טיפים להתנהלות כלכלית נכונה [הקפצה, עמוד 6, תגובה 59] - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיפים להתנהלות כלכלית נכונה [הקפצה, עמוד 6, תגובה 59]

MasterDK

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה לא מפסיד כסף מתיאום מס. תיאום מס נועד למנוע ממך לקבל כפל נקודות זיכוי.

נניח שאתה עובד במקום א' בשכר 10,000 בחודש. אחרי מס אתה אמור להרוויח באזור ה-8,200 נטו.

נניח שאתה עובד במקום א' בשכר 5,000 בחודש ובמקום ב' בשכר 5,000 בחודש. בלי תיאום מס אתה מקבל כפל נקודות זיכוי ואז אתה מרוויח 10,000 נטו (נניח אין ביטוח לאומי) כי בהכנסה 5,000 בחודש לא משלמים מס בזכות נקודות זיכוי. כאשר אתה עושה תיאום מס סה"כ הכנסה שלך משני מקומות יוצא 8,200 נטו.

במילים אחרות צריך לעשות תיאום מס כדי לא לעבור על החוק.

בגדול אני מכיר רק ומלצרות, אבל אני בטוח שיש הרבה מקומות שצריכים עובדים רק לסופי שבוע. (במיוחד אם אתה גר במרכז)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף אני ממליץ לחפש הכנסה נוספת בסופי שבוע - , מלצרות וכדומה. בשנים האחרונות יש הרבה מאוד עבודות שאפשר לעשות מהבית בשעות הערב/סופי שבוע. אתה יכול להרוויח עוד 3,000 שקל בחודש שתוכל לסגור בתוכנית חסכון.

פתרון קצת יותר טוב הוא להרוויח יותר בימי א'-ה'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לעשות 3 אלף בחודש מאבטחה בסופי שבוע, צריך יותר מ-20 שעות בכל סופ"ש, או יותר מ-90 סה"כ (לפי 32 שקל).

99% מהסטודנטים עובדים כמות כזאת של שעות בפריסה על כל החודש. :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחברות שעבדתי בהם מסננים על הרובאי

ואם לאדם אין רובאי מ 05 לרוב הוא ירויח בין 23-27 לשעה

להרויח 3000 ש"ח בסופש נשמע מוגזם ולא ריאלי באבטחה לפחות

מינימיזר אשמח אם תסדר לי עבודה טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח יש מישהו מרושע מאוד שעוקב אחרי ההוצאות שלך. אז?

חסר מצבים בחיים שאתה נדרש לשלם כסף? או שמישהו רוצה להעריך אותך?

אם יש מישהו מרושע שעוקב אחרי, אז הא אוגר עלי מידע. ואם הוא אוגר עלי מידע אז המידע הזה יעבור לגופים שמועניינים במידע. ואם הגופים מעוניינים במידע סימן שלא הבאתי להם אותו מרצוני, כך שכנראה שהאינטרסים שלנו מנוגדים.

עזוב פראנויות, מס הכנסה מגיע אליך וטוען שאתה מרוויח א' כאשר אתה מרוויח ב' וששילמת על הדירה שלך ג' כאשר שילמת ד' ובקיצור אתה חייב להם כסף (מקרה קצת אחר אבל דומה שקרה לחברים של ההורים שלי). וכראיה תומכת הם ישתמשו בהוצאות שלך כשקנית משהו אחרי שההורים עזרו לך (כלומר זה נראה כאילו שאתה מעלים מיסים).

זו סתם דוגמא תיאורטית שאני בספק עם תקרה (למרות שכמו שציינתי, ארוע דומה קרה לאנשים שאני מכיר. יש הרבה אנשים שאני לא מכיר), אבל יש אלף ואחת דוגמאות תיאורטיות בהמון מצבים שונים, לחלק מהאוכלסיה הן תתממשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמעלים מיסים בהחלט צריך להתחבא.

הדוגמא עם מס הכנסה הייתה סתם דוגמא, היא צצה לי בראש כי היא הייתה יחסית טריה. אבל הדבר הזה נוגע לכל תחום בחיים-גירושים,מתחרים,חברות, אוייבים, מעסיקים, שותפים פוטנציאליים, רמאים/גנבים, משטרה/גופים ממשלתיים ועוד המון דוגמאות שצריך לשבת ולחשוב קצת כדי לתת רשימה מקיפה יותר.

