כועסים על רומני שאמר שירושלים היא בירת ישראל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כועסים על רומני שאמר שירושלים היא בירת ישראל

Judas Iscariot

Recommended Posts

בקצרה, הכרה לא תציל את . רק כוח ואינטרסים. אותו הדבר לגבי החזקת בירושלים. (אז השגרירויות לא בירושלים. ב.פ.ד)

מישהו אמר שזה יעזור? הבאתי לו הוכחות שהשנאה למדינת התחילה הרבה לפני 67.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האפפיור פיוס ה10 (הזה שנפגש עם הרצל) לא הסכים לקבל כלל גם מדינה יהודית בא"י, כי היהודים לא קיבלו את ישו.

רק ב 1993 לבסוף, הוותיקן הכיר פורמלית במדינת , וכינן עימה יחסים דיפלומטיים.

זה סתם דוגמה קיצונית לכך שהכרה היא ממש לא העיקר.

צ'כיה לפני מלחמת העולם השניה, הכירו בה כולם, ונזרקה לכלבים בגלל אינטרסים. (שגויים כפי שהסתבר)

כווית - הכירו בה, ויצאו למלחמה לטובתה נטו בגלל אינטרסים כלכלים מרכזיים.

טייואן - לא מכירים בה, אבל כוחה היחסי, ובעיקר האינטרסים מגינים עליה.

פלסטין - מכירים בה אבל מה זה עוזר לה, בלי כוח משלה ובלי אינטרסים ברורים ליציאה למלחמה עבורה.

בקצרה, הכרה לא תציל את . רק כוח ואינטרסים. אותו הדבר לגבי החזקת בירושלים. (אז השגרירויות לא בירושלים. ב.פ.ד)

מה שנכון נכון. כל עוד יש אינטרס לעולם שנהיה פה, אנחנו נהיה כאן.

אתה טועה לארה"ב אין שגרירות בירושלים

אז מעניין מי היה אותו בחור נחמד שהגשתי לו מסמכים והוא חידש לי את הדרכון האמריקאי... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, חוץ מהבסיסים הצבאיים של הצבא האמריקאי (ששש!!! סוד!), וחוץ מהקול היהודי (שנראה שהוא הולך היום דווקא עם הדמוקרטים, שלא יודעים את ימינם ושמאלם בכל הקשור לענייני מזרח תיכון), מה עוד יש לאמריקאים לחפש פה? איזה עוד אינטרס יש לה?

אני לא מאמין שאלו אינטרסים חזקים כל כך עבורה (הקול היהודי אולי, וגם הוא מאבד את זה בהדרגה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה לארה"ב אין שגרירות בירושלים

תהנה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%94_%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%90%D7%99%D7%AA_%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D

אתה מוזמן לעיין בעבר של דרישות ארה"ב והמעצמות מישראל בנוגע לירושלים. מהדרישה לותר על הכותל המערבי ב1921 דרך הדרישה שלא להעביר את הכנסת לירושלים, המצעד הצבאי אחרי מלחמת ששת הימים ועוד. התעלמה מכולן. בפעם האחרונה שבדקתי המדינה עדיין קיימת וירושלים השלמה היא בירתה. צא מהסרט.

כי לישראל יש leverage בצורת היהודים בארה"ב. כאמור המצב היה שונה בקום המדינה ועכשיו.

להביא לך דוגמאות מהשנים האחרונות בהם ויתרה לארה"ב?

ישראל לא יכולה להתקיים ללא ארה"ב (והיא לא היחידה אגב) אני ממליץ לך לקרוא על ההגדרות של ניאוקולוניאליזם ותראה שזה המצב בין לארה"ב.

בנוגע לבירה. זה שאתה מאמין שהבירה היא ירושלים וזה שאני מאמין בזה, לא הופך את זה לנכון. להזכירך לא הייתה מדינת אם לא הייתה מתקבלת ההחלטה באו"ם אז באותו משקל ניתן לטעון שירושלים איננה בירת ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה רוסיה מחפשת בסוריה ? יש כמובן גם אינטרסים כלכליים

אם הם נותנים לנו כסף שמיועד לקניות רק אצלם זה למעשה משחק סכום אפס עבורם

במקום לתת כסף לתעשיות כושלות שיכשלו עוד יותר הם נותנים את הכסף ללקוחות שמשתמשים בו לקניות אצלם. ככה יותר בריא לכלכלה.

ל-

Symbore

להנות ממה? קונסוליה זו לא שגרירות, זה דרג נמוך בהרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, חוץ מהבסיסים הצבאיים של הצבא האמריקאי (ששש!!! סוד!), וחוץ מהקול היהודי (שנראה שהוא הולך היום דווקא עם הדמוקרטים, שלא יודעים את ימינם ושמאלם בכל הקשור לענייני מזרח תיכון), מה עוד יש לאמריקאים לחפש פה? איזה עוד אינטרס יש לה?

