חגי עמיר(אח של) בפייסבוק - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חגי עמיר(אח של) בפייסבוק

Judas Iscariot

Recommended Posts

[ציניוות]

הא כן וגם שכחת שהחזרנו למצרים את סיני ועכשיו יש לנו שקט מהם. המצרים ממש מתים עלינו, עד שאלפים מהם פרצו לשגרירות כדי להביע הערכתם לאנשי השגרירות. וכל היום עסוקים רק בלשבח ולהלל אותנו.

ומאז שנסגנו מרצועת הביטחון יש לנו יחסים מצויינים עם לבנון ואפילו החיזבאלונים לקחו כמה חיילים לחופשה וגם זרקו סוכריות על יישובי הגליל.

גם פעילי חמאס לקחו חייל לחופשה וזרקו סוכריות על תושבי הדרום, כאות הערכה על תוכנית ההתנתקות.

ובטוח שצריך להחזיר לסוריה את רמת הגולן.

השלטון הסורי הוא השלטון הכי יציב, נאור ומוסרי במזה"ת ואפשר לצפות ממנו שייעמוד בהסכם שלום.

ואם נחזור לגבולות 67 נחייה באושר ועושר לצד שכנינו הנאורים והם לא יבקשו תוך זמן קצר להרחיב את גבולותיהם.

[\ציניות]

+1

יהודה ושומרון אזח"ע רמת הגולן.

אוקיי.

ונניח שהחזרת את כל השטחים הנ"ל, על אף כל מה שנאמר בתגובה הנ"ל של HOOK.

מה לדעתך יקרה בשלב הבא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי.

ונניח שהחזרת את כל השטחים הנ"ל, על אף כל מה שנאמר בתגובה הנ"ל של HOOK.

מה לדעתך יקרה בשלב הבא?

אני לא יודע ולא יכול לדעת - הנבואה ניתנה לשוטים. אבל בהחלט אני יודע שאם לא נעשה את זה הדבר יאכל אותנו מבפנים ומבחוץ - רק תסתכל מה קורה סביבך.

מה הקשר בין נושא הדיון לבין מה שאתם מדברים עליו, רק זאוס יודע.

נכון - אבל אנשים אוהבים לדבר ולשמוע דעות של אנשים אחרים ולפעמים גם להתווכח - כל עוד שהדבר נעשה מתוך כבוד הדדי ובשפה נאותה זה לגיטימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע ולא יכול לדעת - הנבואה ניתנה לשוטים.

באמת? האם היו אלה שוטים שטענו שהסכמי אוסלו יתפוצצו לנו בפנים? האם היו אלה שוטים שטענו שבעקבות ההתנתקות יהיו טילים על אשקלון? האם היו אלה שוטים שטענו בימיו הראשונים של מה שכונה בתקשורת "האביב הערבי" שלא אביב הוא אלא חורף קר מאוד?

מצד שני, אני מניח שזה כל מה שנותר לך להגיד כנציג הצד שתחזיותיו מתמוססות פעם אחר פעם... אז אולי אתה באופן אישי נאיבי (אני מאוד משתדל שלא להחליף את המילה "נאיבי" ב"טיפש" כאן) מכדי ללמוד מהנסיון ומההיסטוריה, אבל אנא, אל תזלזל באינטיליגנציה של השאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע ולא יכול לדעת - הנבואה ניתנה לשוטים.

אתה לא צריך להיות נביא.

כל מה שאתה צריך זה אוזניים תקינות (או עיניים תקינות אם אינך מבין ערבית, וקורא את הכתוביות) על מנת לשמוע מה הדרישות של הצד השני בסכסוך, על מנת להבין שלא "יהודה ושומרון אזח"ע רמת הגולן" הם מה שמעניין אותם. אלא גם חיפה ותל אביב ועכו ולמעשה כל שטח מדינת ישראל.

אתה חושב שחזרה לקוי 67 תביא לסיום הסכסוך?

נסה אולי קווי 48.

רגע, בעצם גם ב-48 הם לא היו הכי מרוצים בעולם ופתחו במלחמה... מה "כבשנו" להם ב-48 בעצם? (הבהרה: לפני שפרצה מלחמת השחרור)

מה שמפריע להם זאת תוכנית החלוקה של האו"ם בהוכרזה בכ"ט בנובמבר 1947.

מה שהם רוצים זה נסיגה לקווים של יום לפני זה.

כלומר, הם פה. אתה בולע מים מלוחים בים התיכון.

הם לא רוצים אותך כאן.

בכלל.

בשום קו.

בשום הסכם.