אגב, מי שמעלים מיסים אולי צריך להתחבא, אבל מה לגבי מי שלא מעלים?

הבעיה במס הכנסה (והאמת זה ככה גם בהרבה מקומות ממשלתיים כולל בית המשפט)- זה שהחיים הם לא פרק של CSI, בהרבה מקרים אין לך פיתרון מוחלט שסוגר את הפרק, יש לך מידע חלקי שניתן לראות ככה או ככה.

אנשים שקנו דירה ממישהי זקנה שעזבה את הארץ וקנו אותה במחיר טוב, בא מס הכנסה והחליט שזה לא המחיר הנכון שלדעתם המחיר צריך להיות יותר גבוהה ודרש (לקח) עוד כמה עשרות אלפי שקלים. אז אפשר להילחם בזה במשפט רק שהמשפט יצא יותר יקר אז מוותרים. הנה לך דוגמא להתנהלות שלהם (טוב זה המקרה שעליו דיברתי), לך תוכיח שאין לך אחות. ולכן אם הם יראו שאתה מוציא יותר ממה שאתה מכניס הם יחליטו שאתה מעלים מיסים ויקחו ממך עוד כסף. יש להם אינטרס לפרש את מה שהם רואים בצורה שנוחה להם, שזה הפוך מהאינטרסים שלך. אני זוכר פעם שבמבט לכלכלה דיברו על הבונוסים שהם מקבלים שם על הגברה בגביה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחברות שעבדתי בהם מסננים על הרובאי

ואם לאדם אין רובאי מ 05 לרוב הוא ירויח בין 23-27 לשעה

להרויח 3000 ש"ח בסופש נשמע מוגזם ולא ריאלי באבטחה לפחות

מינימיזר אשמח אם תסדר לי עבודה טובה

למה שלא תסדר לעצמך?

http://www1.technion.ac.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

הקפצת השנה!

עבר חצי שנה מאז ההודעה האחרונה שהייתה בשירשור זה, ואני רוצה לחלוק את הידע שצברתי בחצי השנה הללו.

קודם כל זה אפשרי! כבר למעלה מחצי שנה אני מנהל ועוקב אחרי התקציב שלי, הוצאות והכנסות. ומתחילת השנה "הלכו לאיבוד" רק 116 שקל ו 40 אגורות.

קודם כל, ההשקעה הכי טובה שהייתה לי, היא 49 דולר בתוכנה הזאתי http://moneydance.com/ זו היא תוכנת אופליין, שמנהל חשבונות בשיטה של הנהלת חשבונות כפולה. היא מאפשרת ליצור חשבונות של הלוואות או תשלומים דחויים כגון שכירות. אפשרות לעקוב אחרי השקעות בבורסה (אם יש לכם) כולל עידכון מחירים מ YAHOO. תזכורות לתשלומים או תזכורות כלליות. ניהול תקציב. ועוד הרבה הרבה דברים.

יש גם פתרונות שהם לא אופליין, לכאלה שפחות פרנוידים ממני. אבל מכיוון שאת רוב ההוצאות שלי אני מוציא מאשראי, ורק כשאני אוכל בחוץ בעבודה אני מוציא מזומן, אין לי בעיה לזכור כמה הוצאתי, ובסוף היום לרשום. חוץ מזה אודות לאפשרות ה reconciliation ניתן "להיזכר" לאיפה הכסף הלך. במקרה הגרוע הוא הולך לקטגוריה שקראתי לה "חור שחור" שכמו שאמרתי נכון להיום יש שם 116.40 ש"ח שאין לי מושג לאן הם הלכו.

