חבילת עברית מומלצת ל-TeX\LaTeX - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חבילת עברית מומלצת ל-TeX\LaTeX

הדוד משה

Recommended Posts

מתחילת השנה אני מנסה כוחי בכלי המדהים הזה הקרוי TeX, על נגזרותיו השונות. הוא שימושי מאוד לכתיבת טקסט מתמטי, ונותן תוצאות מדהימות בהשקעה מינימלית ובלי זוועות של ימין-שמאל או העתק-הדבק שמחרבשות את הכל. אם לא ובירוקרטיה רגילה, אני בטוח שהכלי הזה מזמן היה נכנס לשימוש בתיכונים. הפצת mactex שבה אני משתמש היא מעולה, וכוללת אפילו כלי בשם TeX Live Utility שמעדכן לי חבילות בעצמו מכתובת מוגדרת (סבורני שהוא קיים בעוד הפצות).

ואז אני צריך גם עברית.

עד עכשיו לא היה לי צורך בשום חבילת עברית, אבל עכשיו אני רוצה להתרחב :)

ולכן:

1. איזו חבילת עברית מומלצת מסתובבת עכשיו? שמעתי ש-ivritex וקולמוס (חבילת פונטים כמדומני) הן כבר חבילות מיושנות ולא מומלצות.

2. איך אני מתקין חבילות? אני לא יודע להפעיל טרמינל באופן עצמאי (לא מתמצא בבאש), וכל החבילות שחיפשתי עד כה עודכנו אוטומטית.

3. סלחו לי על הבורות אך... מצאתי בסייר של TeX Live Utility חבילה מותקנת בשם collection-langhebrew, ואני די בטוח ש"כזה אני רוצה" אבל לא הצלחתי להפעיל אותה משום מה ואני לא יודע עד כמה היא מומלצת... :-[

מחכה למורה נבוכים שיעזור לי להתמצא היטב בנבכי הלאטך... תודתי נתונה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אם כי אני לא עובד עם LyX. שמעתי שהיא נחמדה, ואני אנסה אותה בקרוב (מבטיח!) אבל אני מעדיף לעבוד עם קוד נקי כרגע :)

הפצת MikTeX לווינדוס מגיעה עם עברית מובנית בצורה מושלמת (ורצוי להוריד לה את קולמוס). אני עובד כאן מול הנייד (המק) וההפצה היא MacTeX, הפצה מעולה אבל העברית לא הולכת בטבעיות (בכלל ועברית הם לא חברים טובים כל כך). ואני לא מספיק מתמצא בחבילות שתופסות כרגע.

תודה בכל אופן, אנסה את ליקס מחר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז ליקס מאוד חביבה (אני בכל זאת מעדיף טך נקי), אבל היא עושה שימוש במה שמותקן בהפצת הtex שהורדת מבעוד מועד. ואין עברית :-\

בקונסולה הקומפיילר אומר שהוא עושה שימוש ב-Babel (להבנתי חבילה של שפות), אבל אין עברית משום מה.

יש פתרון למישהו?

עריכה: יתכן והפתרון נמצא כאן:

http://cppcms.com/files/ivritex/ivritex.pdf

זה אומר שאין עברית עדכנית למק, אבל מצאתי את זה:

http://www.cs.bgu.ac.il/~yoavg/tech-notes/heblatex/install_latex_hebrew_on_mac.sh

יתכן וזה שווה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...