שאלה בקשר לקצוע מדעי המחשב בביצפר\פסקל - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לקצוע מדעי המחשב בביצפר\פסקל

AciDBreeZe

Recommended Posts

אני עכשיו לומד פסקל במגמת מדעי המחשב בבית הספר שלי, לא את השפה אלא בעזרת השפה אני לומד לפתור אלגוריתמים כאלה או אחרים

מה שמעניין אותי לדעת אם יש פה מישהו שיודע אם זה פרקטי בכלל...כלומר לא עדיף ללמוד שפות C++ וכאלה ?

או שאת זה אפשר להשאיר לאוניברסיטה

כל מידע שיש לכם בנושא , אם אפשר...תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסקל היא שפה מתה.

אבל היא השפה עם התחביר הכי קל שראיתי (בחייך... התוכנה כתובה כמעט כמו אנגלית רגילה).

נכון שכיום עדיף ללמוד שפות כמו ++c וכו'...

אבל בתי הספר מעדיפים ללמד את הבסיס לפתרון אלגוריתמים ע"י השפה הכי פשוטה (שכן חלק נרחב מהתלמידים שהולך למגמה לא מבין כלום וחצי במחשבים (אינ במגמת טכ"מ.. ואין שם יותר מידי אנשים שמבינים במחשבים) ויותר קל ללמד אותה).

בעולם המחשבים פסקל לא שווה בכלל, עדיף לעשות את הבגרות (הדיי קלה) ולשכוח ממנה.

למזלי הבצפר ילמד אותי גם #c ברמה גבוהה למשך שנתיים (כי בשפה הזו אני הולך להגיש פרוייקט שעובדים עליו בכיתות י"א-י"ב).

++c כדאי ללמוד באוניברסיטה (או כל שפה אחרת שתתפוס בזמן שתלך לעשות תואר). אינ כבר למדתי אותה לפני כמה שנים, ואני מרגיש שהיא נותנת הרבה יותר אפשרויות מהפסקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הברברנים,

פסקל לא מתה. Delphi זה כלי שמשתמשים בו בארץ. אומנם לא פופולרי כמו VB, אבל חי ובועט.

אני תכנת עם 8 שנות ניסיון וכותב ב-Delphi מהגירסה הראשונה שלו ועד הגירסה הנוכחית (7). אגב, גירסה 8 תצא בקרוב.

גם בחברות בארץ כמו RAD, Mercury משתמשים ב-Delphi.

מה שימושי יותר ב-Delphi לעומת C?

היתרון הגדול הוא בכתיבת חלונאיות (Desktop, Web, Client Server) שזה רוב האפליקציות שאנו מכירים.

ב-C משתמשים לכתיבת , תוכניות RealTime וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרת אתה לומד לתכנת באמצעות זה הכל.

כשאתה יודע לתכנת (וספציפית בפסקל מדובר בתכנות פונקציונלי - השונה מתכנות מונחה עצמים כמו ב C++ JAVA או C#)

אתה יודע לתכנת ולכן לא תהיה לך ום בעיה לעבור לכל שפה אחרת רק ללמוד סינטקס כי לתכנת אתה יודע (בנוגע לשפות מונחות עצמים - הסבר קצר ותוכל לתכנת גם בשפות האילו)

בנוגע שאיזה שפות מתו או לא - אני מניח שכל מי שעבד בתור מתכנת יודע שכמות השפות שישנם הוא עצום - ובכל מקום מתכנתים במלא שפות שונות ומשונות - ישנות וחדשות.

הבעיה בגינה מתה היא מהדרך שבה היא מנהלת את הזיכרון בשונה מ C ומכיוון ש C הפחה לסטנדרת פחות או יותר ומכיוון ש "לא יכולה" להתקשר עם C פסקל "מתה".

----- עריכה ------

וכמו שאומרת החתימה שלי : אתה לומר מדעי המחשב .... ומדעי המחשב ... :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...