איפה אפשר להשיג ספק כוח 16V עם לפחות 1A במחיר סביר? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה אפשר להשיג ספק כוח 16V עם לפחות 1A במחיר סביר?

kkffiirr

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ומה בדיוק אתה מפעיל ש +-0.2V משנה לו ?

לא הבנת את שכתבתי.

על-מנת שמייצב המתח יוכל לשמור על מתח מוצא קבוע יש לשמור שמתח המבוא יהייה לפחות ב-2 וולט גבוה ממתח המוצא.

במקרה של פותח האשכול שימוש במייצב מתח LM317 בכדי להוריד את המתח מ-18 וולט ל-16 וולט הינו גבולי מאוד לכן כול ירידה במתח המבוא מ-16 וולט עלולה לגרום להיא יציבות של מתח המוצא.

מה הבעיה לרכוש מייצב מתח LM2941-ADJ שעולה אצל סימן טוב בת"א כ-8 שקלים ?

על זה הדיון ? או יש בעיה טכנית בהמלצה שלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכנתי את ההודעה הקודמת שלי.

בטעות כתבתי 15.8 וולט במקום 17.8 וולט.

ספק כוח של או כול ספק מיוצב אחר בעל מתח נומינלי של 18 וולט תחת עומס המתח יירד ב-0.2-0.25 וולט (גם בספקים ממותגים).

אני לא יודע איך הגעת למסקנה שדבריי רק מחזקים את ההנחות שלך.

אולי ספק של . לספקים של ניידים יש סנס למוצא, והמתח לא יורד מ18. אמנם בזרמים גבוהים יש נפילת מתח של כמה עשיריות וולטים על החוט. ודברי רק מוכיחים, כי גם אילו היה מוצא ספר של ל16V, היה מקבל פחות מזה.

כמובן ששינוי מתח של +/-0.5V הוא בלתי נשלט ותלוי בצריכת הזרם, ככה שזה בכלל לא משנה.

לעניין סימן טוב, לא כולם גרים בת"א, ולא כולם רוצים להזמין מחו"ל. באיזור שלי יש להשיג רק רכיבים בסיסייים (כמו ה317) ולא צריך להשתגע עם זה. 'תערו של אוקהם' כבר אמרתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע ששי סנס שניתן לזיהוי, ניתן לשחק אם המתח הרבה יותר

תמיד ניתן לעלות קצת את המתח על ידיי חיבור הסנס דרך מחלק מתח

ואם הסנסמחובר כבר למחלק מתח, ניתן לשחק אם הערכים שלו כדיי להוריד את המתח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני מבין מכם שניתן לעבוד עם ממיר זול במידה ואני שם לו מספיק

אלא שיתכנו תקלות.

במידה ובתוך המעגל ניתן לזהות את הסנס, אז אפשר לשחק איתו באופן פשוט יותר.

האם צדקתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בספקים גנריים מסוימים (והרבה ספקים ללפטופים שניתן להזמין מ וכו הן גנריים) יש בעיות דומות לספקים גנריים של מחשבי דסקטופ - זה מסתכם ברכיבים חלשים מידי שלא תואמים למה שכתוב על הספק מבחוץ, קבלים שלא מספיק גדולים / נדפקים מהר, לא מספיק, ולפעמים שאין הגנות למעגל

מה ניתן לעשות ?

כללי/רכיבים חלשים/קירור - לקחת ספק אם מקדם ביטחון ענקי - צריך ספק של 1A, תיקח ספק של 3A וכנראה שהוא יחזיק

קבלים - להוסיף קבלים במקביל ליציאה, או לפתוח ולבדוק אם ניתן לשדרג את הקבלים בפנים

קירור - להוסיף חיצוני (זרימת אוויר מחוץ לספק וכו)

הגנות - אין כל כך משהוא.... (מקס' ניתן להוסיף הגנות זרם/מתח יתר אבל זה לא הכול)

אם ניתן לזהות את הסנס, ניתן לשחק איתו ולשנו את המתח (בתחום מסויים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אדחף לכם לדיון ואעשה לו עוד יותר כאב ראש, אבל לדעתי כדאי מאוד להיזהר עם מתחים גבוהים יותר. רוב המגברים שכלולים במערכות זולות ובמערכות 2.1/5.1 בינוניות ואפילו איכותיות יחסית, כוללים רכיבים ברמה מאוד נמוכה. אפילו ב-Pro-Media של קליפש משתמשים בקבלים שעובדים ב-100% מהמתח המוצהר עליהם ללא שום מרווח ביטחון (16V). בהתחשב בזה שמתח של 16V הוא דיי נפוץ לאלקטרוליטים, יכול מאוד להיות שגם פה זה המצב, לכן חובה לבדוק את כל הקבלים לפני שמחברים למתחים גבוהים יותר (ובינינו, אני לא הייתי משתמש בקבלים ב-100% מהמתח המוצהר עליהם בכל מקרה, בטח שלא קבלים ברמה נמוכה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלים שעובדים ב 100% על מתח ממייצב פנימי כלשהוא - משהוא 1

קבלים שעובדים ב 100% ישירות על מתח שמגיע מספק חיצוני, שלא ידוע מראש מה הדיוק של מתח היציאה שלו - משהו שונה לגמרי - כזה עדיין לא ראיתי

ב 2 המקרים האלה לא בעיה להחליף את הקבלים (חוץ מגודל חיצוני, אם המעגל ליניארי ולא בתדר גבוה, מקסימום ניתן לשים קבל מה שנכנס מקומי + להרחיק על חוטים קבל נוסף במקביל להשלמת הערך שרוצים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקלתי כבר בהפרשים של וולט או שניים מתחת למתח המוצהר (ועוד בתחום גבוה, כמו 62V לקבלים של 63V, ששינוי של אחוז בודד יכול לעבור את המקסימום) אבל לא בכאלו שעבדו על 100%. מה שכן, מנסיון - שאני כמובן לא ממליץ לאף אחד להסתמך עליו - לקבלים לא היו בעיות עם מתחים גבוהים בכמה וולטים גם לאורך זמן.

יש גם סדרות של קבלים סיניים זולים בערכים נמוכים שההבדל היחיד בינהם הוא המתח המודפס. ליצרן יותר זול לייצר קבל של 1uF ל100V, ולהדפיס עליו 6.3V, 16V, 25V, 35V, 50V, 63V מאשר לייצר 7 סוגים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזה אין בעיה - מה גם ש ESR של הקבל של "10V" שהוא במציאות 100V יהיה נמוך יותר מ ESR של 10V אמיתי, אז יותר טוב

הבעיה היא אחרת כשהיצרן מחליט שניתן לכתוב 50V על קבל של 35, כי מי שמרכיב את המעגל בכל מקרה ישים מקדם ביטחון של X2.... מה שלא תמיד נכון גם כשהקבלים הם לא עד הסוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...