Apple חשפה iPad 4! - עמוד 3 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Apple חשפה iPad 4!

lev-27

Recommended Posts

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שתי הערות בעקבות ההכרזה של Apple אתמול:

מה הייתם מרגישים אם מוצר חדש, שרכשתם במיטב כספכם, היה הופך ללא רלוונטי תוך מספר חודשים?

לסיטואציה הזו התעוררו הבוקר למעלה מ-20 מיליון אנשים שרכשו בחודשים האחרונים את הדור השלישי של ה-iPad.

http://www.netcheif.com/blog/?p=2620

------------------------------------------------------

המחיר שקבעה Apple ל-iPad Mini הופך אותו לבלתי רלוונטי בשוק הטאבלטים הזולים.

http://www.netcheif.com/blog/?p=2626

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האייפד החדש לא הופך את הקודם ללא רלוונטי, פשוט לא החזק ביותר.

אפל כחברה לוקחת פרמיה על המוצרים שלה, להגיד שהמיני לא רלוונטי בשוק הזולים זה כמו להגיד שהאייפד לא רלוונטי בשוק הטאבלטים, גם בו יש פרמיה לעומת מקבילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להסכים איתך לגבי הנקודה הראשונה, אך לא לגבי השניה - המחיר ה-"סטנדרטי" לטאבלט 10 אינטש התקבע סביב 500$ וזו העלות של טאבלטים בגודל זה גם בסביבת . בגזרת ה-7 אינטש המחיר של ה- MINI יקר להחריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יקר להחריד, כ-100 דולר יותר מהנקסוס. הנקסוס הוא הטבלט הראשון שהציג מחיר נמוך יחסית לשאר השוק (אם נתעלם ממכשירים סיניים לרגע)

וכמו ש-Definitely Maybe ציין, זו פרמיה שזכותה של אפל לקחת.

גם במחשבים נייחים וניידים הם לוקחים כ-30-40 אחוז יותר ממחיר השוק למוצרים שלהם (ביחס למוצרים בעלי מאפיינים דומים) ועדיין מצליחים לתפוס נתח שוק נכבד.

במקרה של המיני, אני מאמין שהמחיר הזה יעזור לו לתפוס שוק על חשבון טבלטים של חברות כמו ומוטורולה שמציגים טבלטים במחירים האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין האייפד דור 4 מעניין מאד, ויהיה מעניין לראות האם האייפד באמת עובר לסיבובי עידכון חצי שנתיים, או שזה היה פשוט צורך בסיסי עקב מעבר למחבר החדש. כנראה שעידכון רק של המחבר היה נתפס רע, בתוספת לבעיות חימום שאולי נפתרו בשבב החדש. אני לא חסיד של השקות חצי שנתיות, זה מוגזם ויאבד מייחודיות ההשקות לבליל חסר מנוחה, שגם ככה קיים, אני חושב שזה בעיקר קרה בגלל המחבר החדש, והצורך ביישור קו מהבחינה הזאת (דחיפת מוצרים משלימים וכ"ו).

מבחינת תמיכה במוצר כמו שנאמר אני לא חושב שאיזשהו לקוח חושב שהאייפד דור 3 שלו ישכח מהר כל כך מתיכנוני עידכוני התוכנה.

המחיר של המיני מרגיז לדעתי, האקסטרא 29 דולר והרצון הכמעט מופגן לא להציג תג מחיר של 299 כנראה מראה כמה חזקה כיום בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב-iPhone 3GS ומקבל את כל העדכונים שאפל משחררת גם למכשיר המיושן שלי. נכון אמנם אני לא מקבל פיצ'רים חדשים, סה"כ הגיוני בגלל החומרה הישנה, אבל עדיין אני נהנה מחלק מהיתרונות של העדכונים. אז הדבר האחרון שאפשר לאמר על מכשירי אפל שאורך החיים שלהם מתקצר או שהם נעשים לא רלוונטיים.

לא חושב שלמישהו שקנה 3 יש סיבה לדאגה כשהוא יודע שהוא ימשיך לקבל עדכונים למכשיר ב-3 שנים הקרובות. זה משהו שאי אפשר להגיד כמעט על אף יצרן בשוק הטאבלט/סלולר וזה המון.

בנוסף: לפי הפרופיל שלי אני חבר בפורום כבר יותר מ-10 שנים ואני חייב לציין שהשינאה העזה למוצרים של קיימת עוד מהאייפוד הראשון ששוחרר. אני לעומת זאת עדיין נהנה מאוד מכל מוצר של שאני נתקל בו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוט אני מסכים לנקודה הזו, אבל מצד שני אפשר להבין שנאה לחברה שגובה פי 2 כסף על מוצרים מהמקבילים בשוק ונלחמת בכל יריב שמנסה להתחרות בה.

אני יכול להעיד שעשיתי טעות פעם לקנות Zen Vision M בהשפעת ביקורות במקום video (בזמנו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בזה אפל עדיפים על כולם. תראה לי עוד חברה שעושה אירוע השקה שכל כרטיס בו עולה לא מעט כסף ומקבלת פרסום בכל עיתון על הגלובוס.

הם מקבלים חשיפה שגם תקציב פרסום גדול מתקשה להשיג.

