עזרה בהוספת מכונה וירטואלית לדומיין - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהוספת מכונה וירטואלית לדומיין

papkin

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום יש לי סביבה וירטואלית למטרות ניסויים/תירגול מדובר ב VMware Workstation גירסא8.0 יש לי 3 מכונות וירטואליות שתציים שמריצות WIN 2008R2 אינטרפרייז ואחת שמריצה WIN7 אנלימיטיד את אחת המכונות הוספתי לדומיין בעזרת הרצה של DCPROMO ועכשיו אני צריך לשייך את שני המכונות האחרות לאותו דומיין,כשאני מנסה לעשות זאת אני מקבל שגיעה שאני מצרף לכם תמונה שלה.

אשמח לקבל עזרה כיצד להתגבר על הבעיה הזאת תודה חברים.

כמו כן בדקתי בודאות שאני מקיש נכון את שם הדומיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוסטים האחרים (שרתים\תחנות ווירטואלים) לא רואים את הDC.

אני חושב שאתה יכול להגדיר בסוויץ הווירטואלי שהDNS יהיה השרת DC או פשוט לשנות ידנית בהוסטים האחרים את הגדרות הIP ולתת להם בDNS את כתובת הDC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה לא מצרף כך מחשבים לדומיין. פשוט בתוך system properties כנס ל computer name, לחץ על change ושנה את העיגול ל domain.

2. וודא שיש תקשורת בין המחשבים. נסה לעשות ping לפי כתובות IP, לא לפי שם.

3. בשם של הדומיין conar.com, בחרת שם שרשום כבר באינטרנט. כשאתה מנסה להצטרף, מאוד יכול להיות שהמחשבים מנסים להצטרף לפי הכתובת באינטרנט. כשאתה עושה ping אל conar.com, אם אתה מקבל IP כזה: 65.194.194.195 סימן שהמחשב מנסה להתחבר לכתובת החיצונית. במקרה כזה אתה צריך לערוך את קובץ hosts במחשבים, ולהכניס שורה בשם conar.com עם ה IP של ה DC. אופציה עדיפה היא לבחור דומיין שלא קיים באינטרנט, לדוגמה conar.local

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוסטים האחרים (שרתים\תחנות ווירטואלים) לא רואים את הDC.

אני חושב שאתה יכול להגדיר בסוויץ הווירטואלי שהDNS יהיה השרת DC או פשוט לשנות ידנית בהוסטים האחרים את הגדרות הIP ולתת להם בDNS את כתובת הDC.

לא כלכך הבנתי כיצד אני זאת?

1. אתה לא מצרף כך מחשבים לדומיין. פשוט בתוך system properties כנס ל computer name, לחץ על change ושנה את העיגול ל domain.

2. וודא שיש תקשורת בין המחשבים. נסה לעשות ping לפי כתובות IP, לא לפי שם.

3. בשם של הדומיין conar.com, בחרת שם שרשום כבר באינטרנט. כשאתה מנסה להצטרף, מאוד יכול להיות שהמחשבים מנסים להצטרף לפי הכתובת באינטרנט. כשאתה עושה ping אל conar.com, אם אתה מקבל IP כזה: 65.194.194.195 סימן שהמחשב מנסה להתחבר לכתובת החיצונית. במקרה כזה אתה צריך לערוך את קובץ hosts במחשבים, ולהכניס שורה בשם conar.com עם ה IP של ה DC. אופציה עדיפה היא לבחור דומיין שלא קיים באינטרנט, לדוגמה conar.local

1. לא עובד גם בשיטה הזאת נסיתי אותה כבר.

2. יש פינג תקין בין המכונות השונות.

3. באם זאת הבעיה אז הייתי אמור הרי להתקל בשגיאה גם כשצרפתי את המחשב הראשון לדומיין לא????בדתי פינג לדומיים CONAR.COM ואכן קבלתי כתובת 65.194.194.195 היכן אני מוצא את הקובץ ואיפה להוסיף את השורה??והאם אני יכול כרגע לשייך פשוט לדומיין אחר??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך הצלחת לחבר את המחשב האחר.

