כישלון או הצלחה ביירוט המזל"ט? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כישלון או הצלחה ביירוט המזל"ט?

lev-27

Recommended Posts

בפורום "צבא ובטחון" של פרש נשאלה אותה שאלה (למה טיל ולא תותח) ונתנה תשובה מוסמכת בהחלט.

השאלה (הופנתה לטייס אשר משתתף בפורום):

עיניינית, ברמה העקרונית כמובן, מהן הסיבות המונעות הפלת כלי טיס (ככל הנראה קטן ואיטי) ע"י תותחים?

הכלי טס לא מעט זמן טיסה "ישרה", ללא תמרונים חריפים, שקיימים בקרב אויר טיפוסי. בעבר הפלנו רבים בירי תותחים ונראה שהיום "נוח" יותר להשתמש בטילים. הסיבות שאני רואה כנגד שימוש בטיל במקרה הזה: הטיל יקר עשרות מונים ואין לנו עודף תקציב, והסיבה העיקרית והחשובה - סיכוי גדול יותר לתחקור שברים שלא התפוצצו קודם לכן ע"י הטיל. וזה מספיק חשוב שיעשו הכל כדי לא לפוצצו בטיל.

התשובה (ע"י הטייס):כן, מטרות כאלו לא הפילו כאן גם בעבר...המטרה קטנה מאוד ולכן סיכוי הפגיעה בה עם תותח קטנים מאוד.היא טסה נמוך ומאוד לאט ולכן זה גם מסוכן.זה לא בלתי אפשרי, זה רק מסוכן וקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תוכי - אתה צודק, בהחלט עדיף דעה ונסיון של טייס כורסא מאשר טייס אמיתי... :screwy:

אתה מודע לזה שמהירות טיסה של מזל"ט היא 100+ קמ"ש ומהירות טיסה מינימלית של מטוס קרב היא כפליים לפחות...

בכל מקרה הם טסו לידו בסיבובים כי אין מצב שיכלו לעקוב אחריו בטיסה ישרה...

אתה יודע כמה קשה להחזיק כוונת של תותח במצב כזה ? יותר קל ופשוט לירות טיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכי, אני מבין שאתה טייס קרב עם 12 הפלות ע"י תותח שאתה מדבר בכזה ביטחון.

אגב, סיבה נוספת ליירוט עם טיל לדעתי היא בדיקת היכולת שלו לעשות את זה. כמו שנאמר, זה ממש לא טריוויאלי ובמצב של מלחמה למשל אין לך זמן, רצון או יכולת להכנס ל-"dog fight" עם כל כלי טיס מסכן של האויב אלא פשוט להשמיד וללהמשיך הלאה. למי שטען נגד העלויות הכספיות - לחיל האויר יש כנראה מאות ואלפי טילי א"א והוא מקבל אותם במחירים טובים (ואפילו "מתנה" מארה"ב), זה בכלל לא issue.

ויק, אאל"ט אמרת שהטיל פוגע ליד המטרה כי היא קטנה וכו' - רק לידיעתך, רוב טילי האויר אויר מטרתם להתפוצץ ליד המטרה ולהשמיד אותה ע"י הדף ורסס, רק מיעוט מיועד לפגוע בול במטרה. כנ"ל חלק גדול מהטילים נגד טילים אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

??? ???

נראה לי שטיפסת גבוה מדי על העץ ואתה לא יודע איך לרדת ממנו.

לא שיבחתי את יואב, הדעה של שנינו זהה.

אם אחד אומר שאתה טועה, מילא, אם כמה אומרים שאתה טועה... אז אתה צודק וכולם טועים... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טיל ולא תותח היו משאירים חלקים גדולים.

הפתרון שלא חשבו עליו בצה"ל זה פרפרים.

שני מסוקים מחזיקים , לוכדים את המעופף ויורדים לקרקע :jump:

חסר שם אנשים עם חשיבה מחוץ לקופסה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוחנים כאן מים כשאין לאף אחד מושג מה קרה, מה עשו, ואיזה מידע קיבלו אם בכלל.

אולי לא היה צורך ללכוד אותו בכלל? אולי הצליחו להשתלט עליו ולמדו כל מה שצריך ללמוד, ואז ירטו אותו? אתם יודעים? אני לא יודע. אבל מה, קוראים כתבה בעתון, כשאפילו אם הוא יודע משהו הוא מחויב לצנזורה, ואז מביעים דעות לא מלומדות. - וזה התחיל בכותרת עצמה.

היכולות של בלוחמה אלקטרונית מרשימות, לפי מה שנחשף במקרים רבים בעבר. (החל ממבצע שלום הגליל, ועד מה שקרה בסוריה לפני כמה שנים) אף אחד מאיתנו לא יודע מה יכולה לעשות, ומה עשתה במקרה זה. (אלא אם יש כאן מישהו שעוסק בזה, ואז בכל מקרה אסור לו לדבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לענייננו. ברור שיש כישלון במבחן התוצאה.

המטרה: השגת מירב המידע ע"י גרימת נזק מינימלי למל"ט, אם בכלל.

