איפה אפשר להשיג ספק כוח 16V עם לפחות 1A במחיר סביר? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה אפשר להשיג ספק כוח 16V עם לפחות 1A במחיר סביר?

kkffiirr

Recommended Posts

הסתכלתי באייביי ראיתי באיזור ה9 דולר, השאלה אם יש משהו כזה בארץ במחיר הגיוני

או לחילופין, האם ידוע על דגם של מדפסות ישנות או משהו שהשתמשו במתח כזה וניתן להשתמש בספק שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מייצב מתח מתכוונן בעל מפל מתח נמוך (LDO) ועוד 2 או 4 קבלים עולים בערך 10 שקלים.

תצטרך גם לוח בנייה וקונקטורים.

מפל המתח על מייצב מתח LM317 בזרם של 1A הוא בסביבות 2 וולט בטמפ' של 25 מעלות צלזיוס לכן הייתי שוקל בזהירות את השימוש בו.

בכול מקרה כמעט כול ל-12 וולט לא מיוצב מוציא כ-15-17 וולט ללא עומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפל המתח על מייצב מתח LM317 בזרם של 1A הוא בסביבות 2 וולט בטמפ' של 25 מעלות צלזיוס לכן הייתי שוקל בזהירות את השימוש בו.

ומכיוון שהטמפרטורה לא תהייה 25 מעלות בזרם כזה, זה בדיוק מתאים.

אבל היי, לשיטתך תמיד אפשר לקנות מייצב אקזוטי בעשרות שקלים, ולהוסיף לזה עוד מערכת של קבלים וסלילים מכל צד כדי להגיע לאותה תוצאה. על 'תערו של אוקהם' שמעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומכיוון שהטמפרטורה לא תהייה 25 מעלות בזרם כזה, זה בדיוק מתאים.

אבל היי, לשיטתך תמיד אפשר לקנות מייצב אקזוטי בעשרות שקלים, ולהוסיף לזה עוד מערכת של קבלים וסלילים מכל צד כדי להגיע לאותה תוצאה. על 'תערו של אוקהם' שמעת?

עם עליית הטמפ' של המייצב מפל המתח יירד ל-1.9-1.8 וולט בטמפ' של 75 מעלות צלזיוס לכן לפי דעתי עדיף להשתמש במייצב מתח בעל מפל מתח של 1-1.2 וולט.

אין לי שום שיטה אלא אני מייעץ מה יותר נכון לעשות.

בתיכנון או בנייה של ספקי כוח רצוי לקחת מירווח ביטחון ואין צורך לחפש מייצב מתח אקזוטי אלא בעל מפל מתח נמוך יותר כמו LT1083/LT1084/LT1085 או AMS1117 או LM1117 ל-800 מיליאמפר או 1 אמפר תלוי בייצרן.

http://www.ebay.co.uk/itm/1PCS-LT1083CP-LT1083-Transistors-TO-3P-IC-IC-s-NEW-LI-/280947052207?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item4169bfceaf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום הדיון ביניכם,

מה אתם ממליצים?

תודה

לפי דעתי עדיף לא ללכת על הקצוות.

מתח המוצא של ספק כוח של אינו קבוע 18 וולט ועשוי לרדת גם 17.8-17.75 וולט לכן אני מציע לך לבנות מעגל סביב מייצב מתח ממשפחת LDO כמו בהודעה הקודמת או LM1086-ADJ או LM2941.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום הדיון ביניכם,

מה אתם ממליצים?

תודה

את דברי אמרתי. מה שנכתב מעלי

מתח המוצא של ספק כוח של אינו קבוע 16 וולט ועשוי לרדת גם 15.8-15.75

רק מחזק את מה שאמרתי. יען כי ספק של מוציא יותר מ18V, ובחום של 50 מעלות LM317 יהיה יותר ממספק, ואפילו מדוייק.

ד"א, חלק ממחשבי IBM/לנובו משתמשים בספק 16V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את דברי אמרתי. מה שנכתב מעלי רק מחזק את מה שאמרתי. יען כי ספק של נייד מוציא יותר מ18V, ובחום של 50 מעלות LM317 יהיה יותר ממספק, ואפילו מדוייק.

ד"א, חלק ממחשבי IBM/לנובו משתמשים בספק 16V.

עידכנתי את ההודעה הקודמת שלי.

בטעות כתבתי 15.8 וולט במקום 17.8 וולט.

ספק כוח של או כול ספק מיוצב אחר בעל מתח נומינלי של 18 וולט תחת עומס המתח יירד ב-0.2-0.25 וולט (גם בספקים ממותגים).

אני לא יודע איך הגעת למסקנה שדבריי רק מחזקים את ההנחות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...