שיתוף SMB דרך שני מחשבים שמחוברים לשני ראוטרים כשאחד מהראוטרים משמש כ AP +נפתר+ - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיתוף SMB דרך שני מחשבים שמחוברים לשני ראוטרים כשאחד מהראוטרים משמש כ AP +נפתר+

haimnaf

Recommended Posts

שלום, יש לי בבית שני ראוטרים, מכיון שטווח השידור של אחד מהם לא מכסה את כל הבית, הייתי לשים עוד אחד בצד השני של הבית שיכסה את האיזור שם, הצלחתי לעשות את זה על ידי חיבור של הראוטרים ביניהם דרך כבל רשת בין ה LAN של הראשי ל LAN של המשני, ביטול ה DHCP בראוטר המשני והגדרת הכתובת של הראוטר המשני מחוץ לטווח של ה DHCP של הראשי (הטווח שהראשי מחלק הוא 192.168.1.100 - 192.168.1.199 אז הגדרתי את הכתובת של השני כ 192.168.1.200)

אז למה אני מספר לכם את זה? כי לאחרונה התחלתי לעבוד עם שיתוף ברשת של סמבה (SMB) ואז נתקלתי בבעיה, מחשבים שמחוברים לראוטר אחד, לא יכולים לשתף למחשבים שמחוברים לראוטר השני, כששני המחשבים מחוברים לאותו ראוטר זה כן טוב, רק כשהם מחוברים לראוטרים שונים זה לא עובד, למרות שכל המחשבים נמצאים תחת אותו טווח כתובות *.192.168.1

אם זה יעזור, הראוטר הראשי הוא TL-WR641G והמשני הוא +TL-WR340G (שניהם של TP- LINK)

עבדתי לפי המדריך הזה: http://networking.nitecruzr.net/2005/06/file-sharing-on-lan-with-two-routers.html וזה עדיין לא עזר, הוא מסביר בדיוק את מה שעשיתי :-[

עריכה: הפעלתי מחדש את כל המחשבים בבית וכן את כל הראוטרים, ועכשיו הכל עובד מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...