המלצה למי שמעולם לא היתה לו קונסולה- ספציפית לגבי Xbox - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למי שמעולם לא היתה לו קונסולה- ספציפית לגבי Xbox

Roy-L

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום.

בתור מי שנהג בעבר (הדי רחוק) לשחק ב , כמעט שקניתי לעצמי מחשב משחקים חדש.

אולם בדיקה מדוקדקת העלתה, שחלק מהמשחקים המעניינים אותי ב- קיימים ממילא לקונסולות (למשל Assasin's creed).

לכן הגעתי למסקנה שאין סיבה לזרוק אלפי ש"ח על מחשב כאשר קונסולה תעשה בערך את אותו הדבר ברבע העלות.

היות שמדובר כאן בבלון ניסוי (יש סיכוי שבסוף אתאכזב מהקונסולה), הכוונה היא להוציא כמה שפחות.

לכן, ראיתי לאחרונה גרסה "רזה" של ה- ב- 750 ש"ח בלבד. האם לקנות?

או שחובה להוסיף ולקנות את זו שכוללת (עדיין לא יקר, יש ב- 990 ש"ח)?

או שבכלל הכיוון צריך להיות PS3 בעוד כמה גרושים (מצאתי ב- 1,123 ש"ח)?

יש להדגיש- המטרה האחת והיחידה של הקונסולה מבחינתי היא לשחק. לא מדיה סנטר ביתי, לא סטרימר.

גם אין כוונה להתעסק עם משחקים פרוצים וצרובים, לכן גם עלות המשחקים היא פקטור משמעותי מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיסרון היחיד שיש בקונסולה (אם אין לך בעיה עם שליטה דרך בקר) היא הגרפיקה. תצפה לרמה גרפית ירודה משמעותית ממחשב שעולה בערך 3000 ש"ח. מצד שני, אתה לא צריך לדאוג אם המשחק ירוץ על המחשב שלך או לא - קונסולות זהות בכל מקום בעולם.

אם אתה הולך על XBOX אני מציע לך לקנות את הגרסה עם הדיסק הקשיח הכי גדול מסיבה פשוטה - הקונסולה מאפשרת התקנה מלאה של המשחק על הדיסק הקשיח, ומאיצה מאוד את מסכי הטעינה. אם אתה הולך על ה-PS3, מספיקה גם גרסת ה-120GB כי לצערי אי-אפשר להתקין את המשחקים על ההארד דיסק. עוד מעט יוצאת גם גרסה יותר זולה של ה-PS3 עם 16GB, אבל דיסק כל-כך קטן יכול להיות בעייתי.

לגבי הבחירה בין XBOX ל-PS3, הכל תלוי במשחקים שאתה רוצה לשחק בהם. רוב המשחקים שיוצאים לשתי הקונסולות נראים טוב יותר על ה-XBOX, כי הארכיטקטורה שלה קלה יותר לתכנות. לעומת זאת, תמצא יותר אקסקלוסיבים ל-PS3, שהטובים שבהם Uncharted (שלא אהבתי משום מה) ו-God of War (שאהבתי מאוד).יש גם את Demon Souls המדהים, ולעומת זאת ל-XBOX יש את סדרת ו-Gears of War.

בחלוקה גסה, אם אתה אוהב יותר משחקי תפקידים, PS3 יותר טובה בשבילך, אם משחקי פעולה, לוקחת. החסרון המרכזי באקסבוקס מהבחינה הזאת הוא שהאונליין דורש תשלום (בערך 200 ש"ח בשנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תשובתך המפורטת. לדעתי הגרפיקה בקונסולות נראית מספיק טוב, כאשר תמיד מובטח שהמשחקים ירוצו חלק ויציב.

אחת החוויות השליליות שלי מתקופת ה- היתה בדיוק ההיפך מזה. כלומר שברגע שה התיישן במקצת, רוב המשחקים כבר החלו לקרטע, וכבר לא ניתן לקנות כלל משחקים מסויימים. אני משער שמי שלא משקיע ב- שהכרטיס הגרפי מהווה כ- 1,000 ש"ח מתוכו צפוי לכך תוך כשנתיים מהרכישה.

כמה הבהרות בבקשה:

אם כך לשם מה צריך כונן קשיח בכלל ב- PS3? נראה לי ש- Saveים לא זקוקים ל- 120 גיגה... או שזה לא קשור למשחקים?

עד כמה מהותי ההבדל בחוויית המשחק בין ה- בעל הכונן הקשיח לזה ללא? שכן עושה רושם ששחקני PS3 חיים בכיף ללא התקנת משחקים לכונן?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תשובתך המפורטת. לדעתי הגרפיקה בקונסולות נראית מספיק טוב, כאשר תמיד מובטח שהמשחקים ירוצו חלק ויציב.

