לרכוש בזול אופניים מתקפלות מחו"ל .... - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לרכוש בזול אופניים מתקפלות מחו"ל ....

ASI89

Recommended Posts

http://www.yarid-bike.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=38

לא יותר פשוט ? just ...

באמת שיש דברים שלא כדאי לשבור ת'ראש עליהם יותר מידי כי בשום מצב העסק לא יצא לך זול, פשוט תסתפק במה שיש בארץ או הכי טוב תקנה חשמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.yarid-bike.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=38

לא יותר פשוט ? just ...

באמת שיש דברים שלא כדאי לשבור ת'ראש עליהם יותר מידי כי בשום מצב העסק לא יצא לך זול, פשוט תסתפק במה שיש בארץ או הכי טוב תקנה חשמלי.

קודם כל I HAVE ALREADY GOOGLED

שנית כל דיברתי עם היבואנים עצמם .

מה שהם מביאים לארץ זה צעצועים סיניים זולים סוג ז' שהם קונים שם בזיל הזול

ואחר כך מוכרים בארץ במחירים מופקעים .

זה שיש עליהם מדבקה של DAHON לא אומר שהם באמת יוצרו על-ידי DAHON עצמם.

למיטב ידיעתי רק הדגמים היקרים (כמו ה-MATRIX ) מיוצר במפעל עצמו ואילו הדגמים הזולים מיוצרים באמצעות יצרני צד שלישי.

ההבדלים הם שמיים וארץ . מי שלא התנסה על רכיבה על אופניים מיתקפלים איכותיים עם צמיגים

סטנדרטיים בקוטר 26 ושילדה איכותית ,לא יכול להבין בכלל על מה מדובר .

המגוון כאן הוא אופניים מתקפלים עם גלגלים בקוטר 20 אינץ וכבר היו לי כאלו .

לא רק שזה לא פרקטי ,זה גם מסוכן ולא מתאים אפילו לנסיעה עירונית רצינית

עקב השבילים מלאי המהמורות והמדרכות הגבוהות.

אני בעצמי התהפכתי עם אופניים כאלו וניפצעתי בצורה לא סימפטית.

הדרעק פשוט לא יציב .

אני נוסע שנים רבות על אופני הרים בעיר ובשבילים אקסטרימיים בשטח ומעולם לא

קרתה לי תאונה בצורה שכזו .

מכרתי אותם ב-Y2 בהפסד כספי רציני וחזרתי לרכב על אופניים נורמאליים.

אני לא אעלה על הזבל המסוכן הזה גם אם יתנו לי אותם במתנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלה אצלי הרעיון שאולי מסגר טוב יכול להפוך את האופניים הרגילות שלי לאופניים מתקפלות.

לא ממש מבין בעניין מבחינה טכנית אבל ניראה לי שהקטע הכי בעייתי יהיה למצוא מסגר

שיודע לעשות ריתוכים באלומיניום .

אם העניין יתברר כמורכב ויקר מדיי אז אולי כדאי לקנות אופני מדבקה סיניים זולים

עם שילדת ברזל ולהפוך אותם למתקפלים.

ברור שזה לא יהיה אידיאלי כמו אופניים שיוצרו מלכתחילה כמיתקפלות ,אבל אם אני אוכל

לעלות איתם לרכבת \אוטובוס\מונית שירות או לדחוף לתא המיטען של המכונית ,אז

מבחינתי זה מספיק טוב .

עצות יתקבלו בברכה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכח מזה. מבחינת חוזק הציר יתפרק לך אם לא תבצע תכנון מדויק וחישוביי חוזק של כל הקונסטרוקציה הזו. המיקום של הקיפול משמעותי מבחינת חוזק שהציר לא יגזר לך. בנוסף, אופניים שכאלה לא יהיו מודולריות כמו אופניים מתקפלים יעודיים, שם הכל כמו רובוטריק מתקפל לגוש יחסית קטן בגודל מזוודה.

ואם כבר אתה מתלונן על אייכות סוג ז' של אופניים מתקפלים, לא הייתי שם כסף על אופניים ג'אנריות והופך אותם למתקפלים, מילא על זוג ממותג כל שהוא, אבל חס וחלילה על משהו סיני- זה מתכון לבעיות מכניות שניתן למצוא הרבה פעמים באופניים זולות, ושלא נתחיל אפילו לדבר על שלדות מעפנות שספק אם באמת מיוצרות מאלו' כמו שמצהירים (ניתן לבדוק זאת עם מגנט= אלו' זו מתכת לא פרום-מגנטית).

אגב, ציינת שאתה רוכב מזה תקופה ארוכה, אז מן הידוע לך שאפשר לנתק את הגלגלים (לרוב בלתי אפשרי באופניים ג'אנריות) ולכווץ את אורך האופניים בחצי, לקשור אותם לשלדה עם חוט ויאלה- עלה איתם על הרכבת/דחוף אותם בבגאג'.

מה שכן אפשרי מבחינת DIY, הוא התקנת קיט של מנוע עזר חשמלי אם זה מעניין אותך. זה אפשרי על כל זוג אופניים. קיט כזה עולה סביב ה-3K בארץ ואם תייבא מחו"ל פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופניים שאני רוכב עליהם הם חצי ג'נריות ,כך שהדרך היחידה להסיר בהם את הגלגלים

היא באמצעות 2 מפתחות שבדיים .

לפני קנייתם באמת בדקתי עם מגנט כדי לוודא שהשילדה אכן מאלומיניום .

לגביי עניין חוזק הציר :

אין לי את הכישורים לעשות חישובים מסוג זה .

יחד עם זאת ,אני אקח מקדם ביטחון כפול ומכופל ואשתמש ברכיבים שהם הרבה יותר מסיביים ממה שיש באופניים מתקפלים רגילים.

היות וברור לי שהמודיפיקציה עתידה להחליש מאוד את המסגרת ,ברור לי שאני אאלץ להימנע מלהעמיס עליהם יותר מדיי

ורכיבה בשטח תהיה מחוץ לתחום עבור הזוג הזה .

נראה לי שעבור רכיבה עירונית רגועה בשטח מישורי ,לא צריכה להיות בעייה .

רק קצת מדאיג אותי עניין המדרכות , כיום אני עולה ויורד מדרכות גבוהות בהקפצת הגלגל הקידמי

בלי לחשוב פעמיים ותוך כדי נסיעה מהירה למדיי .

אין לי צל של מושג איך אופניים כאלו ,אחרי השיפצור , יעמדו בעומסים שכאלו ....

בנושא הקיט החשמלי :

לא מתלהב . מחיר גבוהה, שובקת חיים תוך מיספר חודשים (לכן גם נותנים רק 3 חודשי אחריות ) ומחירה גבוהה למדיי (1500 ש"ח + ).

מלבד זאת ,כבר ניגנבו לי 3 זוגות אופניים ממותגים זולים למדיי , כך שאני לא מתלהב לממן לעוד נרקומן את ה-FIX הבא שלו ...

לכן החלטתי שאני או קונה\"מייצר" אופניים מיתקפלים ולוקח אותם איתי לכל מקום ,או שאני קונה אופניים שהם רמה אחת בלבד מעל אופני מדבקה סיניים סוג ז',כך שגם אם הם יגנבו ,לא יכאב לי יותר מדי בלב ובארנק ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודיפיקציה יותר מורכבת ממה שחשבתי .

אני ממשיך לבדוק איך ניתן להוזיל את המשלוח לארץ.

מה החברה המישתלמת ביותר למשלוח לארץ של חפצים גדולים וכבדים כמו אופניים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...