המלצה לספר טוב על Hyper-V - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לספר טוב על Hyper-V

zgd

Recommended Posts

שלום לכולם,

רציתי שתמליצו לי על ספר טוב על Hyper-V ועל ווירטואליזציה באופן כללי. (העקרונות הבסיסיים כמו devices,drivers, ניהול , עבודה עם מתאמי ווירטואלים וVlans , Best Practice, מיגור של מ"ה פיזית לווירטואלית וכ'ו...)

בקיצור, ספר מפורט על כל הנושא.

יש לי יעד רחב ב-IT ומערכות אבל פעם ראשונה שאני עובד עם העולם הווירטואלי.

כמובן, שאין צורך לציין, ספר באנגלית....

תודה מראש! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל בזה שתבין מה זה Hypervisor:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hypervisor

בגדול, אם יש לך אפשרות, פשוט תתקין Hyper-V ותתחיל להתעסק איתו, אם יש לך ידע נרחב בIT כמו שאתה אומר, אתה תסתדר יופי.

אחרי זה, אם יש לך אפשרות, תתקין ESXi - VMware ותראה מה העניינים.

יש גם את Microsoft Virtual Academy.

http://www.microsoftvirtualacademy.com/tracks/microsoft-virtualization-for-vmware-professionals-the-platform

לאחרונה MS הוציאו ספר חינמי ששמו Introducing Windows Server 2012

http://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=introducing+windows+server+2012&source=web&cd=1&ved=0CFEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fgo.microsoft.com%2FFWLink%2F%3FLinkid%3D251464&ei=h7nwT7WTFumj4gSi-oTMDQ&usg=AFQjCNHhRdMJhOVoydxHZts3g0-i_pWHKg

תדפיס לך את הפרקים הראשונים, יש שם הרבה חומר על ווירטואליזציה בכללי, את הצורך שלה, והסבר למה Hyper-V זה "המוצר הכי טוב".

קח בחשבון שזה ספר של MS.... לא אומר שHyper-V הוא לא מוצר טוב, תלוי בScenario כמובן.

יש גם המון חומר באתר של VMware בנושא. קצת חיפוש ועניין ותראה שזה ממש לא תורה מסיני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,נראה לי שלא ניסחתי את עצמי טוב... :)

זה לא שאני לא מבין כלום בווירטואליציה ולא התעסקתי עם זה בחיים...

יש לי ידע על ווירטואליזציה, אני לא כל כך צריך לדעת מה זה ומה הרעיון הכללי ועל hypervisor, ואיך זה עובד מבחינת host , guest והכל....

התקנתי בעבר אצלי ESXi של vmware, התעסקתי עם devices שונים, עם הnetwork interface (גשר, NAT) וVHD ועוד.....

אבל זה לא מספיק.

אני יודע שאפשר להתעסק וללמוד כל דבר, אתה צודק, זה גם הדבר הכי טוב לעשות.... (בדרך כלל)

אבל, אין לי זמן לשבת ו"לחפור" בנושא בwiki בשטויות. (פשוט אין לי זמן)

בתור אדם שקול,

בסופו של דבר אני אתקין מערך ווירטואלי יפה. השאלה היא, האם הוא יהייה מקונפג כראוי?

אני אתן דוגמא:

נגיד יש לי host, עכשיו אני רוצה ליצור guest שיהייה sqlserver.

עכשיו, אני לא אצור מחשב ווירטואלי בnext next next ואמגר את מ"ה הפיזית לתוך ה-guest. צריך להבין את הדברים ולא סתם "להתעסק" כי העובדה שהשרת "יעמוד" זו לא חוכמה גדולה, אולי אני צריך לקנפג את הגדרות מ"ה הווירטואלית במיוחד לשרת SQL?

עוד דוגמא:

אני עובד עם vlans. אני רוצה ליצור שתי שרתים ווירטואלים על אותו מחשב פיזי, ושכל host יהיה בvlan אחר.

איך אני עושה זאת בהגדות הרשת של הממשקים הווירטואלים? (בעצם "רשת ווירטואלית")

עוד דוגמא:

אני עובד עם SAN, איך אגדיר LUN לשרת ווירטואלי? צריך ללמוד על devices באופן מאוד פרטני.... האם כדי לי ליצור HBA ווירטואלי? האם ליצור דיסק ווירטואלי בתוך הstorage או פשוט להשתמש בstorage כרגיל?

עוד דוגמא:

יש לי שרת רישיונות עם רישיון dongle של aladin, איך אני מתממשק עם הdongle הפיזי למ"ה הווירטואלית בשרת?

בקיצור יש עוד מגוון נושאים.... וזה יכול להמשיך עוד ועוד ועוד. ועדיין לא התחלתי את ההטמעה.