אחת החוויות השליליות שלי מתקופת ה- היתה בדיוק ההיפך מזה. כלומר שברגע שה התיישן במקצת, רוב המשחקים כבר החלו לקרטע, וכבר לא ניתן לקנות כלל משחקים מסויימים. אני משער שמי שלא משקיע ב- שהכרטיס הגרפי מהווה כ- 1,000 ש"ח מתוכו צפוי לכך תוך כשנתיים מהרכישה.

הגרפיקה אכן טובה מספיק אחרי זמן מה. אני קניתי את הקונסולות שלי רק השנה, אחרי שמאז ומעולם הייתי גיימר , ויש לי מחשב משחקים שקניתי ב-10,000 ש"ח ב-2010, לכן הנחיתה הייתה קצת קשה, אבל אחרי כמה זמן הפסקתי להרגיש בהבדל. העובדה שקונסולות תמיד זהות מאפשרת אופטימיזציה מדהימה. בשבילי קונסולות פשוט נותנות הנאה ממשחקים שלא קיימת במחשב האישי, לא יודע איך לתאר את זה במילים.

כמה הבהרות בבקשה:

אם כך לשם מה צריך כונן קשיח בכלל ב- PS3? נראה לי ש- Saveים לא זקוקים ל- 120 גיגה... או שזה לא קשור למשחקים?

עד כמה מהותי ההבדל בחוויית המשחק בין ה- בעל הכונן הקשיח לזה ללא? שכן עושה רושם ששחקני PS3 חיים בכיף ללא התקנת משחקים לכונן?

תודה

PS3 צריך כונן קשיח כי רוב המשחקים מחייבים התקנה של חלק מסויים מהמשחק עליו, בד"כ בין 2 ל-5GB. זה מאוד לא נוח למחוק התקנות כדי לפנות מקום ואז להתקין שוב פעם אם רוצים לחזור למשחק. כונן של 16GB יוכל לשרת אותך ל-3 משחקים בערך. אל תשכח גם את העדכונים שיורדים לדיסק הקשיח.

לגבי שמירות, תלוי כמה אתה שומר. אני שומר המון, ולכן השמירות לוקחות הרבה מקום.

הכל משתנה אם אתה רוצה לקנות משחקים דרך הרשת של הקונסולה, ואז אתה צריך להוריד את כל המשחק על ההארד דיסק. אם אתה אוהב עותקים וירטואליים כדאי שתקנה אפילו קונסולה עם 320GB. בשבילי זה לא רלוונתי כי אני אוהב עותקים פיזיים, והמחירים לעותקים הווירטואליים לא זולים יותר.

לגבי ה- המצב שונה - אתה יכול או להתקין את המשחק כולו על ההארד דיסק, או לשחק רק מהדיסק. אני מעדיף בהרבה את האופצייה הראשונה, אבל אם אתה חושב אחרת גם כונן של 4GB יכול להתאים.

בקיצור, כדי להימנע מכאב ראש מיותר, עדיף שתקנה קונסולה עם 120GB, בלי קשר לאיזו מהן תבחר. זה לא הרבה יותר יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד שאלה קטנה:

הבנתי שב- Xbox משחקים חסומים לפי אזורים, וב PS3 לא (תקן אותי אם אני טועה).

המשמעות היא שב PS3 אני יכול לקנות משחקים ב ואמזון וכדומה, ובXbox אני מוגבל לחנויות בארץ, האמנם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל PS3 אתה יכול לקנות משחקים מכל מקום בעולם, תחפש את ההכי זול. יש אולי 4 משחקים שיצאו לקונסולה הזו ומוגבלים איזורית.

ל 360 זה משתנה, אני חושב שרוב המשחקים מוגבלים. יכול להיות שזה השתנה בשנים האחרונות אבל לא נראה לי.

אם אתה הולך לקנות קונסולה תבדוק איזה משחקים אתה רוצה לשחק, אם אתה רוצה לשחק עליה משחקים כמו COD ו כדאי שתקנה 360, אם אתה רוצה לשחק משחקים כמו AC או BATMAN זה פחות משנה איזה מהם אתה קונה.

עד לפני שנתיים היה לי מחשב בלבד ואז קניתי PS3, בשבילי הקונסולה לא באה במקום המחשב. ל PS3 אני קונה רק משחקים שבלעדיים ל PS3/לא יצאו למחשב ומשחקי (PES/FIFA)/מכות (TEKKEN, MORTAL KOMBAT וכו'). בסופו של דבר הבחירה ב PS3 הייתה כי רציתי לשחק GOD OF WAR, RATCHET & CLANK ו UNCHARTED, לא כל כך אוהב את המשחקים הבלעדיים של MS.

