ראיון עבודה - אז מה הן התכונות השליליות שלך... מה עונים על זה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראיון עבודה - אז מה הן התכונות השליליות שלך... מה עונים על זה?

zam

Recommended Posts

בקרוב אני אתחיל סבב ראיונות עבודה. זהו תהליך כיפי ומרנין שרובכם, אני בטוח אוהב.

נכנסתי לרשת לחפש את התשובה שיכולה להתאים לי אבל לא מצאתי.

כולם הולכים סחור סחור ולא ניגשים לנקודה עם דוגמאות. אז אני פונה אליכם.

מה יכולה להיות תשובה מספקת לשאלה המציקה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב ראיונות עבודה. זה פשוט כיף. (רציני)

בתכונה שלילית אל תגיד פרפקציוניסט. כולם אומרים פרפקציוניסט. זה נדוש לחלוטין וב-99.9% מהמקרים בולשיט מוחלט. חוץ מסטיב ג'ובס (ז"ל) ועוד מספר אנשים בודדים על פני כדור הארץ אין באמת פרפקציוניסטים אמיתיים.

תגיד תכונה שלילית שקיימת אצלך באמת, אבל תסביר איך אתה מצליח להתמודד איתה ולהוציא את המיטב. למשל תגיד אני לוקח ללב כשלונות, אבל אני מפיק לקחים מכשלונותי וממשיך הלאה.

אל תציג תכונה שלילית שיכולה להציג אותך כסוציופט. משאבי אנוש מחפשים בראש וראשונה אנשים שמסוגלים לעבוד בצוות. יכולת חברתית חשובה מאוד בארגון ומעדיפים לקחת אנשים חברתיים על פני אנשים לא חברתיים מוכשרים יותר מבחינה מקצועית.

תנסה להתאים את התכונה השלילית לסוג המשרה אליה אתה מנסה להתקבל. למשל בעבודה מול לקוחות אל תגיד שאתה חסר סבלנות. אל תגיד שאתה ביישן כי במשרה מול לקוחות צריך לדעת לעמוד על שלך. מצד שני אם אתה הולך לשבת מול המחשב ולתכנן אפשר להציג ביישנות כי תכונה שלילית, אבל תגיד שברגע שאתה לומד להכיר את האנשים שעובדים איתך ביישנות נעלמת. בדרך הזאת אתה מציג תכונה שלילית ואת האופן שאתה מתמודד איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. אלו בדיוק התשובות אותן מצאתי ברשת, את זה אני יודע אבל חיפשתי משהו יותר אישי, יותר דוגמאות של אנשים כמו שנתת בסוף.

ותודה.

אם למישהו יש עוד מה להוסיף איזו דוגמא לתכונה שלילית אני אשמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יכולה להיות תשובה מספקת לשאלה המציקה הזו?

ללכת לראיון עבודה אחר שבו לא שואלים שאלות מפגרות.

חיפשתי משהו יותר אישי, יותר דוגמאות של אנשים כמו שנתת בסוף.

אתה מחפש משהו "אישי" אצל אנשים אחרים? LOL.

למה אתה חושב שטוב להתחיל עבודה חדשה מלהמציא שקרים בראיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP אני לא מתכוון לשקר.

כשכתבתי "אישי" התכוונתי לדוגמאות שאתם הייתם מביאים. ag43 הבין למה אני מתכוון ואני חושב שגם אתה.

העבודה הזו חשובה לי ואני מאוד רוצה להתקבל שם, וגם השכר אפילו טוב.

השאלה, מפגרת עד כמה שתהיה, נשאלת בהרבה ראיונות.

איכשהו, לא חושב שהחולשה שלי לשוקולד בלגי או גלנפידיך 18 יתפוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב ראיונות עבודה. זה פשוט כיף. (רציני)

בתכונה שלילית אל תגיד פרפקציוניסט. כולם אומרים פרפקציוניסט. זה נדוש לחלוטין וב-99.9% מהמקרים בולשיט מוחלט. חוץ מסטיב ג'ובס (ז"ל) ועוד מספר אנשים בודדים על פני כדור הארץ אין באמת פרפקציוניסטים אמיתיים.

תגיד תכונה שלילית שקיימת אצלך באמת, אבל תסביר איך אתה מצליח להתמודד איתה ולהוציא את המיטב. למשל תגיד אני לוקח ללב כשלונות, אבל אני מפיק לקחים מכשלונותי וממשיך הלאה.

אל תציג תכונה שלילית שיכולה להציג אותך כסוציופט. משאבי אנוש מחפשים בראש וראשונה אנשים שמסוגלים לעבוד בצוות. יכולת חברתית חשובה מאוד בארגון ומעדיפים לקחת אנשים חברתיים על פני אנשים לא חברתיים מוכשרים יותר מבחינה מקצועית.

תנסה להתאים את התכונה השלילית לסוג המשרה אליה אתה מנסה להתקבל. למשל בעבודה מול לקוחות אל תגיד שאתה חסר סבלנות. אל תגיד שאתה ביישן כי במשרה מול לקוחות צריך לדעת לעמוד על שלך. מצד שני אם אתה הולך לשבת מול המחשב ולתכנן אפשר להציג ביישנות כי תכונה שלילית, אבל תגיד שברגע שאתה לומד להכיר את האנשים שעובדים איתך ביישנות נעלמת. בדרך הזאת אתה מציג תכונה שלילית ואת האופן שאתה מתמודד איתה.

אני פרפקצויניסט

אתה חיי בסרט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי נבהל מתשובות כאלה

עם כל הטוב זה גם מצביע על היתקעות

ולכן זה בחסרונות. הכוונה היא שאני מתחיל לתקן משהו אני לא יכול להשאיר אותו חצי גמור או עם תיקון טלאי כזה או אחר אלא לטפל בו עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...