העברת מערך RAID 1 למחשב חדש - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת מערך RAID 1 למחשב חדש

eli_singer

Recommended Posts

אשמח למדריך או מידע לגבי העברת מערך RAID ממחשב למחשב.

כרגע המערך מורכב משני כונני 2TB שיושבים על לוח אם MSI NEO 2 עם בקר RAID פנימי (ICH10R).

אני רוצה להעביר אותם למחשב החדש המצויד בלוח אם של אינטל מדגם DZ77RE75K

http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-board-dz77re-75k.html

האם יש סכנה אם פשוט אחבר את הכוננים ללוח ואנסה להגדיר אותם בביוס? יכול להיות שזה ימנע ממני לגשת לכוננים ולמידע שעליהם?

בנוסף, בקרוב אני מתכנן להרחיב את המערך כך שיהיו לי עוד שני כונני 2TB שכל אחד יעבוד ב-RAID 1 (כלומר תוספת של 4 כוננים). האם יש אפשרות ליצור מערך שכזה בלי להרוס את המידע הקיים על הדיסק בהנחה שדיסק המראה הוא חדש ונקי ממידע?

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

מניסיון שלי כל מעבר מערכת מאז ICH7R (היום על RST) עבר חלק עם הרייד 5 שלי, ללא צורך לשנות שום דבר.

הגדר את הביוס לרייד מראש, ואז חבר את שני הדיסקים. אמור להיות מזוהה תקין.

כמובן, קח בחשבון שתקלות יכולות לקרות, אז כדאי לגבות את המידע תחילה.

לגבי החלק השני של השאלה, לא הבנתי מה אתה רוצה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אנסה להבהיר את השאלה השניה.

יש לי בנוסף לכונן מערכת ההפעלה ולמערך RAID המדובר עוד שני כונני מידע בגודל 2TB כל אחד. אני רוצה שגם הם יהיו מגובים במערך RAID 1, כלומר לצוות לכל אחד מהם עוד כונן חדש נקי שאליו יועתק כל החומר בשנית והוא ישמש כדיסק השני במערך עבור כל אחד מהכוננים.

השאלה היא איך לעשות זאת? האם פשוט לחבר את הכונן החדש ולהגדיר RAID בביוס זה מספיק או שבניית המערך תהרוס את המידע שעל הדיסק הקיים?

ושאלה נוספת שקשורה לשאלה הראשונה- אם מערך ה-RAID הנוכחי מחובר לבקר הנוסף שיש לי על הלוח אם (Jmicron אם אני לא טועה) זה עדיין יעבור חלק ללוח החדש?

בברכה,

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ברגע שאתה מגדיר רייד בביוס הוא הופך את הבקר למצב רייד, אבל הדיסקים יהיו במצב בדיד.

אל תכנס בזמן הבוט לתפריט הרייד, אלא תן למערכת ההפעלה לעלות.

במערכת ההפעלה, תריץ את האינטל RST, ושם תוכל לעשות Migration מכונן אחד למערך רייד 1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה האפשרויות שלי? רק להעתיק את החומר לכונן אחר (שצריך להשיג מאיפושהו) ואז להגדיר מערך רייד במחשב החדש ולהעתיק חזרה את החומר?

אין פתרון יותר אלגנטי?...

והאם יש לך (או למישהו) מדריך לאיך עושים את הmigration ב-RST כמו שצריך?

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו כזה.

לגבי ה-Migration מדיסק אחד ל-רייד 1, לא צריך מדריך. אתה נכנס לתוכנה, לוחץ על Create, בוחר שני דיסקים (אחד מהם עם החומר, השני שיהיה מראה שלו), ומסמן באיזה מהו דיסק המקור שממנו ישאב החומר. זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע. אני לא הייתי עושה זאת. לא יודע איך ה-JMICRON שומר את הפרמטרים של המערך, ואיפה על הדיסקים עצמם.

אתה יכול מקסימום לקחת אחד בתור כונן בודד ולראות אם האינטל מזהה אותו וכל התוכן נגיש כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה התכוונתי, לקחת את אחד הכוננים מהמערך ולחבר לבקר של ככונן יחיד, ואז אם המחשב מזהה אותו ואפשר לגשת לקבצים והכל בסדר אז להעביר גם את הכונן השני ואז להשתמש ב-RST כדי להפוך אותם ל-RAID 1 הפעם על הבקר של . למה לא היית עושה את זה?

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...