקבל את כספי בחזרה?"

תשובה -

לבקש ממנו יפה, לפנות למצמן את מרוץ.

וספציפית :

- אין למשווק ולחברה כל חובה *חוקית* להחזיר את כספך עקב תקלה באופניים (זכותם לנסות לתקן קודם כל).

- מראש, לא היית צריך לקבל את האופניים אם לא היו זהים להזמנתך (הרי ראית שאילו לא ההילוכים שהזמנת).

- *חוקית* אין אפילו חובה לתת אחריות לאופניים (גם לא לכאלו שעולות עשרות אלפי שקלים).

- כאמור - אתה יכול לבקש החזר כספי, אני בספק אם תקבל.

- מה שכן, זכותך לדרוש תיקון של ההילוכים (ו/או בעיות אחרות שיש) בין אם יש או אין לך תעודת אחריות. גגל את "חוק המכר" וקרא את תוכנו. תקלה תוך יומיים בהחלט יכולה להעיד (בהנחה שהמוש היה סביר) שהמוצא אינו מתאים לייעודו ואז "חוק המכר" מגן עליך (גם אם אין לך תעודת אחריות). מה שכן, זכותו של הספק לתקן ורק אם הוא לא מצליח הוא צריך להחליף או להחזיר כסף (כשאתה קורא את החוק, קרא גם את פרק "תרופות").

ובלי קשר, להבא, כשלא מקבלים את מה שמזמינים, לא לוקחים ולא משלמים. קשה לי להאמין שבאמת היה צורך כזה "דחוף" באופניים שגרם לך לוותר על דרישת ההילוכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון

האופניים שקיבלתי עם ההילוכים הם האופניים שהזמנתי.המוכר אמר לי שהוא ינסה להשיג לי את ההילוכים המשודרגים.

וכן ביקשתי ממנו יפה שאני לא מרוצה מהאופניים ואני רוצה את כספי בחזרה ללא איומים או כל דבר כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא את הזכויות המגיעות לך.. יש פה עשרות ת'ראדים כאלו בפורום. מה שכן:

א. קיבלת אופניים רגילות לחלוטין - ולא בהזמנה אישית (Custom) ולכן זכותך לקבל החזר מלא על האופניים.

ב. קיבלת מוצר תקול ושונה ממה שהוזמן - יש לך עד 14 יום לבטל את העסקה ולקבל החזר מלא.

פעל במהירות ואם אין שיתוף פעולה - איים בתביעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוכר הבטיח לי לשדרג לי את ההילוכים להילוכים של חברת שימנו באותו המחיר.

ההודעה האחרונה שלו כשאמר שינסו להשיג לו את ההילוכים המשודרגים - היא התגובה שלכם לאחר קבלת האופניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא את הזכויות המגיעות לך.. יש פה עשרות ת'ראדים כאלו בפורום. מה שכן:

א. קיבלת אופניים רגילות לחלוטין - ולא בהזמנה אישית (Custom) ולכן זכותך לקבל החזר מלא על האופניים.

ב. קיבלת מוצר תקול ושונה ממה שהוזמן - יש לך עד 14 יום לבטל את העסקה ולקבל החזר מלא.

פעל במהירות ואם אין שיתוף פעולה - איים בתביעה.

לגבי סעיף א, נעשה שימוש במוצר -חוק הגנת הצרכן לא תקף עליו.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניתן לדעת שהמוצר תקול לפני שרוכבים עליו.

וחוץ מזה מה זה משנה מה הסיבה שאני רוצה להחזיר, הרי החוק לא דורש ממני להוכיח למה אני לא רוצה ולא דורש להמציא סיבה מיוחדת שרק בגללה אני רוצה להחזיר.

אני מחפש דרך חוקית שאני אוכל להחזיר לו את האופניים גם אם הוא מסרב לקבל אותם ולקבל את כספי בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...