כועסים על רומני שאמר שירושלים היא בירת ישראל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כועסים על רומני שאמר שירושלים היא בירת ישראל

Judas Iscariot

Recommended Posts

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/390/975.html?hp=1&cat=666&loc=1

אז נניח שאני מבין שייתכן ואם כאשר תקום מדינה פלשתינית בירתה תהיה מזרח ירושלים. אוקיי. בכל מקרה מערב ירושלים תישאר ישראלית ובכל מקרה תישאר הבירה, אז למה לעזאזל החבר'ה של אובמה מתכוונים שהם אומרים:

"בירת המדינות צריכה להיקבע במשא ומתן"

אשמח להסברים, כי באמת שאני לא מבין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כנשיא אמריקאי אובמה מחויב לשמור על יחסים טובים עם יהודי ארה"ב.

כמוסלמי אובמה מחויב לשמור על יחסים טובים עם העולם המוסלמי.

ולכן עובדת מדינת קיימת, אבל עובדת בירתה ירושלים תלויה באישור הווקף.

בחדרי חדרים אובמה משדר מסרים סותרים ליהודים ולמוסלמים ומבטיח לכולם שהוא משקר לכל השאר אבל להם הוא אומר את האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חדש לך שארה"ב ואירופה לא מוכנות להגדיר אף חלק מירושלים כבירת ישראל? אתה מוזמן לבדוק איפה נמצאות השגרירויות של המדינות. שלא יהיו לך טעויות - זה המצב מקום המדינה ולא מ67. לישראל אין חלק בירושלים מבחינתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מag43 אתם עונים לי תשובות של ילדי FXP, לא מתאים.

זה חדש לך שארה"ב ואירופה לא מוכנות להגדיר אף חלק מירושלים כבירת ישראל? אתה מוזמן לבדוק איפה נמצאות השגרירויות של המדינות. שלא יהיו לך טעויות - זה המצב מקום המדינה ולא מ67. לישראל אין חלק בירושלים מבחינתם.

האמת היא שכן. הייתי בטוח ש"הבעיה" היא עם מזרח ירושלים ולא עם ירושלים בכללותה.

מה הבעיה של ארה"ב ואירופה עם מערב ירושלים?

תחת איזה תרחיש יכול להיות שירושלים המערבית לפחות, לא תהיה בירת ישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף מדינה לא היתה מוכנה אי פעם להכיר בחלק כלשהו של ירושלים כיהודי. גם בתוכניות החלוקה לפני קום המדינה ירושלים הופיעה כ"שטח בינלאומי" ולא חלילה כשטח יהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם, גם אם דב חנין יהיה ראש ממשלה, אין למדינת זכות "לתת" את ירושלים כולה(כולל המערבית) ל"מדינת פלשתין"? אם משהו לא שלנו, איך אפשר לתת אותו?

או במילים אחרות - ירושלים הייתה אמורה, ולאחר מו"מ אמורה להיות "שטח בינלאומי" או שקר כלשהו אחר בשביל להביא לכאן חיילים שוודים והודים של האו"ם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחד עם זאת, מעניין לציין שרוב העולם מוכן לקבל את ירושלים המזרחית כשטח ערבי כבר כיום, ואני בטוח שבמקרה הצורך הם יהו מוכנים להכיר בירושלים כולה כשטח ערבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקור העיקרי המרכזי והגדול ביותר לקונפליקט זכות הבעלות על ירושלים הוא האיסלם שהפך את ירושלים למקום קדוש לאיסלם כמו שעשה בכל המקומות החשובים לדתות אחרות שנכבשו ע"י האיסלם.

מכיוון שירושלים מייצגת את פסגת החשיבות לדתות האחרות בכלל ולעם היהודי בפרט, העולם המוסלמי גם הוא שם את ירושלים כמקום הכי חשוב לאיסלם(שאינו נמצא ברשותם).

כמובן שלזה מצטרף הקונפליקט הפלסטיני שהוא חזית המאבק על השטח.

עכשיו עולה השאלה, מדוע מדינות המערב בכלל וארה"ב בפרט, מתנגדים להכרה בירושלים כבירת ישראל?

התשובה היא לחץ מצד מדינות איסלמיות, רצון המערב להיות(או להציג עצמם כ) נטרלים, ואולי הנטיה המאוד רווחת שיש למערב לבחור בעמדה שהכי נוח להם להיות בה כצד שלישי(גם אם היא חוטאת לאמת או אינה מעשית).

אם אתה גר בשכונת פשע ומעדיף לא להסתבך עם פושעים אתה לא תחפש מה צודק ומה נכון ברמה העקרונית.

ותעדיף לבחור בגישה יותר פרקטית לצורך שלך לעבור בין הבית לעבודה לבית ספר ולמכולת בלי לשים לצייר לעצמך מטרה על המצח.

אני מאמין שחלק לא קטן מהמדינות והפוליטיקאים שבחרו לא לבחור צד בעניין ירושלים עושים זאת לא כי הם באמת חושבים שירושלים לא בירת , אלה כי הם לא רואים שום דבר טוב יוצא להם מהצהרות תמיכה, או יותר נכון כי הם רואים שיוצא להם מזה הרבה רע.

והם גם לא חושבים שזה יועיל מבחינה פרקטית לישראל, הרי בכל מקרה המצב כאן הוא תוצאה רק של מה שקורה כאן(לפחות זה ההגיון שאני מאמין שבו חלק מהם משתמשים).

ואפשר לראות קווי דמיון חזקים בין הנושא הזה לנושא ההתנחלויות.

רק שבנושא ההתנחלויות אפשר לראות איך הגישה הניטרלית הזאת מובילה לשחיקה הולכת וגוברת בלגיטימיות של זכויות הבעלות על השטח, ובשלבי נסיגה ממשית.

ובנושא ירושלים עוד אין ממש שינוי בשטח בעקבות הדלגיטימציה והלחצים המופעלים בנושא.

או שאולי יש אם נכנסים לפרטים הקטנים, ויכול להיות שזאת רק התחלה של מגמה.

ואולי המשפט שנאמר על ביבי מאוד מתאים לכל הנושא הזה.

האם זה לחיץ?

כי לחץ לא חסר מכל הכיוונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...