הסאונד במחשב מלווה בזימוזים מציק בכל רמקול שחיברתי - מה אפשר לעשות? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסאונד במחשב מלווה בזימוזים מציק בכל רמקול שחיברתי - מה אפשר לעשות?

lesForce

Recommended Posts

שלום לכולם!

אחד המחשבים שלי מוציא זמזום מציק, שנשמע בעיקר כשהמחשב לא מנגן כלל, מדובר בזימזום די חזק שמפריע.

הרעש נשמע כבר בכמה שונים - שלעולם לא חוויתי איתם בעיות עם מחשבים קודמים.

מה יכולה להיות הסיבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

וודא שכבלי החשמל שמחוברים למחשב הם בעלי 3 פינים (עם הארקה) ולא רק 2. גם מסך וגם המחשב עצמו.

השתדל להמנע משפשוף בדים או ניילונים על מארז המחשב שלך.

אם הבית ממוזג תמידית - 2 ההמלצות הקודמות חשובות אפילו יותר, שכן מזגן מוריד את הלחות ומגביר את צבירת החשמל הסטטי.

אם המחשב דלק רצוף הרבה זמן, כבה ל10 דקות, ותנסה להאריק את המארז. אחרי שתדליק שוב, צריך להיות פחות חשמל סטטי (לפחות לא ברמה שתשמע דרך הרמקולים).

אם אחרי כל זה אתה עדיין שומע זמזום (אצלי נתקלתי לעיתים ב"צקצוקים" כשהמחשב היה טעון) יתכן וכרטיס הקול שלך תקול ולא מדובר כלל על חשמל סטטי. בכרטיסי קול מובנים, הבעיה נפוצה הרבה יותר היות וכל תקלה בלוח אם עלולה לגרום לרעשים חשמליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה, אך לצערי כל התנאים אינם נכונים.

השקעים בעלי 3 פינים, את המחשב אני מכבה כל ערב, ויתרה מזאת - המחשב שימש אותי פעם בחדר העבודה - שם זכור לי שגם היה רעש, שנשאר וממשיך גם אחרי שהעברתי אותו לסלון - כך שזה לא יכול להיות בעיה בחשמל\מיזוג\חדר\שנאי חדש או משהו כזה.

וכן, הכרטיס מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*אם יש לך ציוד כמו למשל ראוטר/סטרימר/BT/WIRELESS תנסה להרחיק אותו/לכבות תראה אם זה פותר את הבעיה .

*תנסה אחרים לראות אם יש איתם בעיה דומה על אותו חיבור בכ.קול ובחיבור אחר שבכ.קול.

*תנסה להשתמש באוזניות על היציאה של הכ.קול תראה אם הבעיה שוב מופיעה.

*תנסה "לשחק" עם הכבלים של הרמקולים במיוחד בקצוות החיבור לשנאי ,לרמקול של הסאב במידה וזה X.1 ובחיבור לרמקול עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, הבעיה של הזמזום מופיעה בשני מקומות שונים ומרוחקים, ועל רמקולים שונים, וציוד שונה לגמרי. כמו כן גם דרך היציאה הקדמית ואוזניות שומעים את הרעש די חזק.

עוד דבר, הזמזום נשמע גם במקרה שאני מקבל את האות מהכ.מסך דרך בלבד. ממש מוזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כזה מוזר. די נפוץ אפילו בכרטיסי קול מובנים.

כל פגם ביצור הלוח, אפילו הכי קטן שלא באמת משפיע על הביצועים, עלול לגרום לרעשים חשמליים שמשפיעים מאוד על איכות הסאונד ורעשים סטטיים דרך היציאות הללו. קרה לי בכמה לוחות שונים (למעשה, בכל לוחות הmicroATX שהיו ברשותי בעבר, ובATX אחד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...