בקיצור המלצה שלי תקנה גם וגם, שילוב מנצח. רק תזכור שכנראה אנחנו בסוף הדור הזה של הקונסולות ושבשנה הבאה/2014 נראה חדשות (והרבה יותר יקרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד שאלה קטנה:

הבנתי שב- Xbox משחקים חסומים לפי אזורים, וב PS3 לא (תקן אותי אם אני טועה).

המשמעות היא שב PS3 אני יכול לקנות משחקים ב ebay ואמזון וכדומה, ובXbox אני מוגבל לחנויות בארץ, האמנם?

המלצה שלי - אם אתה הולך על האקסבוקס תקנה קונסולת NTSC אם אין בעיה עם האחריות. החסימה האיזורית היחידה היא חוסר ההתאמה בין PAL ל-NTSC של חלק מהמשחקים. הרוב המכריע של המשחקים שנמכרים ב-EBAY הם NTSC.

לי יש קונסולת PAL וגם זה לא סוף העולם: רוב המשחקים שנמכרים כ-NTSC רצים בלי שום בעיה על קונסולת PAL. אפשר לבדוק התאמה בעזרת הטבלה הבאה:

http://gaming.wikia.com/wiki/Region_Free_Xbox_360_Games

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרפיקה בקונסולות מוגבלת ל-720P, בודדים המשחקים שרצים ב-FHD 1080 ועם הגבלה של 30FPS.

אני לא מחדש לך אבל בקונסולות יש האטה (לאגים) ואפילו תקיעות במצבים שיש כמות גדולה של פרטים והתרחשויות.

יש גם משחקים כמו Skyrim שאיכות גרפית מתחת לכל ביקורת בהשוואה לגרסת ה-.

לגבי ההתיישנות של המחשב, זה מאוד תלוי בך...

כאשר אתה מרכיב מחשב חדש אתה צריך התאמה טובה בין המעבד לכרטיס מסך והרזולוציה שבה תשחק.

לפעמים גם אפשר להתפשר על הגדרות הגרפיות במשחק לטובת חווית משחק חלקה יותר, בכל מקרה גם התפשרות גרפית על המחשב עדיין יותר מרשימה מאשר הקונסולה.

תוסיף לזה שלמחשב יש יותר תמורה לכסף, בסופו של יום אתה גם יכול להתפרנס וללמוד ממנו, לא רק לשחק.

תוסיף את משחקי ה-Free to Play שאפשר לשחק על המחשב

והכי חשוב הקונסולות בשוק כבר 6~7 שנים מעבר לגיל הממוצע לקונסולה.

אם אתה מחפש משחקים אקסקלוסיביים לקונסולה אז תשקיע על קונסולה משומשת, אבל לשחק את המשחקים שיש גם למחשב זאת שטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב 360 יש משחקים שאפילו לא רצים ב 720P, הם עוברים UPSCALE או נראים גרוע (BF3 בלי התקנה על הדיסק קשיח למשל). גם FPS יציב זה לא בדיוק נכון, ראה DARK SOULS (ויש עוד הרבה כאלה). גם ב PS3 יצא לי להרגיש נפילות פריימים ב KILLZONE 3 ועוד כמה משחקים חדשים.

לא בטוח שלשחק משחקים ב זה תמיד יותר טוב, יש משחקים שהפורט שלהם למחשב מאוד צולע ועדיף לשחק בקונסולה כמו סדרת AC ו DARKSIDERS 2.

בקשר למשחקי מחשב, אני הייתי במשך יותר מ 3 שנים עם כרטיס שעלה לי 400 שקל, כמובן שלקראת הסוף היו משחקים בודדים שלא עבדו כמו BF3 ואלה שכן עבדו לרוב רצו על הגדרות נמוכות אבל גם אז המשחקים נראו מספיק טוב בשביל שזה לא כל כך יפריע לי. בודדים האנשים שבאמת לא מפריע להם לשחק על הגדרות נמוכות אבל מי שזה לא מפריע לו יכול בשקט להשאר עם אותה חומרה 3-5 שנים גם אם היא הייתה מערכת צנועה יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי את כל קונסולות המינסטרים בדור הזה

עם אתה לא חייב לשחק בכל הבילעדים ,ממלית לך לישאר עם ולקנות לו גימפאד טוב

ה360 והPS3 מרגישות בסוף החיים שלהם ,גם עם היורשות יצאו עוד שנה -שנתיים

עוד מאט יוצא הWIIU אבל החומרה שלה יחסית מיושנת והמחיר יחסית יקר

אבל עם אתה חייב קונסולה בקרוב ,לפחות הWIIU צפויה להחזיק עוד איזה 5 שנים ,ולנינטנדו יש יותר משחקים שאין להם מקבילים טובים בPC

לאומת וMS שלהרבה מהמשחקים הבילעדים שלהם ,יש מיתחרים בPC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...