אז כמה טיפים לכם חברים:

• תלמדו חשבונאות. לא צריך להיות רואה חשבון. אבל ידע זה כוח. מספיק לקרוא על מושגים בסיסיים בויקיפדיה.
  • להחזיק זה יקר. מאוד יקר. מאוד יקר!. אחרי המיסים, זה ההוצאה השניה בגודלה. אני מפונק, וזה בעיה. אם אתם חייבים להחזיק , אני ממליץ על אמין ולא ישן מידי.
  • הגדירו תקציב. רשמו את ההכנסות הקבועות שלכם ואת ההוצאות הקבועות שלכם. זה יתן לכם תמונת מצב על כמה כסף "פנוי" יש לכם. את הכסף הזה תחליטו איך אתם מחלקים. תזכרו לשמור כסף ליום שחור.
  • לגבי תקציב. בהתחלה זה בעיה כי לא באמת יודעים כמה הולך כל חודש על בילויים. גם יש חודשים יותר "קשים" לדוגמא חודשי יום הולדת ומשהוא כזה. תמשיכו לעקוב, אחרי חודשיים-שלוש כבר תראו כמה פחות או יותר אתם מוציאים בחודש ותוכלו לבנות תקציב.
  • דחיית סיפוקים. רוצים טלפון חדש? חכו שבוע. עדיין רוצים? חכו עוד שבוע. עדיין רוצים? יש כסף? טוב נו מה לעשות, תקנו.
  • לכו למילון, תקחו טוש שחור ותמחקו את המושגים "הלוואה", "אוברדראפט", "מינוס בבנק". אין כסף? לא קונים. נקודה!
  • בהנחה ואתם נמצאים במצב אידיאלי, תזכרו: בשביל שיהיה לכם יותר כסף, אל תחפשו איפה לקצץ - תחפשו איך ליצור עוד מקור הכנסה (עדיף פאסיבי).
  • דיברתי פה על ביטוח צד ג'. אל תבטלו אותו!!
  • מבצעים והנחות. במיוחד לאלו מכם שגרים לבד. 3ספגטי ב 10. תפוזינה ב 20% . תה קר 2 ב 10. ירקות ופירות לא קונים בסופר. לא עושים קניות לשבוע ביום שישי בערב ברשת AM PM. AM PM זה רק אם אתם צריכים קונדומים דחוף ביום שישי בערב. קניות עושים בסופר. אין טעם לנסוע לרשת זולה שנמצאת בעיר אחרת, במיוחד אם אתם לא עושים הרבה קניות, ההפרש במחיר שתרוויחו ברשת זולה יתקזז עם הדלק והזמן שתבזבזו בשביל להגיעה לרשת הזאתי.
  • צניעות זה חשוב. אם אתם גרים במרכז, סביר להניח שיש שם ומוניות שירות בשבת. זה הרבה יותר זול מאשר לקחת רכב. הצלחתי להגיעה למצב שבו אני מתדלק פעם בחודש, כי הרכב משמש אותי לנסיעה להורים בסוף שבוע.
  • כשרושמים הוצאות והכנסות, תצרו כמה שיותר קטגוריות. לדוגמא יש לי קטגוריה ראשית שנקראת בילויים. תחתה יש תתי קטגוריות שנקראות מסעודת וברים, סרט וכדומה. זה מאפשר לראות כמה אתם מבזבזים בכל ענף. אולי במקום להוציא מאות שקלים בחודש על סרט, עדיף לקנות פופקורן ולשכור ולראות סרט בבית. אז נכון לא יהיה שם ומערכת סוראונד מטורפת, אבל גם לא יהיו ילדים מעצבנים שצוחקים ומרעישים במהלך הסרט.
  • משמעת עצמית. זה אולי היה צריך להיות הטיפ הראשון. חלק מכם יקראו את זה ויחשבו ואי זה מגניב!, ומחר לא יעשו כלום. חלק יעקבו שבוע ואז יפסיקו. ורק אלה מכם שיצליחו להתגבר על עצמם, וכל ערב להקדיש 20 דקות בשביל לנהל את הכסף שלהם יוכלו במדויק להגיד מה וכמה הולך לאיפה.

ותזכרו, כסף זה לא הכל בחיים. בסופו של דבר חיים רק פעם אחת, ולא תמיד צריך לשאול את השאלה "כמה זה עולה לי?" כי כסף שביזבזת - אפשר להרויח, לעומת זאת זמן וחוויות מהחיים - לא.

שיהיה לכם בהצלחה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...