לשייך לדומיין אחר? אתה יודע מה זה דומיין? פתחת אחד ושמו conar.com שזה היה טעות לתת שם כזה בגלל ההתנגשות עם האינטרנט, השם שהיית צריך לתת לדומיין מלכתחילה הוא conar.local, ואז הכל היה הרבה יותר פשוט.

הקובץ נמצא ב C:\Windows\system32\drivers\etc

תערוך אותו עם notepad. תוסיף שורה עם conar.com משמאל, ומימין רשום את ה IP של ה DC.

אפשרות שניה, אתה יכול לנסות לצרף את המחשב לפי כתובת IP. פשוט רשום את כתובת ה IP של ה DC בתהליך צירוף המחשב. אני לא בטוח שזה יעבוד.

אפשרות שלישית, אתה יכול גם להגדיר את הIP ידנית במחשב, ולהכניס בתור ה DNS את ה DC אם כבר הגדרת אותו כשרת DNS. ואח"כ לרשום את הפקודה ipconfig /flushdns במחשב שאותו אתה רוצה לצרף לדומיין.

הקובץ נראה כך: (הוספת שורה צריכה להיות ללא הסימן # אשר מבטל את השורה)

windows-hosts-file.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים אני מחקתי את ההגדרות בעזרת הרצה של DCPROMO ויצרתי מחדש הפעם עם סיומת LOCAL עדיין נתקל באותה בעיה אנסה לבצע שינוי בקובץ HOST

וכן אני חדש בתחום כרגע במהלך הלימודים לכן אולי חלק מהדברים אני לא בטוח או לא מכיר צר לי אם זה נישמע למפעמים כשאלה טיפשית

תודה רבה על התשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ביצעתי שינוי בקובץ HOST ועדיין אני נתקל בבעיה רציתי לשאול האם בצעתי את השינוי בקובץ בצורה נכונה,אני מצרף תמונה וכמו כן מצרף תמונה מהשגיעה שאני עדיין מקבל בנסיון לצרף את המכונה הזאת..

תודה רבה על העזרה.

נ.ב אני לא יכול להגדיר במכונות הללו אייפי סטטי אני חייב שיהיה שם אייפי דינאמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעיה מאוד פשוטה של DNS . בסביבה וירטואלית פשוטה השרת עצמו הוא ה DNS

תראה לנו מה מוגדר לך בכרטיסי הרשת . ואיזו הגדרה של כרטיס הגדרת לכל מכונה .

לדוגמא :

שרת . בהגדרה של הכרטיס NET . הגדרות ה IP בשרת עצמו ראה צילום מסך של כרטיס הרשת בשרת והקליינט

**עריכה***

בשביל מה אתה צריך IP דינמי ?

מי האחראי לחלוקת הכתובת ? הראוטר הביתי ?

תן צילומי מסך ipconfig/all מכל המכונות שפועלות . איך מלכתחילה צירפת את המחשבים לדומיין ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות שלי. כתובת ה ip צריכה להיות בצד השני. כפי שמופיע בשורות דוגמה בקובץ

שניתי בקובץ הוסט מעלה תמונה של השינוי

יש לך בעיה מאוד פשוטה של DNS . בסביבה וירטואלית פשוטה השרת עצמו הוא ה DNS

תראה לנו מה מוגדר לך בכרטיסי הרשת . ואיזו הגדרה של כרטיס הגדרת לכל מכונה .

לדוגמא :

שרת . בהגדרה של הכרטיס NET . הגדרות ה IP בשרת עצמו ראה צילום מסך של כרטיס הרשת בשרת והקליינט

**עריכה***

בשביל מה אתה צריך IP דינמי ?

מי האחראי לחלוקת הכתובת ? הראוטר הביתי ?

