טיפים להתנהלות כלכלית נכונה [הקפצה, עמוד 6, תגובה 59] - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיפים להתנהלות כלכלית נכונה [הקפצה, עמוד 6, תגובה 59]

MasterDK

Recommended Posts

הבעיות מתחילות כשאתה נהג חדש וקשה למצוא חברה שתשכיר לך מכונית.

אני מניח שאם אתה "נהג חדש", אז כנראה אין לך בעיות פיננסיות עפ"י הגיל. זה בהנחה ולמדת נהיגה בגיל 17 כמו מרבית הנוער.

הטיפ שלי הוא לשמור קבלות ובסוף חודש לבצע סקירה זריזה על מה בזבזתם ולראות תיאום על החשבונית ומצב העו"ש. כאחד שמעדיף אשראי זה מאוד נוח כשרואים את הפירוט אשראי בסוף חודש.

לגבי סוגיית הרכב/השכרה/מונית/תחב"צ, אני יכול לציין שמי שגר בערים הגדולות זה ממש מותרות. יש אוטובוסים נהדרים לדוגמה בחיפה בתדירות יחסית גבוה וכנ"ל בערים נוספות. יש נוחות ברכב שקשה לוותר עליה, אך הכסף שתחסכו בטווח הארוך הוא עצום!

כאחד שגר ביישוב שהתחבורה ציבורית בו דלה מאוד, ההצדקה לרכב מעט עולה, אך עדיין לדעתי ניתן לשרוד בלי . החיסרון הוא במקרה ורוצים להפגש עם חברים מרחוק בסופ"ש וזה בעיה.

ביטוח לסלולארי זה טיפשות, אך לגבי זה משתנה בהרבה פאקטורים שנעים בעיקר בעברכם כנהגים, סוג הרכב ועברו. אם הרכב "מתפרק", רצוי לבצע ביטוח.

כמו שאמרו לפני- להפריש סכום מסוים מהמשכורת מדי חודש לפיקדון זה מהלך מצוין. כל אחד צריך לדעת כמה הוא מרוויח וכמה הוא מסוגל להפריש מבלי "שיפריע" לו יתר על המידה, כדי שבמידה ויחטוף מכה כלכלית או תהיה קניה של משהו רציני, יהיה לו כסף ליום שחור.

והטיפ האחרון שאני יכול להמליץ- תקנו בגדים בסוף עונה.

יש עוד הרבה טיפים וכן הלאה, רצוי שתציין מה הבעיה שלך כלכלית ומה אתה מחפש להשיג. ככה נוכל לייעץ ולהנחות אותך לעבר המטרה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לרישום הוצאות..אם יש לך סמראטפון יש בערך מליון ו1 שנועדו בדיוק לזה, ברגע שמתרגלים לרעיון של לרשום כל הוצאה [לוקח כמה ימים] זה מאוד ראלי וגם אפשר לצלם קבלות לתוך הDB של האפליקציה וככה גם לא ממש חייב לשמור אותן[כמובן שאם אתה קונה משהו יקר תשמור את המקור]

מצטרף גם להמלצה לקנות בגדים בסוף עונה[שזה אמצע העונה המתאימה-למשל סוף עונה בחורף זה ינואר] וככה אתה משלם חצי מחיר על אותה חולצה .

לגבי הביטוח- כמו שאמרו פה בשום פנים ואופן לא לוותר על צד ג', וגם הגרר והשמשות זה דיי חובה.

ובנוסף אני יכול לחזק את ההמלצות של קודם כל לא להוציא יותר ממה שאתה מכניס, ולא לקחת דברים בתשלומים- ובכלל כלל ברזל זה נניח שאתה רוצה לקנות פלאפון ב2000 ש"ח[דיי מיותר כי תוך שנה הוא כבר עולה 1000] אז קודם שיהיה לך את הכסף בחשבון אוז לקנות ובמקרה כזה אפשר לקחת לתשלומים שהעסק מציע בלי ריבית אבל לא לגעת בכסף בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסכון הוא כמו דיאטה. אם מתחילים חסכון כאסח קשה מאוד להתמיד בו. צריך להתרגל לצמצם הוצאות בהדרגה. קודם כל סיים עם כל התשלומים ואל תעשה תשלומים חדשים למעט מקרי חירום. שנית תפתח אקסל ותרשום את כל ההוצאות. חלק את ההוצאות לשתי קטגוריות - משתנות וקבועות. להוצאות קבועות תכניס שכירות, ביטוח רכב, ארנונה, חשמל, מים. מדובר בהוצאות שחייבים להוציא כדי לחיות ואי אפשר לצמצם. בהוצאות משתנות תכניס את כל מה שלא נכנס להוצאות קבועות. תראה לאן בדיוק הולך כל שקל שאתה מרוויח ונסה לצמצם בהדרגה הוצאות מיותרות.

