פיצול חיבור כוח PCI? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיצול חיבור כוח PCI?

ronnen

Recommended Posts

אני מתכנן לקנות 600W של Seasonic, אחרי חיפוש קצר באינטרנט הבנתי שיש לו חיבור כוח אחד לPCI בגודל 6+2, לפי קריאה על הכרטיס מסך שאני מתכנן לרכוש אני רואה שהוא דורש שני חיבורים של 6, בנוסף אני מתכנן להוסיף כרטיס PCI נוסף (לא מסך) שדורש חיבור אחד של 6.

השאלה שלי היא איך בדיוק אפשר לחבר את כל הכרטיסים האלה עם הכבל היחיד הזה? האם קיים מפצל לסוג חיבורים הזה והם ניתן לשרשר כמה מפצלים כדי להגיע מחיבור אחד ל3(2 לכרטיס מסך 1 לכרטיס הנוסף). בנוסף האם דבר כזה הוא כדאי וטוב לכרטיסים / ספק כוח? במקרה ולא, איזה עוד אופציה יש לי כי ספקי כוח עם 2-3 חיבורים הם דבר נדיר לפי מה שאני רואה בחנויות בארץ (לפחות בהספק שאני מעונין לרכוש).

עוד שאלה קטנה, ויכול להיות שאני ממש מערבב פה מלא נושאים שלא קשורים אבל האם העובדה שאני הולך לחבר יותר מכרטיס אחד לספק מצריכה יותר מRail אחד? כרגע הספק שמצאתי הוא Single Rail ואני לא מספיק מבין בהנדסת חשמל כדי לראות איך זה ישפיע בפועל.

תודה רבה מראש על כל עזרה שתוכלו להעניק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מאוד מוזר שלספק 600W יהיה רק חיבור מתח PCIE בודד. תקנה ספק אחר.

מבחינת מסילות - אחת או יותר - סמוך על הספק שיתמודד עם העומסים כמו שצריך בלי קשר לכמה מסילות הוא מצהיר שיש לו. רק וודא שהעומס שאתה מעמיס לא עולה על המקסימלי (קשה לראות איך אפשר להעמיס ספק של 600W במערכת נורמלית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך יכול לקחת מהלוח 75W (בתנאי שלא מחובר כרטיס נוסף שלוקח הספק משמעותי מהלוח !), ומכל כניסת PCIE 6PIN יכול לקחת 75W נוספים

אם לכרטיס מסך שלך יש 2 כניסות כנראה שהוא לוקח יותר ממה שהלוח וכניסה אחת יכולים לתת (150W). מה אתה מקבל אם כך אם אתה מחבר מפצל ל PCIE מהספק ? כלום - הכבל מהספק עדיין יהיה בעומס יתר, אז הנקודה שמועדת להתחממות תהיה בחיבור בין הכבל של הספק והמפצל במקום בין הכבל של הסםק והכרטיס מסך

ויש לך כרטיס שני שצריך כניסה כזאת, ולא ידוע כמה שתיהם לוקחים מהלוח - אם כל אחד מהם יחשוב שמגיע לו 75W מהלוח אתה תשרוף את 2 החוטים הצהובים בחיבור ATX 24PIN של הלוח....

אז תבדוק לכל כרטיס כמה הוא לוקח ותחשוב לפי זה כמה כל אחד מעמיס על הלוח ועל חיבורי ה 6PIN - יכול להיות שתהיה חייב ספק אחר

מתאם מהמולקס - מוגבלים להספק שמולקס יכול להעביר - כ 50W במקרה הטוב. גם מתאם מ 2 מולקסים (ובתנאי שאתה מחבר אותו מ 2 צמות שונות, על אותה מסילה, באותו מרחק מהספק על 2 הצמות) לא מחייב שתוכל לקבל הרבה יותר - 75W ממתאם כזה זה ציפיות קצת גבוהות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולכם על התשובות המהירות.

טוב הצלחתי למצוא ספק http://seasonicusa.com/M12II.htm שגם יש בחנויות בארץ ויש לו שני חיבורים של 6 מה שנראה שמתאים לכרטיס מסך. הכרטיס השני שאני מעונין לא מחובר עדיין לא ברשותי, האם קיימת אפשרות שהוא בכלל מקבל מתח דרך PCI מהלוח אם?

באם לא או במקרה שאהיה מעונין להוסיף בעתיד עוד כרטיס אני מתקשה להבין אילו אופציות עומדות בפני?

עדיין לא ראיתי ספק עם 3 חיבורים כמו שאני מחפש אז אני קצת מבולבל, אם הייתי רוצה לחבר שני כרטיסים בCROSSFIRE הייתי צריך לקנות ספק עם 4 חיבורים כאלה? זה פשוט נראה לי קצת מוזר שהספק שאני קונה בשלב מסויים מונע ממני להשתדרג בעתיד (בהנחה שלפי הפוסטים פה להשתמש במפצל היא אופציה לא רצויה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך יכול לקחת מהלוח 75W (בתנאי שלא מחובר כרטיס נוסף שלוקח הספק משמעותי מהלוח !), ומכל כניסת PCIE 6PIN יכול לקחת 75W נוספים

.

.

.

