המלצה לכונן 3TB שמיועד לאיחסון והרצת סרטים... - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לכונן 3TB שמיועד לאיחסון והרצת סרטים...

taimor

Recommended Posts

אהלן,

יש לי מחשב , אני מעוניין להוסיף לו עוד כונן של 3TB, היעוד של הכונן זה איחסון והרצת סרטי HD, השאלה היא כמה RPM יעשה את זה בלי תקיעות ובעיות מיוחדות 5400RPM או 7200RPM?

ועוד משהו חשוב הכונן צריך להיות שקט :)

מצאתי כמה כוננים פשוט לא בטוח איזה מהם הכי מומלץ כרגע :

Western Digital Caviar Green 3000GB WD30EZRX

Seagate 3tb ST3000DM001

?

תודה על העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול שני הכוננים באותו מחיר, הבדל של 45 שקל גג ולכן זה זניח, כמו כן יש משהו אחד שמדאיג אותי בSeagate 3tb ST3000DM001, קראתי בכל מיני פורמים שאנשים מתלוננים שהכוננים מתים אחרי כמה חודשים, וזה ממש מדאיג אותי כי האחריות לא מכסה את כל המידע שיעלם לי :-\

אפשר לסמוך על האמינות של WD ?

שמתי לב לעוד דבר, לWD30EZRX, בארץ כולם נותנים שנתיים אחריות אבל בחו"ל האחריות היא 3 שנים, מישהו יודע למה ההבדל הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תיגע ב WD הירוק !

אחד של 2T - הוחלף במסגרת אחריות אחרי כמה חודשים.

שני של 3T - הוחלף במסגרת אחריות אחרי כמה חודשים, ואחרי עוד כמה חודשים הוחלף שוב.

לצערי סה'כ יש לי 4 כאלו (3 של 3T ואחד של 2T). תשאל למה קניתי אם אני לא ממליץ ? כי את 2 הכשלים הראשונים עוד קבלתי איך שהוא. מאז היה שקט וכיוון שהייתי צריך דיסקים ל NAS יש עדיפות הגיונית לירוקים החסכוניים. קניתי. ואז ה 3T הלך שוב ....

התופעה שהם הולכים בה - זהה :

אין בעייה בכתיבה אליהם - גם של מסות.

אין בעייה של קריאה נורמלית מהם.

אבל .... בכל פעם שהייתי צריך לבצע העתקה מסיבית (כונן שלם של קבצים גדולים) - הם כשלו ודרשו החלפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תיגע ב WD הירוק !

אחד של 2T - הוחלף במסגרת אחריות אחרי כמה חודשים.

שני של 3T - הוחלף במסגרת אחריות אחרי כמה חודשים, ואחרי עוד כמה חודשים הוחלף שוב.

לצערי סה'כ יש לי 4 כאלו (3 של 3T ואחד של 2T). תשאל למה קניתי אם אני לא ממליץ ? כי את 2 הכשלים הראשונים עוד קבלתי איך שהוא. מאז היה שקט וכיוון שהייתי צריך דיסקים ל NAS יש עדיפות הגיונית לירוקים החסכוניים. קניתי. ואז ה 3T הלך שוב ....

התופעה שהם הולכים בה - זהה :

אין בעייה בכתיבה אליהם - גם של מסות.

אין בעייה של קריאה נורמלית מהם.

אבל .... בכל פעם שהייתי צריך לבצע העתקה מסיבית (כונן שלם של קבצים גדולים) - הם כשלו ודרשו החלפה.

אז מה בוחרים ? אם אני יורד ל2TB ראיתי את האיטאצי : HITACHI 2TB 64MB SATA3 - 7K3000, האם הוא יותר מומלץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RED זהGREEN אם FW שונה חח, הרבה חושבים כך, אני גם מחפש לקנות, אבל רק שירדו המחירים,

לא יודע מה יש לכם מ WD..לי היו כמה בימי IDE, לאחר מכן עברתי ל סמסונג, שכיום נרכשה ע"י , אז עולי עדיף באמת ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשל יכול להיות בכל דיסק.בן זון אני מניח שרכשת את כולם ממקום אחד.אם כך יתכן שיש פגם אצלהם (אולי הם נפלו אצל המוביל) אך לא צריך לפסול את כל הסדרה הירוקה של WD.סה"כ יש גם מליוני לקוחות מרוצים :) ,וכמובן גם כאלו שלא.

אישית הייתי לוקח את הדיסק הזול יותר,הרי בארץ אין הבדל באחריות.

אם תקרא בתגובות של אנשים תגלה שכל הסדרות יכולות למות (למשל בNEWEGG או AMAZON).לא צריך להתרשם מזה יותר על המידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-- ^ --

ראשונה נקנה ה2T (שכשל בהמשך).

כמה חודשים אחריו נרכש 3T (שכשל בהמשך)

כמה חודשים אחרי שהוחלף ה 3T הוא שוב כשל.

עם הפרשים של חודשים ארוכים בין דיסק לדיסק - אתה עדין חושב שהם נפלו אצל המוביל (או שטות אחרת)? ברור שהם ממשלוחים אחרים (וסדרות ותאריכי ייצור שונים).

ומכיוון שהמחירים זהים כמעט עד בדיוק לדיסקים של יצרנים שונים, מדוע להכניס ראש בריא למיטה ירוקה ?

(מסכים - הם הדיסקים היחידים שיורדים לצריכת חשמל אפסית כשאינם עובדים. אבל לכל תעלול יש גבול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקלה, גילתי שלוח אם שלי בכלל לא תומך בכוננים מעל 2.5 טרה (הלוח אם P5KPL-CM) בגלל שרציתי להחליף כונן של 1TB ל3TB, בעצם להוסיף 2TB אז חשבתי אולי לקנות כונן חיצוני, השאלה שלי האם אפשר להריץ סרטי HD מכונן חיצוני שמחובר בUSB2 ?

חשבתי על הכונן הזה WDBAAU0020HBK הוא מתאים לי במחיר וגם אין לי צורך בUSB3 אז זה סבבה לי, רק השאלה אם אפשר להריץ ממנו סרט ב1080P DTS בלי בצורה חלקה?

ד"א ממש תודה על העזרה והסובלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...