זה לא ש"אין לי זמן ואני רוצה להקים מערך ווירטואלי תוך יומיים". פשוט אין לי זמן מיותר ללמוד דרך ניסיון וטעויות.

תודה רבה על העזרה.

עם כל מה שאמרתי עכשיו, אני לא בא פה להשתחצן או משהו כזה... ממש ממש לא.... אני פשוט מחפש ספר טוב שיעזור לי בתהליך.... זה הכל...

כפי שאתם יודעים, יש דברים מאחורי הקלעים כמו, preformance וגם best practice שאותם מאוד קל ללמוד מספרים. (וגם הכי נכון)

אני הולך ליצור מערך בproduction, שיעבוד למשך שנים ארוכות.... ואני לא מתכוון "לחפף" בנושא.

דיברתי היום עם , והם הציעו לי רק את הספר הזה:

http://www.amazon.com/Windows-Server%C2%AE-2008-Hyper-V-Resource/dp/0735625174/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1341427660&sr=8-4&keywords=Windows+Server+2008+Hyper

וכבר קראתי ספרים ב-IT שמסבירים הכל כולל הכל על נושא מסויים.... (לדוגמא: McAfee, AD ועוד...) פשוט אני צריך למצוא את הספר הכי טוב בנושא....

מה אתם אומרים? אתם עוזרים לי בזה?

יש עוד כמה ספרים בamazon:

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Windows+Server+2008+Hyper

אבל אולי ניסיונכם האישי יצביע לי על הספר הטוב ביותר למטרה שלי.

לדוגמא: Mastering Hyper-V Deployment כנראה לא מתאים לצרכי,

כי אני כבר קראתי את הmastering של Active Directory והוא מתקדם ברמה באמת באמת גבוהה ביותר וממש לא ספר למתחילים וגם לא לאיש IT ממוצע.... (לדעתי האישית)

אין לי זמן עכשיו להתקין מחשבים מארחים, ולהתעסק איתם יום ולילה.....

אני צריך ידע יותר ברור וחד משמעי מספר טוב בנושא....

מה אתם אומרים? :xyxthumbs:

נ.ב

אתם מכירים עוד פורומים של IT בחו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) עזוב אותך מהספרים של MS Press. רובם לא משהו (יחסית לספרים אחרים בשוק)

2) לכל השאלות שלך, יש לי תשובה אחת - אם אתה מעוניין לחבר את המכונות אל העולם החיצוני, אתה פשוט משתמש באחד מכרטיסי הרשת הפנויים בשרת (כך שלמעשה צריך 2 כרטיסי - אחד שמשמש את השרת, ואחת הExternal Switch של המכונות הווירטואליות) ומגדיר אותו כExternal Switch. אותו כרטיס הופך בעצם לסוויץ' מדומה שמחבר את המכונות עם שאר העולם. כאילו חיברת Hostים פיזים אל הסוויץ' במשרד. משם ולאה, המכונות האלה מתפקדות כעוד Host ברשת. הם מקבלים DHCP מבחוץ, יוצאים לאינטרנט וכו'.

לגבי השאלה של הvlans - בscenario כזה אתה פשוט צריך 3 כרטיסי - אחד שמשמש את השרת, אחד שמחובר לvlan הראשון, ואחד שמחובר לvlan השני.

לגבי הsql - אני יודע שיש כמה best practices לאיך לעבוד עם sql בhyper-v, אבל לא נראה לי שתמצא את זה באיזה ספר. את רוב החומר בנושא פשוט מוצאים בTechnet.

לגבי הAladin, כמו כל שרת פיזי אחר. אתה מתכוון להתממשק ישירות מול השרת? פשוט לחבר ולהגדיר שהחיבור יעבור לguest....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

עוד דוגמא:

יש לי שרת רישיונות עם רישיון dongle של aladin, איך אני מתממשק עם הdongle הפיזי למ"ה הווירטואלית בשרת?

דבר ראשון, בתור איש סיסטמס, אתה בטח יודע שכל דבר צריך לחקור ולחפש, ואין לזה שום תחליף. מזל שיש את חיפוש גוגל שהופכת את החיים קלים יחסית. אבל אין שום תחליף להשקעה של זמן.

אז אני לא יענה על הכל, גם כי חלק אני לא יודע כי מעולם לא ניסיתי.

לגבי שאלה זו. מנסיון, לא אפשרי עם hyper-v. אך מאוד קל עם esxi. פשוט מחברים את דונגל ה לשרת הפיזי המארח, וניתן למפות את הדונגל אל אחד השרתים הוירטואלים. אותו דבר לגבי כל התקן , כגון מודם/פקס אנלוגי , ו serial to dongle.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...