תן צילומי מסך ipconfig/all מכל המכונות שפועלות . איך מלכתחילה צירפת את המחשבים לדומיין ...

רציתי שיהיה אייפי דינאמי כדי להמנע מבעיות שיכולות לנבוע מהגדרה שגויה,אכן הראוטר הביתי אצלי מחלק כתובות בתוכו אני לא יכול לשנות הגדרות כיוון שיש מערכת טלפוניה שניזונה מהרשת.

אם להגדיר אייפי ידני בכל מכונה איזה להגדיר את זה שקיים שם עכשיו?? בכל מקרה מעלה תמונה של IPCONFIG/ALL

אם פספסתי משהו ולא העלתי צילום מסך כלשהוא תגיד ואעלה אותו תודה רבה שוב על עזרתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי כן אבל הצלחת ממש לבלבל אותי.

בבקשה ממך אם תוכל לעשות לי קצת סדר.

הצלחת להקים דומיין על אחד מהשרתים שלך?

במידה וכן מדוע אתה מספק שגיאה מהרצת DCpromo?

זאת אינה הדרך לצרף מחשב לדומיין קיים.

במידה והתקלה היא בהרצת ה DCpromo על השרת הראשון (מכאן אני מניח שעוד לא הקמת דומיין ואין לך עדין DC) הייתי רוצה שתבדוק בבקשה את שירות ה DNS שאמור היה להיות מותקן ביחד עם שרת ה DHCP שבוודאי השכלת להתקין (זאת הדרך הנכונה לנהל את הדברים).

במידה ולא התקנת DHCP יהיה עליך להתקין בצורה נפרדת DNS על שרת ה DC שלך..

יתרה מזאת הוספת קליינט לדומיין מתבצעת בצורה הבאה.

התחל - ימני על מחשב - מאפיינים - תחת שם מחשב דומיין... לחץ על שנה הגדרות - תחת שם מחשב ודומיין לחץ על שנה - סמן את דומיין במקום סביבת עבודה - הקלד את שם הדומיין שלך ולחץ אישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי כן אבל הצלחת ממש לבלבל אותי.

בבקשה ממך אם תוכל לעשות לי קצת סדר.

הצלחת להקים דומיין על אחד מהשרתים שלך?

במידה וכן מדוע אתה מספק שגיאה מהרצת DCpromo?

זאת אינה הדרך לצרף מחשב לדומיין קיים.

במידה והתקלה היא בהרצת ה DCpromo על השרת הראשון (מכאן אני מניח שעוד לא הקמת דומיין ואין לך עדין DC) הייתי רוצה שתבדוק בבקשה את שירות ה DNS שאמור היה להיות מותקן ביחד עם שרת ה DHCP שבוודאי השכלת להתקין (זאת הדרך הנכונה לנהל את הדברים).

במידה ולא התקנת DHCP יהיה עליך להתקין בצורה נפרדת DNS על שרת ה DC שלך..

יתרה מזאת הוספת קליינט לדומיין מתבצעת בצורה הבאה.

התחל - ימני על מחשב - מאפיינים - תחת שם מחשב דומיין... לחץ על שנה הגדרות - תחת שם מחשב ודומיין לחץ על שנה - סמן את דומיין במקום סביבת עבודה - הקלד את שם הדומיין שלך ולחץ אישור.

אנסה לעשות סדר, אכן באחת המכונות הצלחתי לייצור דומיין.

עכשיו כשאני מנסה להוסיף בדרך שכתבת זה נותן לי שגיאה של כביכול החשבון לא יכול לצרף לדומיין אך אני עובד עם חשבון אדמין

אצרף פה תמונה של הדומיין ותמונה של התקלה.

תודה רבה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לספק FQDN לא מספיק לכתוב את שם ה NetBIOS

הוא הולך לחפש את השם הזה DNS ומיכוון שיצרת את הדומיין הזה בווינדוס סרבר 2008 (R2) הדומיין שנרשם הוא ה FQDN ולא ה NetBIOS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...