כבל אינטרנט RJ 45 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כבל אינטרנט RJ 45

lior12

Recommended Posts

שלום לכם ,

הבית שלי גדול וכולל ממ"ד שכלום לא עובר בקירות שלו .

עכשיו בכל החלקים בבית צריך אינטרנט אלחוטי (מהירות 30MB) ויש בעיה עם הממ"ד כי אין אינטרנט ברוב הבית כי הראוטר בממ"ד.

אז החלטתי לעשות דבר ככה :

לחבר דרך הגידים של הטלפון ראוטר אחד לשני , ואני ישתמש בשניים כאלה : http://www.mediagalaxy.co.il/rec/597-%D7%A9%D7%A7%D7%A2-%D7%92%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A1-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%91-%D7%A9%D7%A7%D7%A2-%D7%A8%D7%A9%D7%AA-RJ45-%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%9A--%D7%A9%D7%A7%D7%A2-%D7%98%D7%9C%D7%A4%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%96%D7%A7-BT631

עכשיו בחיבורים האלה אני צריך גם טלפון ,ומראים באיור שם לחבר את שמונתם לשם , ואני צריך שניים לטלפון , איזה אני לא חייב לחבר ? כי אני יודע שכבל צריך רק 4 גידים אבל אני לא יודע מה לנתק.

עוד משהו זה שבכבלים של הטלפון שעוברים אצלי בקירות אין לבן/כחול פשוט יש :

כחול

כתום

ירוק

חום

לבן

לבן

לבן

לבן

אז באיזה סדר לחבר שם לפי האיור בקישור שנתתי ? כי אני לא יודע את הצבעים כי זה רק לבן לא לבן/כחול נגיד.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קו טלפון צריך רק שני גידים. תפתח שקע אחד, ותראה לאן הקו מחובר. לרוב זה שני הגידים המרכזיים בשקע.

מעבר לזה, אתה יכול להשתמש בארבע גידים אחרים, ואתה לא צריך את המתאם הזה. פשוט תלחץ עליהם תקע או שקע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, זה שקע משולב. חשבתי לרגע שזה מתאם. סבבה.

את החוטים חבר כך http://system-il.com/rj45.html

(בדוגמה הראשונה יש לך לרשת 10/100 עם 4 גידים) שים לב שאתה מחבר כל צבע לאן שהוא צריך להיות, כי אתה משתמש בצבעים אחרים. לכל גיד לבן יש את בן הזוג שלו שעליו הוא מלופף, חשוב למצוא את אותו זוג.

אני גם הייתי בודק לפני זה שהכבלים באמת מחוברים בינהם, ושלא מחוברים לשום מקום אחר או מקוצרים בינהם. גם ככה הסמיכות לקווי הטלפון תכניס לך רעשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשוך כבל נפרד לתוך הצינורות של הטלפון. אל תחבר דרך החוטים הפנויים של הכבל טלפון הקיים מ 2 סיבות :

כבל טלפון לא מסוכך והמוליכים שלו כמעט ישרים - אני לא מצפה מרשת כזאת להיות יציבה / מהירה / ללא ניתוקים. זה אם היא בכלל תעבוד. ועוד יותר כשבתוך אותו כבל עוברים מוליכים של טלפון אם המתחים והרעשים שלהם

חוטי טלפון מביאים חלק משמעותי מפגיעות ברקים למכשירי חשמל בבית (הברק פוגע בעמוד טלפון מרוחק איפה שהוא וזה מתפשט דרך החוטים). למכה כזאת לא תההי בעיה מיוחדת לפרוץ קצת בידוד, להגיע לחוטים של הרשת, ולהעיף את כל החומרה שמחוברת לרשת הזאת (ראוטר וכמה מחשבים). רק הקיבול בין החוטים כנראה כבר מספיק כדיי שיקרה נזק

תקשור חוט ניילון בצורה חזקה לכבל הטלפון ותשים איזולירבנד על הקשירה כך שהיא תחליק בצינורות, תמשוך אותו החוצה, תפתח את הקשירה ותוסיף כבל , שוב איזולירבנד, תמשוך הכול בחזרה פנימה. שהרשת תהיה בכבל CAT5 אמיתי משלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיון שלי אם מותקנת בתצורה כזאת :

ראוטר - כבל 2 מטר - כבל בתוך הקיר 10 מטר - כבל 2 מטר - מחשב

החיבורים הם כרגיל אם שקעים וכו

ניסיתי לקמבן העברה של ל 2 מחשבים דרך הכבל שבקיר (4 חוטים לכל מחשב) אז קימבנתי כבל אם סתם חוטים בודדים (מתוך כבל רשת ללא הבידוד החיצוני או הסיכוך) שהיו לי

בהתחלה סתם שמתי חוטים ישרים - לא התחבר אפילו - מנורות דלקו אבל לא היה פינג

אחריי זה סיבבתי ביחד בצורה דיי מהודקת את החוטים של 1-2 3-6 של כל אחד מהתקעים (כדיי ליצור twisted pairs), ישר עבד על 10M חלק

החוטים שיש ברוב הכבלי טלפון הם הרבה פחות twisted מ cat5, חוצמזה הקיבול מה 4 חוטים של הרשת ל 2 של הטלפון יכול לעולל הרבה דברים החל מהפרעות (שמגיעות מהקו טלפון) ועד לנזק לחומרה במקרה של פגיעת ברק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...