אני לא מאמין שאלו אינטרסים חזקים כל כך עבורה (הקול היהודי אולי, וגם הוא מאבד את זה בהדרגה).

ארה"ב בסיס הדמוקרטיה הנאורה, היא כזאת. ארה"ב יכולה לפעול מירשאל ביד חופשית

יש לה פה דריסת מקום בצורת בסיסים צבאיים

באותה מידה שיש לה בסיסים בקוריאה וביפן.

במקרה ותהיה מלחמה היא תוכל לתקוף ביותר יעילות

ישראל מאוד חשובה לארה"ב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה? המדינה היחידה באיזור שהיא דמוקרטיה שאזרחיה לא רק תומכים באמריקה, אלא אוהבים אותה.

ארה"ב בשביל , היא לא פחות מישראל בשביל ארה"ב.

בינינו, זה די מעניין לממשל את התחת. עובדה- היה להם משטר אוהד ונקודת אחיזה די חזקה במזרח התיכון בדמות מובארק, והם זרקו אותו לכלבים בשביל לקבל "דימוקרטייה" בצורת האחים המוסלמים. הם מונעים מאינטרסים, תמיד. לכן אני רוצה לדעת אילו עוד אינטרסים יש להם כאן, שאני לא מודע להם?

ארה"ב בסיס הדמוקרטיה הנאורה, היא כזאת. ארה"ב יכולה לפעול מירשאל ביד חופשית

יש לה פה דריסת מקום בצורת בסיסים צבאיים

באותה מידה שיש לה בסיסים בקוריאה וביפן.

במקרה ותהיה מלחמה היא תוכל לתקוף ביותר יעילות

ישראל מאוד חשובה לארה"ב

שוב, אין להם בהכרח עניין בדמוקרטיה בעולם. אם התנאים מתאימים להם, אז שתהיה רודנות. את הנפט נקנה בזול.

בסיסים צבאיים זה חשוב, אבל הם כל כך בשושו ומחוץ לסיקור עיתונאי. רוב התקיפות במפרץ מתבצעות באמצעות נושאות וספינות משא שכאלה, כמדומני (תקנו אותי אם אני טועה).

איזה מלחמה יש להם לחפש פה? למי יש פה נפט? מחצבים? משהו? רק כמה ערבים משוגעים, כמה יהודים משוגעים, ואלימות. ומפעל של , בל נשכח ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינינו, זה די מעניין לממשל את התחת. עובדה- היה להם משטר אוהד ונקודת אחיזה די חזקה במזרח התיכון בדמות מובארק, והם זרקו אותו לכלבים בשביל לקבל "דימוקרטייה" בצורת האחים המוסלמים. הם מונעים מאינטרסים, תמיד. לכן אני רוצה לדעת אילו עוד אינטרסים יש להם כאן, שאני לא מודע להם?

בדיוק בגלל זה חשובה להם . - אי של יציבות לגבי יחסי ארה"ב-.

בישראל התמיכה בארה"ב מגיעה מהעם, חילופי שלטון לא ישנו תמיכה זו. במדינות ערב היא מגיעה מהשילטון הדיקטטורי.

ממשל אובמה חשב שהוא יצליח להגיע לליבות המצרים ע"י תמיכה בהם מול השלטון הדיקטטורי, ואולי הטמבל עדיין חושב שבטווח הארוך זה ישתלם.

הנאביות היא דבר שרגיל לחזור על עצמו בממשל דמוקרטי בארה"ב. גם קרטר לחץ על השאה באיראן לא לדכא את המפגינים, וגם הוא גמר כמו מובארק. (היה חכם מספיק כדי לברוח) ומאז, ארה"ב היא השטן הגדול עבור איראן, והדילים של הנפט של ארה"ב עם איראן נעלמו. (איראן היתה ספקית הנפט המרכזית של האמריקאים באותה תקופה)

אבל למזלנו, ממשל באמריקה קובע עד גבול מסוים. הוא לא יכול ללכת נגד הקונגרס או הסנאט, שמדיניותם הרבה יותר עקבית ופחות יהירה.

ישראל - נושאת אמריקאית באחד האיזורים הכי פחות יציבים בעולם, ומצד שני החשובים בעולם. (הנפט שבאיזור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה נראה לך שגרמניה מממנת צוללות סופר יקרות לישראל

התעשיות הבטחוניות שלה בקיל סובלות מאבטלה

אז במקום לתת דמי אבטלה לעובדי המספנות נותנים להם את הכסף בצורת עבודה על צוללות וישראל בתמורה תנסה את הטכנולוגיות החדשות בזמן אמת מול יריבים אמיתיים וככה המוצר שלהם ישתפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...