בנוסף אני ממליץ לחפש הכנסה נוספת בסופי שבוע - , מלצרות וכדומה. בשנים האחרונות יש הרבה מאוד עבודות שאפשר לעשות מהבית בשעות הערב/סופי שבוע. אתה יכול להרוויח עוד 3,000 שקל בחודש שתוכל לסגור בתוכנית חסכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב,

לא הייתי ממליץ פה על הוראות קבע לחברת חשמל,ביטוח לאומי, מים וכו'..הם נוטים לעשות טעויות ולא הרבה, ועד שאתה עולה על זה ועד שאתה מקבל החזרה הם חוגגים עם הכסף שלך..עדיף פעם בחודש להשקיע 20 דקות ולשלם באינטרנט כל חשבון בנפרד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מתאים לכולם - אני מרגיש שאני צריך את המנוחה בשישי-שבת. אם אעבוד בכל השבוע אני פשוט אקרוס ואהיה כל הזמן עייף ולחות.

לבני אדם יש יכולת מדהימה להסתגל למצבים חדשים. גם אני חשבתי ככה בהתחלה, אבל מהר מאוד התרגלתי. בזכות עבודה נוספת אני מצליח לחסוך סכום מכובד כל חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

genia - אכן יש לי סמרטפון. אבל יש לי פרנויה לשמור את ההוצאות שלי באינטרנט. יש הרבה מאוד אתרים וכדומה, אבל זה מתכון לבעיות לדעתי.

lev-27 - זה לא כמות הכסף, זה היכולת להתנהל כלכלית. אני אישית לא חושב על עצמי שעם עוד 3 אלף בחודש לא הייתי נכנס למאזן שלילי בסוף החודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 אלף מעבודה בסופי שבוע זה קצת לא ריאלי.

זה מאוד ריאלי. 80 שעות כפול 32 ש"ח לשעה (שכר מינימום כפול 150%) = 2,560 ש"ח לפני נסיעות. בהנחה ועובדים 8 שעות שישי ו-8 שעות שבת. אם עובדים יותר שעות מה טוב.

יש תוכנה בשם You need a budget. תוכנה מצויינת. כאשר לומדים להשתמש בה נכון ממש רואים את החורים בתקציב החודשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

genia - אכן יש לי סמרטפון. אבל יש לי פרנויה לשמור את ההוצאות שלי באינטרנט. יש הרבה מאוד אתרים וכדומה, אבל זה מתכון לבעיות לדעתי.

נניח יש מישהו מרושע מאוד שעוקב אחרי ההוצאות שלך. אז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד ריאלי. 80 שעות כפול 32 ש"ח לשעה (שכר מינימום כפול 150%) = 2,560 ש"ח לפני נסיעות. בהנחה ועובדים 8 שעות שישי ו-8 שעות שבת. אם עובדים יותר שעות מה טוב.

יש לי מס' שאלות ברשותך:

איזה עבודות אפשר לעבוד בסופי שבוע חוץ ממלצרות/אבטחה? (במקום שאני עובד בו כרגע לעתים צריך עובדים בימי שישי בבוקר ומשלמים 125% על כל שעה אם אני לא טועה)

אתה התכוונת ל-8 שעות ביום שישי בערב?

איך הולך כל העניין של תיאום המס, כמה כסף אפשר להפסיד מכל העניין הזה? אתה באמת מגיע ל- 3000 ש"ח אך ורק מעבודה בשישי-שבת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...