נ.ב. ההשקה הזו לא הייתה של ה- דור 4, אלא של ה- Mini, ועל הדרך חשפו את הדור החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, אני לא נוטה להגיב בד"כ בפורומים אבל הייתי רוצה להביע דיעה על מלחמת הטאבלטים בשוק.

גילוי נאות לפני הכל, יש לי לפטופ T61P עם חומרה מ-2007

הייתי עם אייפון 4 והחלפתי אותו בגלקסי נוט, לאח שלי יש את ה אסוס טרנספורמר T300 ולחבר שלי ה-NEW , לחבר אחר AIR עם כפולה (CORE 2 DUO) (יש סיכוי שאני אטעה בשמות של המוצרים)

לכן התנסתי בשלל מכשירים ואני חושב שהדיעה שלי יחסית אובייקטיבית(למרות שדיעה זה דבר סובייקטיבי :P)

יש מס' סיבות שאני סולד מאפל ומעריך אותם.

מה שראוי ומדהים אצל אפל זה ההתאמה המושלמת לחומרה - שאני רואה את המחשב של חבר שלי, AIR ואיך הוא עובד עם מערכת ההפעלה של ואפילו עם וינדוס - אני נדהם. אין לאג אחד קטן, הכל רץ חלק. פשוט התאמה שאי אפשר להסביר... תענוג לעבוד עם המכשיר.

ככה גם באייפון ובאייפד - מערכת ה תענוג. הכל עובד כמו חמאה למרות שאם לא מעדכנים לאורך זמן היא מתחילה קצת לקרטע ויש לפעמים א תהקטע שהאפליקציות נסגרות (במיוחד שמורידים פרוצות) אבל סה"כ כיף.

עוד משהו שיש להעריך את זה המערכת שיווק הגאונית שלהם - שמתארת את המכשירים שלהם כמתנה מאלוהים ואנשים באמת מאמינים לזה. מדהים איך יש אנשים שאייפון זה חלק מהאושר שלהם בחיים ובמיוחד לקנות את כל הדגמים החדשים.

מה שאני סולד מאפל - התמחור, ובמיוחד התמחור השערורייתי בארץ. מחירים פשוט מוגזמים ולא מוצדקים, אין סיבה לקנות טלפון בלמעלה מ-3000 שקל! שלא לדבר על 4000... ואני לפעמים מדבר עם אנשים ורואה איך הם זוהרים ונוצצים שהם מדברים על האייפון שלהם.

בנוסף, שזה הצד הסובייקטיבי - המכשיר שלהם משעמם, מה שרואים זה פשוט ריבועים שזזים ימינה או שמאלה מסודרים באותו סדר, נכון שאפשר לפרוץ את המכשיר ולהתקין וידג'טים סטייל אבל זה פשוט לא זה...

בנוסף הצורך ב ITUNES ואני מחשיב את עצמי אחד שמסתדר עם זה, ה ITUNES לא הייתה לי הכי נעימה ...

מה שעוד הרגיז אותי זה המעבר ל - זה פשוט מוגדל. אבל ניחא. יש בזה משהו במוצר הזה. אבל אני לא מבין אנשים שמחליפים כל 2 3 דגמים את האייפד, המכשיר עובד נהדר! הכל עובד חלק, אם אני לא טועה מאייפד 2 הוסיפו גם מקדימה, אז בשביל מה לשפר? בשביל עוד רזולוציה שבקושי רואים הבדל? שדברים יעלו בשנייה יותר מהר?

ככה גם באייפון. ההבדל המהותי לדעתי בין האייפון 4 לאייפון 4S זה המצלמה... עזבו לרגע שהמכשיר יותר מהיר, בפועל הוא מהיר בשנייה שנתיים...

מה שאני בא להגיד... שאפל עשו מהפכה עם האייפון 1... הגיעו למצב שהאייפון 3GS זריז , 4 שינו את העיצוב ועובד ממש מהר...

כל השאר זה כבר מוצרים שחוזרים על עצמם עם שינוי קל עד כדי זניח .. ואנשים מהללים, יוצאים מגדרם. על מה ולמה?

אגב המצב באנדרואיד לא יותר טוב... הבעיה הגדולה באנדרואיד זה התאימות המעאפנה לחומרה... שאני רואה את הגלקסי של חבר שלי עף עם 2 ליבות ואת הגלקסי נוט שלי מקרטע עם הרום הרישמי של זה פשוט מציק לי... ואז אני צריך לחפור ב XDA בשביל להתקין רום שאחרי שבוע שבועיים עושה כל מיני בעיות שונות ומשונות...

היצרניות יורות לעצמן ברגל עם כל הלאנצ'רים הכבדים והלא נחוצים האלה... תנו לאנשים גירסה נקייה של ושלום על ישראל

הלאנצ'ר היחיד ששווה את זה הוא של והוא גם לאגי...

אני מאוד מקווה שהוינדוס 8 פון / RTM יהיה אם שחרורים רישמיים של מייקרוסופט בלבד ללא תוספות של החברות...

כל המוסיף הרי זה מיותר.

אני מאוד מקווה שמייקרוסופט עם ה ינגסו חלק נכבד מהעוגה של האייפד ואולי נתחיל לראות חדשנות אמיתית בתחום הזה...

אחרת

עם יד על הלב

לאפל אין שום סיבה להוציא מוצר חדשני באמת - הרי האנשים בכל מקרה ירוצו לחנויות כמו זומבים וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...