מתאם מהמולקס - מוגבלים להספק שמולקס יכול להעביר - כ 50W במקרה הטוב. גם מתאם מ 2 מולקסים (ובתנאי שאתה מחבר אותו מ 2 צמות שונות, על אותה מסילה, באותו מרחק מהספק על 2 הצמות) לא מחייב שתוכל לקבל הרבה יותר - 75W ממתאם כזה זה ציפיות קצת גבוהות

מעניין :)

למרות שגם עם הכרטיסים עצמם הם מספקים מתאמים כאלה, אז כנראה שהדרישה היא לא למתח המקסימלי, לפחות בחיבור ה6-pin השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, באמת לא הייתי צריך להתעלם.

אני די סגור על המפרט אבל לפי מה שבדקתי באתר של הכרטיס הוא דורש את שני החיבורים והספק הזה מספק רק 1. כמו כן אני שוקל בעתיד לקנות עוד כרטיס מסך ולחבר אותם בCROSSFIRE, מה אני אעשה אז כשהוא גם ידרוש שני חיבורים, פלוס הכרטיס FIREWIRE הנוסף שאני מחבר

[table][tr][td][table][tr][td]Intel Ivy Bridge i7 3770K Socket 1155 8MB 3.5Ghz Tray[/td][/tr][/table][table][tr][td]

1

[/td][/tr][/table][table][tr][td]

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]קירור למעבד[/td][/tr][/table][table][tr][td]Scythe MUGEN 3 REV B[/td][/tr][/table][table][tr][td]

1

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]לוח אם[/td][/tr][/table][table][tr][td]Gigabyte GA-Z77-D3H[/td][/tr][/table][table][tr][td]

1

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]מארז[/td][/tr][/table][table][tr][td]Fractal Design - 3000 Mid Case[/td][/tr][/table][table][tr][td]

1

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]ספק כוח[/td][/tr][/table][table][tr][td]SEASONIC M12II 620w[/td][/tr][/table][table][tr][td]

1

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]זיכרון[/td][/tr][/table][table][tr][td]Corsair 16Gb Kit (4G X4) CMX16GX3M4A1600C9 CL9[/td][/tr][/table][table][tr][td]

1

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]קשיח למחשב שולחני[/td][/tr][/table][table][tr][td]Crucial 128G SSD Marvell M4[/td][/tr][/table][table][tr][td]

1

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]כרטיס מסך

[/td][/tr][/table][table][tr][td]Sapphire 7950 3GB Retail O.C - בקניית מחשב חדש בלבד[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, לא ציינתי. כרטיס FIREWIRE "ביתי", אם זה רלוונטי אני עוזר לחבר לבדוק ניסוי שלו. בנוסף גם שאלתי מה יקרה אם בעתיד ארצה לקנות עוד כרטיס מסך כדי לחבר CROSSFIRE מאיפה יהיו עוד מחברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. למה שתרצה לבצע CF? בעתיד כמעט בטוח ישתלם לך לקנות כרטיס בודד חזק. הסברתי לא פעם ולא פעמיים למה.

ב. איך בחרת את המפרט? התייעצת בפורום מפרטי מחשב?

ג. כאמור, כל כרטיס מסך שדורש שני חיבורי 6PIN מגיע עם מתאם מהמולקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל 7950 אתה צריך שני חיבורי 6P שיש לך בספקים של סיסוניק שאני ראיתי פה בדיון , בשניהם.

ויש לך גם ספקים עם 4 בשביל CF , אבל אז אתה כבר צריך לעלות בהספק.

או זה. תסתכל על ה750\760.

ואני לא ראיתי כרטיס FIREWIRE שדורש חיבור 6P , אז אולי תחשוב שוב על לעשות כל מיני ניסויים שיכולים להרוס לך את המערכת.

ואם אתה בכל זאת צריך עוד חיבור 6P , אז אתה יכול לחבר את הכרטיס FIREWIRE בעזרת המתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס FW בדרך כלל מקבל ישר מולקס או כונן 1.44 ולא PCIE. אם לא אז תחבר אותו אם המתאם, הוא לא לוקח הרבה

הכרטיס מסך לוקח 200W כלומר הוא מנצל דיי עד הסוף את 2 חיבורי ה PCIE ואת הלוח - אז תשים לו ספק אם 2 חיבורי PCIE מלאים מהספק ללא מתאם

חוצמזה אם תשים כרטיס מסך חזק יותר הוא יצתרך חיבורים של PCIE 6PIN + PCIE 8PIN אז רצוי שתיקח כבר עכשו ספק אם חיבורים כאלה (ה 8PIN ניתן לפירוק ל 6+2 כך שאם הכרטיס הזה אתה מחבר אותו כ 6PIN)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש כרטיס מסך GTX 670, שלפי מה שאני מכיר צורך בערך 175W.

הוא מחובר מן הסתם ללוח, ולעוד שני חיבורים לספק - 6-pin ו8-pin.

לפי מה שאמרת החיבור ללוח נותן 50W, וה6-pin עוד 75W. לפי זה הוא אמור להסתפק ב2 של 6, ועדיין לא לנצל את הכל (200W).

אז למה הוא צריך חיבור של 8-pin? (שנותן 150W, נכון?)

או לחילופין, לא מספיק לו חיבור אחד של 8-pin? או שהרעיון הוא להוריד עומס מהלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...