התלבטות לגבי המשך לימודים (מחשבים) - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי המשך לימודים (מחשבים)

yossi21

Recommended Posts

על מנת שאני אוכל לעשות תואר ראשון כלשהו באוניברסיטה, אני צריך להוציא תעודת בגרות מלאה או לעשות מכינה קדם אקדמאית שזה לוקח שנה בערך ובנוסף לעשות גם פסיכומטרי שזה ייקח לי גם שנה בערך. לאחר מכן, במידה והתקבלתי יהיה עליי להשקיע 4 שנים באוניברסיטה מבלי יכולת לעבוד, שלא לדבר על לנשום. יש לי חבר שהולך לסיים תואר ראשון בהנדסת חשמל והוא לא עבד אפילו יום אחד בכול הזמן הזה. התוכנית שלי היא להשכיר דירה, ובשביל זה אני חייב לעבוד. אז, אין לי שום מושג כיצד זה אפשרי לשלב לימודים באוניברסיטה עם עבודה במשרה מלאה על מנת שאני אוכל לשלם שכ"ד.

מה דעתכם על הנדסאי אלקטרוניקה? ( תחומי לימוד, דרישה בשוק, אפשרויות תעסוקה )

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה נשוי עם ילד אני יכול להבין למה יש לך בעיה.

אם לא, יש קורסי פסיכומטרי של חודשיים שאומנם הם מאוד דחוסים, אך רחוקים מלקחת שנה.

בתור סטודנט, אתה יכול לגור במעונות, שאומנם זה לא זול, אבל בטח ובטח שזה לא ידרוש ממך עבודה במשרה מלאה.

אני אישית עבדתי בשנה א' בימי שישי באופן קבוע ומדי פעם במהלך השבוע במתן שיעורים פרטיים, וזו השנה הכי לחוצה שיש בתואר (כל תואר, לאו דווקא מבחינת שעות).

ובעקרון ככל שאתה מתקדם בשנים ככה יהיה לך יותר זמן לעבוד (למרות שאני לא יודע כמה שעות שבועיות תהיינה לך במערכת בכל סמסטר, אולי אני טועה)

בכל מקרה, רוב הסטודנטים עובדים בעבודות סטודנטים במשרות חלקיות כאלה ואחרות, ואני לא ממליץ לך לוותר על עבודה במשך ארבע שנים.

^אבל כל זה נכתב רק כדי להראות שלבעיות הספציפיות שהצגת יש פתרונות (לא אידאליים, אבל פתרונות), לי אישית זה נשמע כאילו אתה לא רוצה לקרוע את עצמך כל כך, וגם זה לגיטימי אם כי, כמו שכבר צוין, שווה הרבה פחות בשוק העבודה.

בכ"מ שיהיה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמחזיר אותי לשאול שוב, עד כמה זה אמין?: http://www.themarker.com/career/1.1699168#.T6KIbAPbUCQ.faceboo

כי אם זה אמין, 10,000 שקל בחודש יספיקו לי. מה גם שתמיד אני יוכל להשלים לתואר ראשון בעתיד. מה דעתך לגבי תחום אלקטרוניקה? שווה ללמוד את זה? יש לזה ביקוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע, ואני לא יודע.

אני לא בא מאלקטרוניקה, לא מכיר אנשים שעובדים בתעשייה ואין לי שמץ של מושג לגבי הביקוש להנדסאי אלקטרוניקה.

מצטער שאני לא כל כך מועיל.

מה שבטוח שיש לו ביקוש זה מהנדסי אלקטרוניקה, אבל להשלים הנדסאי למהנדס זה יקר (מכללה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת פופורציות מקשיש.

אתה מנסה לשקלל את האופציות שלך כך שתוציא את המקסימום מהווה והעתיד, מאד שכיח למשוחררים וברור.

היות ואיננו מכירים אותך ברמה האישית בלתי אפשרי לתת לך עצה שבאמת תתאים לך אלא רק לתת מידע כך שאת ההחלטה תוכל לקחת בעצמך.

כפי שנאמר, בכדי למקסם את התחום הטכנולוגי יש ללמוד לתואר. בהתאם למה שציינת אתה ממשכן את חייך למספר שנים לתקופה הזו.

הרווח - בעתיד אפשרויות התעסוקה יהיו רחבות יותר והשכר בהתאם.

הפסד - 4-5 שנים של ריצות, לחצים ולא ממש חיים. גם אני בתקופת הלימודים עבדתי 3/4 משרה, גיהנום. גם לא ממש לומדים וגם לא חיים.

משהו שלא צויין פה זה לימודי ערב, קשה לא פחות, אך היות והתואר נמתח על יותר זמן נותר מרווח רב יותר לחיות בדרך.