ובשום סיטואציה.

לא צריך להיות נביא בשביל לדעת את זה.

הם אומרים את זה במפורש - בצורה הכי חד משמעית שקיימת.

בלי להסתיר שום דבר.

בכל אמצעי התקשורת הבינלאומיים.

רוצים מזרח תיכון חדש - בלי הציונים

"אתם מעוניינים במזרח תיכון חדש, וגם אנחנו. מזרח תיכון חדש יקרום עור וגידים, אבל בעזרת האל במזרח התיכון החדש הזה לא יהיה זכר לנוכחות האמריקנים והציונים". בנאום לרגל יום ירושלים, שהועבר בשידור חי בטלוויזיה האיראנית, הזהיר אחמדינג'אד: "אפילו אם עשרה אחוז מהשטחים יינתנו לציונים - זה מסוכן". אחמדינג'אד הבהיר: "קיומו של המשטר הציוני הוא עלבון לאנושות".

אז לא, לא צריך להיות נביא בשביל לדעת מה יהיה השלב הבא.

צריך להיות מאוד "נאיבי" כמו ש-vic07 קרא לזה, בשביל לא לדעת.

אבל זה בסדר, אני בטוח שתמצא איזשהו תירוץ בשביל לשכנע את עצמך ש"הוא סתם מדבר" ו"הוא לא מתכוון לזה".

משהו בסגנון של "הוא מושך לך בצמות כי זאת הדרך שלו להגיד שהוא אוהב אותך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לדעתכם המצב הנוכחי הוא טוב - והמשכתו היא מעולה מבחינת המדינה.

בוא נקווה שאתם צודקים ולא אני - כי כרגע כמו שאני רואה את זה המצב לא טוב והולך להיות יותר גרוע.

אני לא דיברתי על עצמי. אני שואל אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נקווה שאתם צודקים ולא אני - כי כרגע כמו שאני רואה את זה המצב לא טוב והולך להיות יותר גרוע.

"אביו ואימו היו הוריו היחידים, דבר שהשפיע עליו קשות למשך כל ימי חייו. הם היו אומרים לו: 'תתעודד בננו, המצב יכול להיות הרבה יותר גרוע'. אז הוא התעודד, והמצב באמת נהיה יותר גרוע." ~ סיפור המכולת - כוורת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דיברתי על עצמי. אני שואל אותך.

אני רוצה להאמין שיש מצב שישתפר פה ולא יהיה יותר גרוע - ואם זה נאיבי - OK אני מעדיף להיות נאיבי ולנסות להאמין שיש תקווה שלא לעולם נאכל חרב

כמו כן בהתייחס לתגובה הקודמת שלך - למה אתה חושב שאני רוצה פלסטינאים פה (בתוך הגבולות או מחוצה להם)? - תהיה בטוח שבלי הסכם שלום - עם החזרת אוכלוסיה (רמז ערביי המשולש) בעוד כמה עשרות שנים בודדות אתה בבעיה דמוגרפית - ואתה לא יכול לשלול מאזרחי המדינה שלך באופן גורף את זכות ההצבעה - ואז מה יקרה (רמז - רב אנטי ציוני בכנסת).

הסכם שלום - עם החזרת שטחים - עם שינוע אוכלוסיות (ברבים - משמע התנחבלויות חוזרות אלינו - כפרים ערביים חוזרים אליהם) - זהו אינטרס מובהק כדי לשמור על האופי היהודי דמוקרטי של המדינה - לא תעשה את זה - תקבל בהפוכה.

עכשיו לגבי מצריים - מחתימת הסכם השלום - לא היתה מלחמה איתם - אם זה לא רווח נקי אני לא יודע מה כן (גם בדם וגם בכסף) - וגם היום המצרים יכולים לקבור אותנו במלחמה מנוהלת נכון (מספיק רק להסתכל על ההפרשים בסד"כ ובכמות הציוד).

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להאמין שיש מצב שישתפר פה ולא יהיה יותר גרוע - ואם זה נאיבי - OK אני מעדיף להיות נאיבי ולנסות להאמין שיש תקווה שלא לעולם נאכל חרב

עם מחשבות לא הולכים למכולת. גם אני מקווה שמחר אזכה בלוטו ואהיה עשיר, אבל בינתיים אני עובד ולומד.

הסכם שלום - עם החזרת שטחים - עם שינוע אוכלוסיות (ברבים - משמע התנחבלויות חוזרות אלינו - כפרים ערביים חוזרים אליהם) - זהו אינטרס מובהק כדי לשמור על האופי היהודי דמוקרטי של המדינה - לא תעשה את זה - תקבל בהפוכה.

