תקלה לאחר ביצוע sysprep - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה לאחר ביצוע sysprep

matan13

Recommended Posts

התקנתי WIN7 SP1 עם התוכנות שהייתי צריך, הרצתי Sysprep על מנת לשמור את המחשב כ Image והמחשב עולה לחלון של Setup is starting services ואז מתקבלת הודעת שגיאה: Could not finish configurating the System. To attempt to resume configuration, restart the computer.

ניסתי לבדוק את מהות התקלה ולא מצאתי פתרון. התקנתי win7 ללא SP1 עם שאר התוכנות, עדיין אותה הבעיה. גם ניסתי התקנת מאתר היצרן ועדיין לא תקין.

כיצד ניתן לפתור את הנושא ושכפל מכונות בצורה תקינה ?

גם פיתרון של newSID יכול לתת פתרון טוב במקום, איך הבנתי שאין כלי מתאים ל-WIN7.

אשמח לעזרתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החומרה של כל המחשבים זהה?

לגבי האנטי וירוס פתרון אחד יכול להיות התקנה שלו ב Logon Script (רק עצה במידה וזה אכן לא יפתר ביחד עם האנטי וירוס)

בכל מקרה מה הפקודה שהרצת ב Sysprep?

ועוד שאלה מטופשת את ה Sysprep אתה מריץ עם קובץ תשובות או בלעדיו?

זה ללא קובץ תשובות

C:\Windows\System32\Sysprep\sysprep.exe /generalize /oobe /shutdown

וזה עם

C:\Windows\System32\Sysprep\sysprep.exe /generalize /oobe /shutdown /unattend:answerfile.xml

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבהרה - בהרבה סביבות domain, מפיצים מערכות הפעלה שהתאימו אותם לארגון רק ברמת מערכת ההפעלה, לא התקינו יותר מידי תוכנות.

בד"כ התוכנות מופצות לתחנה לאחר שהפצת מערכת ההפעלה הסתיימה, בעזרות SCCM לדוגמא.

אחת הסיבות היא, בגלל שזה מנפח את הWIM.

לא זוכר שיצא לי לראות קובץ WIM עם אנטי וירוס או כל תוכנה אחרת חוץ מoffice מותקנת עליו.

אפשר לשאול באיזה תוכנות מדובר?

יכול להיות שלתוכנות האלה יש ואז אתה מפיץ פשוט בgroup policy. במיוחד אם זה אנטי וירוס.

בכל מקרה, ההמלצה שלי היא, פשוט לקסטם את הOS כמו שאתה רוצה, להתקין , להוסיף רק כמה תוכנות קטנות שאתה אולי תצטרך.... וזהו. תפיץ את התוכנות אחרי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם WIM מתנפח, לוקח יותר זמן להפיץ אותו.

אומנם זה לא חוסך את התקנת התוכנות מרחוק, אבל זה יכול לצמצם את הזמן שלוקח להפיץ את הOS.

כמובן שתלוי באופי הארגון ובכלים שנמצאים לרשותך, לדעתי עדיף להפיץ את התוכנות רק לאחר סיום הפצת הOS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

obeh,

החומרה זהה.

זאת בדיוק הפקודה שהרצתי:

C:\Windows\System32\Sysprep\sysprep.exe /generalize /oobe /shutdown

עשיתי כבר sysprep בעבר ב- 7 עם אותם התוכנות ועם אותם ה-סוויצ'ים ב-sysprep אך בלי SP1 וזה עבד יופי.

ניסתי לבצע את זה עם ובלי SP1 ועם אותם התוכנות ובשניהם קבלתי את אותה התוצאה.

SumMeR69,

מדובר בתוכנות שבמידה ואפיץ אותן, אצטרך לקנפג אותם. אין דרך לעשות להם קסטומיז.1. אין לי צורך להפיץ מערכת הפעלה ע"י SCCM.2. אני לא עובד עם קובץ WIM. אני מתקין דגם מחשב ספציפי, עושה לו sysprep ואז לוכד אותו לאימג'.

jungle-man,

בצעתי את התהליך מחדש כמה וכמה פעמים על מחשב פיזי וגם על מכונה וירטואלית. בבדיקה במכונה וירטואלית שהקמתי - שם לא קיבלתי שום הודעות שגיאה והכל עבר חלק.ניסתי להתקין עם של היצרן ולא עם הדרייברים שנמצאים ב-system32.ניסתי גם להתקין ללא SP1.ניסתי להתקין ללא תוכנה שיוצרת service משלה ב-שירותי מערכת ההפעלה.ניסתי גם להתקין את זה על מחשב פיזי אחר, דגם אחר, עדיין אותה הבעיה. תודה רבה על העזרה חברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני חושב שמצאתי פתרון יש לתקלה הזאת HotFix ממייקרוסופט

http://support.microsoft.com/kb/981542

קרא את הפוסט הבא כדי להבין כיצד להתקין אותו במערכת שכשלה לעלות אחרי פריסת אימצ' שעבר Sysprep

http://www.peppercrew.nl/index.php/2011/01/windows-could-not-finish-configuring-the-system-sysprep-fail/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

obeh,מעולה !!!! תודה רבה. אבדוק ואעדכן.

jungle-man, חידשת לי.

יש הגבלה על מס' הsysprep שאני יכול לבצע למכונה ? מהי ?

ועוד שני עדכונים,

1. ביצעתי newsid על מכונה win7, ולהפתעתי הוא עבר חלק. שינה SID וhostname. למרות שניסתי את זה על win7 וירטואלי (אותה התקנה שביצעתי על המכונה הפיזית) , קיבלתי הודעה על חוסר תאימות.

2. את התקלה שתיארתי קיבלתי בשני דגמי מחשבים. ביצעתי את אותה התקנה בדגם מחשב אחר, עם אותם התוכנות ואותה , ה-sysprep עבר תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לטעון את המחסנית ה slmgr שלוש פעמים

מצד שני במידה ועברת את המגבלה הזאת בצע את ה Sysprep על מחשב שעברת את פריסה בהצלחה (מה שמותיר לך עוד שתי טעינות)

וכן הלאה

מעבר לזה קיימת אפשרות להכניס פרמטר Skip rearm בקובץ התשובות נמצא תחת -Security-SPP\SkipRearm

באופן עקרוני האופציה הזאת בעיקר קיימת לביצוע טסטים במעבדה עצמה ומעולם לא יצא להתנסות בהפצת אימצ' המכיל הגדרה זאת לכן אני לא יודע אם זה עובד כראוי ולא גורם תקלות

ורק כדי להיות איתך על אותו עמוד,

הערה הנוספת לגבי ההצלחה והכישלונות זה מידע עדכני לאחר הבדיקה או שמדובר על הערת אגב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...