יש גם את האוניברסיטה הפתוחה כמובן, לחלק מהתחומים (לא בטוח שיש שם הנדסה בכלל), צריך להיות טיפוס מאד מיוחד בכדי להצליח אך שווה בדיקה או אפילו קורס נסיון.

אפשרות נוספת - הנדסאי.

הרווח - ידע מקצועי כלשהו.

הפסד - שנתיים של לימודים לא קלים ובסופן אפשרויות תעסוקה מצומצמות ,קידום מינימאלי עד לא קיים וכמובן שכר פחות.

עוד אפשרות - קורסי .

דיי מקביל לנושא ההנדסאי.

אפשרות אחרונה - לוותר על לימודים.

יתרונות - אינך מפסיד כסף על שכר לימוד וזמן (ששווה כסף) על לימודים.

חסרונות - אין עוגן לעתיד, צריך הרבה מזל בכדי להתברג במקום שיתן לך בטחון כלכלי כלשהו בעתיד.

כל שנותר לך הוא להחליט, האם אתה מסוגל לשים את חייך בסוג של המתנה למספר שנים (אם בכלל) בכדי להגיע הכי רחוק. האם בכלל יש בך את היכולות והסבלנות לריצת ארוכות.

חשוב שתתאים את המסלול ליכולות ולאופי שלך.

אמנם בצורה ממשית כולם דוחפים לכיוון התואר (ובצדק, בתור מהנדס תוכנה) אך המסלול הזה לא מתאים לכולם והרבה אנשים נושרים בדרך (ורוב המקרים אלו שנושרים הם אלו שעובדים, דא"ג).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. אבל איך זה בדיוק מקביל להנדסאי? הקורסים האלה לא זולים בכלל. כשביררתי עליהם לפני שנתיים בערך, המחיר שלהם היה בסביבות 20,000 שקל. ולפי הבנתי, הם מועילים רק כשאתה מגיע מהתחום. אחרת, לא יספרו אותך בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמת.

אפשרות נוספת שלך היא ללמוד לבד. אם תהיה רציני, תוכל להגיע לרמה טובה של פיתוח web או לסלולאר.

תעבוד קשה ותצליח ליצור "תיק עבודות" שיעזור לרזומה. תמשיך כמובן תמיד ללמוד במקביל לפיתוח, תשתתף בפרוייקטים של קוד פתוח.

בסופו של דבר אם תהיה ממש טוב, תצליח לקבל עבודות טובות. כשיש לך ניסיון, התעודות כבר לא משחקות תפקיד מכריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללמוד לבד זאת תמיד אפשרות. הבעיה אצלי היא, שכשאני בלי מסגרת עם מחויבות כלשהי אני יכול למצוא את עצמי מתעסק בשטויות ומבזבז זמן יקר.

בכול מקרה, אני יירשם השנה ללימודי הנדסאי תוכנה או אלק' רק בשביל לנצל את ההנחה המטורפת של חייל משוחרר. וגם אם לא יהיה לי חשק או זמן להתחיל ללמוד השנה, יש לי אפשרות להקפיא את הלימודים למשך שנה מבלי לאבד את הזכויות של חייל משוחרר ומבלי לשלם שוב לאחר ההקפאה. וגם, הם נותנים לי את האפשרות לבחור לאחר ההקפאה אם אני רוצה להמשיך ללמוד מאיפה שהפסקתי או מההתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. אבל איך זה בדיוק מקביל להנדסאי? הקורסים האלה לא זולים בכלל. כשביררתי עליהם לפני שנתיים בערך, המחיר שלהם היה בסביבות 20,000 שקל. ולפי הבנתי, הם מועילים רק כשאתה מגיע מהתחום. אחרת, לא יספרו אותך בכלל.

אפשר להתברג בחברת תקשורת בתפקיד זוטר ועם הזמן להתקדם.

זוהי תעודה בינלאומית.

דא"ג, את בחינות ההסמכה ניתן לעשות גם בלי לקחת את הקורס בפרומיל מהסכום שציינת. אבל יש ללמוד לבד ולהשקיע המון זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. אני לא יודע עד כמה אפשר לסמוך על הלימודי תעודה האלה. בכול זאת, 20,000 שקל לא באים בקלות. הכי הגיוני שנראה לי לעשות עכשיו בשבילי זה להיכנס למסלול הנדסאי. ההתלבטות שלי היא בין תוכנה לאלק'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני בן 26 וכנראה אני אתחיל ללמוד במכללה בשנה הבאה , ככה שאני די קרוב אלייך .

אני מניח שזה פחות נורא מלעשות תואר הנדסאי בגיל 30 , אבל אתה צריך לעשות את החושבים שלך מה אתה מסוגל לעשות ומה מדבר אלייך ואתה יכול לעמוד בו .

יותר נכון : לאן אתה מעוניין להגיע (מעשית - לא חלומות ) בשילוב האם יש ביכולתי לעשות זאת ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...