אז מה השתנה בין פיירפוקס 3.6 לפיירפוקס 15.0 ? - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה השתנה בין פיירפוקס 3.6 לפיירפוקס 15.0 ?

Yehudaa

Recommended Posts

מוזר. אני משתמש באותם התוספים כבר המון זמן והתופעות האלה חדשות יחסית (לא התחילו לאחרונה אבל החמירו לאחרונה עד לרמה של קריסות. זליגת היתה מאז ומתמיד, לצערי).

צירפתי צילום של כל התוספים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעיות הביצועים שאתם מתארים אינן תופעה שנובעת עקב שימוש בגרסאות חדישות של הדפדפן. בגרסאות החדשות של פיירפוקס מתוקנות בעיות אבטחה רבות שמשאירות בסיכון את כל משתמשי הגרסאות הישנות, ושיפורי הביצועים האחרונים גורמים לדפדפן להיות יציב ולנהל את הזיכרון שלו טוב יותר.

בעיות כפי שאתם מתארים נובעות לעתים קרובות כתוצאה משימוש ברכיבי צד שלישי בדפדפן. מוזילה עובדת מול יצרני הרחבות כדי להקטין את זליגת הזיכרון מהן (מיזם MemShrink), וגם מול יצרני תוספים חיצוניים דוגמת אדובי.

ספציפית לגבי פלאש, מדובר במוצר מאד בעייתי מבחינת יציבות וביצועים. הגרסאות החדשות למשל גורמות לבעיות יציבות כה חמורות שמוזילה נאלצו להוציא הודעה ולבקש מהמשתמשים בינתיים להשתמש בגרסה קודמת של פלאש, ובעיות הביצועים של פלאש הולכות ומחמירות ככל שיוצאות גרסאות חדישות יותר (מישהו זוכר את הימים בהם פלאש הייתה סביבה ליצירת אנימציות פשוטות ויכולות התכנות הסתכמו ב־5 פקודות אפשריות?). ישנם דיבורים על מימוש מחודש של נגן פלאש ב־JavaScript, ובמקביל רמיזות מצד אדובי על כוונתם לזנוח את פלאש ולהפוך את הסביבה שלהם לכזו שמוציאה תוצרים מבוססי HTML5, אבל עד שהחזונות הללו יתממשו, אפשר בעיקר להגביל את טעינת פלאש למקרים שהוא באמת נחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פלאש הוא באמת נוראי. אני אנסה את פלאש בלוק ונראה עד כמה הוא עוזר.

בנוסף אני יכול להמליץ על איפוס הפרופיל שמתמלא בזבל עם הזמן, עם עדכוני גרסאות, הוספת והסרת תוספים וכו'. יש להכניס בשורת הכתובות את about:support ובצד ימין למעלה יש כפתור reset . זה מוחק את הפרופיל הישן ויוצר פרופיל חדש ונקי ואליו הוא מעביר את הססמאות השמורות, עוגיות, סימניות והיסטורית גלישה (**זה כן מוחק את התוספים אז תשמרו רשימה)

אחרי שבוע שאני איפסתי את פיירפוקס שמתי לב שיש שיפור מסויים, השועל נתקע פחות ונראה שהוא צורך פחות משאבי מערכת (עכשיו לדוגמה פיירפוקס תופס לי 300 מגה אחרי שהוא היה פתוח בערך יומיים עם ממוצע של 5 טאבים פתוחים לפחות בו זמנית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אצלי בפעמים האחרונות שבדקתי(כולל עכשיו) הFF תפס בסביבות ה300MB בלבד.

אבל אין לי שום פלאש פתוח או משהו שצורך במיוחד משאבים.

וגם יש לי NOSCRIPT וADBLOCK וBETTERPRIVACY שחוסמים המון אוכלי משאבים, אלמנטים מטרידים, ואוספי מידע מרושעים.

אווו אווו יש לי(עכשיו גיליתי) תוסף שנקרא MEMORY FOX שמישהו המליץ עליו בדיון על תוספים.

יכול להיות שזה עוזר לצמצם צריכת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביטול של POCKET לא עזר אז החזרתי אותו. ניסיתי גם את התוספים MEMORY FOX ו FLASHBLOCK אבל עדיין יש זליגת וקריסות (הם רק מאיטים את הקצב של הזליגה, לא עוצרים אותה).

זה ממש מייאש. הדפדפן פתוח אצלי 10 דק' בערך עם שישיה טאבים "קלים" (בלי סרטונים ופלאשים ובלאגנים) והוא כבר לוקח 800 מגה וממשיך לטפס.

עוד רעיונות?

עריכה: אגב ראיתי ב UPDATE HISTORY של הדפדפן שהתקנתי מלכתחילה את גרסה 15, אז לא היו אצלי שדרוגים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספציפית לגבי , מדובר במוצר מאד בעייתי מבחינת יציבות וביצועים. הגרסאות החדשות למשל גורמות לבעיות יציבות כה חמורות שמוזילה נאלצו להוציא הודעה ולבקש מהמשתמשים בינתיים להשתמש בגרסה קודמת של , ובעיות הביצועים של הולכות ומחמירות ככל שיוצאות גרסאות חדישות יותר

איזה גרסה מומלץ להתקין? ניסיתי להתקין את 10.3 וגם היא די בעייתית.

אני מוריד עכשיו את 10 כדי להפטר מה hardware acceleration שמוסיף עוד עץ למדורה (ולא, לכבות אותו לא באמת עוזר, רק בקצת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חולרע הגירסה החדשה של FF

כל פעם שאני בא להפעיל סרטון ביוטיוב , או אפילו פה דרך האתר או לא משנה מאיפה, כשהחלונית של היוטיוב מופיעה - כל הדפדפן נתקע !!!! :pissed: וצריך להקריס את הפלאש בשביל שישתחרר

מה יהיה עם זה כבר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חולרע הגירסה החדשה של FF

כל פעם שאני בא להפעיל סרטון ביוטיוב , או אפילו פה דרך האתר או לא משנה מאיפה, כשהחלונית של היוטיוב מופיעה - כל הדפדפן נתקע !!!! :pissed: וצריך להקריס את הפלאש בשביל שישתחרר

מה יהיה עם זה כבר !

אני חושב שזה דיי ברור שהבעיה היא בפלאש ולא בFF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...