התוצאה: שברים בלי סוף, וגם זה אחרי סיור של חצי שעה בסבבה שלו

בשמי הארץ.

ואת זה אתה אומר בתור מה? מהנדס כטב"מים וראש להק מודיעין?

המל"ט הזה, סביר להניח, נפל בדיוק מתי שרצו שהוא יפול, איפה שרצו שהוא יפול וכנראה התפרק בדיוק איך שצפו שהוא יתפרק. אף אחד לא ישב עם גרעינים באיזה חור ואמר לחבר שלו "יאלה בוא נפיל אותו עכשיו".

טוחנים כאן מים כשאין לאף אחד מושג מה קרה, מה עשו, ואיזה מידע קיבלו אם בכלל.

אולי לא היה צורך ללכוד אותו בכלל? אולי הצליחו להשתלט עליו ולמדו כל מה שצריך ללמוד, ואז ירטו אותו? אתם יודעים? אני לא יודע. אבל מה, קוראים כתבה בעתון, כשאפילו אם הוא יודע משהו הוא מחויב לצנזורה, ואז מביעים דעות לא מלומדות. - וזה התחיל בכותרת עצמה.

היכולות של בלוחמה אלקטרונית מרשימות, לפי מה שנחשף במקרים רבים בעבר. (החל ממבצע שלום הגליל, ועד מה שקרה בסוריה לפני כמה שנים) אף אחד מאיתנו לא יודע מה יכולה לעשות, ומה עשתה במקרה זה. (אלא אם יש כאן מישהו שעוסק בזה, ואז בכל מקרה אסור לו לדבר)

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טיל ולא תותח היו משאירים חלקים גדולים.

הפתרון שלא חשבו עליו בצה"ל זה פרפרים.

שני מסוקים מחזיקים , לוכדים את המעופף ויורדים לקרקע :jump:

חסר שם אנשים עם חשיבה מחוץ לקופסה :smile1:

אני לרגע אניח שאתה לא ציני - בעת הלכידה הרשת תספוג מכה שיש סיכוי לא רע שתוציא את המסוק משיווי משקל ולסכן אותו, אפילו לרמת ההתרסקות. אם אתה עושה את זה עם שני מסוקים אתה עוד יותר מגדיל את הסיכון. אני בטוח שאתה לא הראשון שחשב על זה, זה פשוט לא פרקטי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שרבים מכם הזכירו הבעיה הגדולה היא שבכל סוג של הפצצה קשה מאוד להנחית את המזל"ט בחתיכה אחת (או במעט חתיכות)

מטוסי קרב מהירים מידי,

מסק"רים עלולים להעיף את הסככים של הסוכות

רשת פרפרים זה חתיכת כאב ראש

ואורי גלר בדיוק היה עסוק בכיפוף כפיות למען אובמה.

הפתרון ההגיוני ביותר: לשלוח כמה מנשרי הנגב לסיבוב שכנוע (או ציד) קל.

התעוררו שתי בעיות עקריות

1. נשרים אינם אמורים לעבוד בשבתות וחגי ישראל "ויום השביעי שבת לה' אלוקיך לא תעשה כל מלאכה אתה ובנך וביתך עבדך ואמתך ובהמתך וגרך אשר בשערך: כי ששת ימים עשה ה' את השמים ואת הארץ את הים ואת כל אשר בם וינח ביום השביעי על כן ברך ה' את יום השבת ויקדשהו" [שמות כ,ח-י"ב.]"

2. כעת קשה מאוד למצא נשרים בדרום

עקב כך לקח המון זמן גם להוציא אישורים מהרבנות, גם לאתר נשרים, ואז התברר שאלו שאיתרו כבר זמן רב שלא עשו פעילות מבצעית ורצוי להוציאם קודם כל לאימון.

בסוף, ראיתם איך העניין נסגר.

ואנשים עוד אומרים שלא ניתן לקרא לזה מחדל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור ל"א לנושא? (לוחמה אלקטרונית)

מה שאתה מדבר עליו זה מערך הבקרה והפיקוח של חיל האוויר וכן, רוב הסיכויים שהם גילו אותו שעות לפני שהוא חדר לארץ

למה לא יירטו? עד כמה שאני יודע לא מיירטים דברים אלא אם הם נכנסים לאזורי יירוט שידועים מראש (ובאופן הגיוני כוללים דברים שלא רוצים שיעופו מעליהם או יצלמו אותם) .

כל עוד המטרה לא באזור הזה (ואין זיהוי וודאי,ויזואלי) של המטרה כעויינת אין שום סיבה ליירט אותה

עריכה- כל חייל שקשור בצורה הרופפת ביותר לחיל האוויר יודע שמקפיצים מטוס על כל שטות והמטוס מגיע לשם יותר מהר ממה שלוקח לחייל ממוצע לקום מהמיטה ולעלות על מדים.

אין שום סיכוי שהדבר הזה עף שניה יותר ממה שהקציבו לו בשמי ישראל

אלא אם כן איזו תצפיתנית\מפעילת מכ"ם נרדמה על הצג אחרי שאכלה 12 שקיות במבה ברצף, ושאר החברות שלה הלכו למגורי הבנים כמיטב המסורת. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...