הנה לך הפתעה - למרות שאני לא חושב שזה מייצג איזשהו צדק הסטורי, הייתי מקבל פתרון כזה, בתנאי שזהו סוף פסוק. הבעיה "היחידה" היא, שהערבים לעולם לא יקבלו פתרון כזה. הם לא יוותרו על אזרחות ישראלית (לאלה שיש), הם לא יוותרו על "זכות השיבה", הם לא יוותרו על טרור, הכל כדי להשתלט על כלל הארץ. יותר מזה - הם גם אומרים זאת במפורש, ש"מדינה בקווי 67" מבחינתם תהיה רק השלב הראשון בדרך להשגת מטרתם. כל מי שאזניים לראשו שמע זאת. חלק הפנימו, חלק, כמוך, בוחרים להתעלם.

עכשיו לגבי מצריים - מחתימת הסכם השלום - לא היתה מלחמה איתם - אם זה לא רווח נקי אני לא יודע מה כן (גם בדם וגם בכסף)

גם עם סוריה לא נלחמנו כבר 30 שנה. כלומר, אם היינו נותנים את הגולן לסורים בתחילת שנות השמונים, לא היינו מרוויחים מכך דבר וחצי דבר (פרט, אולי, לכמה מתקפות טרור על טבריה ובית שאן בסגנון ההתקפות האחרונות שיצאו משטח סיני).

גם היום המצרים יכולים לקבור אותנו במלחמה מנוהלת נכון (מספיק רק להסתכל על ההפרשים בסד"כ ובכמות הציוד).

וזה מסכם את הכל: אתה פשוט פחדן עלוב, שמעדיף להכנע לתכתיבי האוייב מתוך פחד מאשר להלחם על האמת שלך. אם זו דעתך, פשוט תסתלק לכל מקום בעולם שיסכים לקבלך - שם תהיה בטוח ומוגן מפני הצורך להגן על עצמך (לפחות, עד שהמוסלמים שם יגיעו לעמדות כוח, בחסות אנשים נוספים כמוך). אני מתבייש לשרת לצד אנשים כמוך במילואים, שעיקר "תרומתם" היא בדמורליזציה של העם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם כך לצערי אין לי טעם להמשיך להשתתף בדיון הזה, כי למרות שהאויב שלך אומר לך בצורה הכי ברורה, הכי כנה, והכי חד משמעית שיש - שהדיון הוא בכלל לא על קוים כאלה או אחרים אלא על עצם העובדה שאתה חי - אתה מסרב להבין את זה.

ועם זה, אני כבר לא יודע איך להתמודד בדיון.

עם זה אני מסכים. אני רק תוהה אם אתה מבין מה אתה כותב פה...

זה המצע של ביתנו (ליברמן). אני הצבעתי לו בבחירות האחרונות בדיוק בגלל זה. ואתה?

אגב ברור לי שזה לא יהיה סוף פסוק, כי כאמור זאת בכלל לא המטרה של האויב שלי (וזה לא ניחושים או נבואות, הוא אומר את זה במפורש). אבל בוודאי שאני בעד שלב הביניים הזה לעומת שלב הביניים שהשמאל בישראל מציע... השלב הסופי יהיה שאחד משתי הדתות האלה יושמד. או היהדות או האיסלם.

מי מהם? אני כמובן מעדיף שהאיסלם. כי:

א. אני רוצה לחיות

ב. היהדות לא מנסה להשמיד את האיסלם, אלא להיפך . ולכן הצדק המוסרי הוא שהדת שתושמד היא הדת האלימה שלא מוכנה לחיות בשלום עם דתות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

זה מסכם את הכל: אתה פשוט פחדן עלוב....

עוד אחד שברגע שנגמרים לו המילים והטיעונים בעלי ביסוס יורד ברמה.

חבל שאתה מוריד את הרמה של הדיון ואת הרמה של הפורום.

ולגבי פחדנות - הייתי שמח להיפגש איתך ולהראות לך הוכחות על מה בדיוק עשיתי במהלך השירות הסדיר\מילואים שלי.

אני פשוט רוצה להאמין שיהיה פה יותר טוב - להקיז דם בינינו אין סוף זו לא הדרך.

...כי למרות שהאויב שלך אומר לך בצורה הכי ברורה, הכי כנה, והכי חד משמעית שיש - שהדיון הוא בכלל לא על קוים כאלה או אחרים אלא על עצם העובדה שאתה חי - אתה מסרב להבין את זה.

....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...