שתי בעיות בחיבור הטלויזיה למחשב - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שתי בעיות בחיבור הטלויזיה למחשב

הדר

Recommended Posts

חיברתי את המחשב שלי לטלויזיה (מרחק של כ-10 מטר). התמונה שאני רואה על המסך די גרועה (כולל גלים שרצים על המסך, איכות צבע גרועה ותמונה יחסית מרוחה ולא ברורה). אני משתמשת כהמלצתכם עם TV TOOL. כרטיס המסך שלי הוא 4 MX 440 (ומגיעה איתו גם תוכנת NView של NIVIDIA)

השאלות:

1. האם ניתן לשפר את איכות הצפייה דרך מסך הטלויזיה בהתחשב שהטלויזיה רחוקה מהמסך, מה שסביר להניח מוריד את איכות התמונה?

2. אחרי שחיברתי גם כבל אודיו לטלויזיה אני שומעת עכשיו גם את הסרט שרץ על המחשב וגם את הקול של תוכנית הטלויזיה שרצה כאשר מעבירים ל-AV. איך נשארים רק עם הקול מהמחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא סביר להניח שאורך הכבל הוא זה שגורע מהאיכות. דבר כזה קורה רק כשהכבל הרבה יותר ארוך (100 מטר) לעומת זאת, יכול להיות שהכבל עצמו באיכות נמוכה ולכן התמונה גרועה. עוד משהו, הגלים שאת רואה מופיעים גם אצלי על המסך אבל רק כשטלוויזיה מחוברת לכבלים. כשהיא מחוברת רק למחשב אז הגלים נעלמים. את יכולה גם לנסות לקנפג את הגדרות הצבעים והבהירות שיופיעו על הטלוויזיה דרך התוכנה. שווה בדיקה.

2. תוודאי שחיברת את הכבלים של הקול לכניסה הנכונה בטלוויזיה. אולי יש לה וגם AO. תבדקי שחיברת לAI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הצעה מספר 1 אני ינסה לנתק את הכבלים מהטלויזיה בשעה שאני צופה בסרט מהמחשב.

בקשר להצעה 2 לא הבנתי בדיוק מה זה אומר - יש לי 3 כניסות נקביות שמתאימות ל-3 זכרים. בראשון הכנסתי את היציאה מהכרטיס הגרפי. שתי הכניסות השניות לדעתי (ואני לא בטוחה בקשר לזה) הן כניסות אודיו (רמקול ימני ורמקול שמאלי) והכנסתי את מה שהוצאתי מיציאת האודיו במחשב לאחת הכניסות האלו (ניסיתי את שתי היציאות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לתקן משהו שנאמר בתגובה הראשונה. אורך הכבל משפיע מאוד על איכות התמונה ואורך כבל VIDEO 10 meter משפיע לרעה על התמונה. ( ב100 מטר לא יראו כלום...) . שאלה : היציאה בכרטיס היא מסוג s-video האם גם חיברת לכניסת s-video בטלויזיה?

בנוסף, הרזולוציה של הטלויזה שלך היא אולי 400/300 וכאשר התמונה מועברת באיכות של 800/600 ומעלה, כמובן שהתמונה תהיה הרבה פחות טובה ואף מעורפלת.

טיפ נוסף - כבל svideo רגיש מאוד לכן יש לקנות כבל איכותי ( 100 - 200 ש"ח ). כך תוכל להיפטר מהגלים ושאר ההשראות שנוצרות ממכשירי החשמל בסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לתקן משהו שנאמר בתגובה הראשונה. אורך הכבל משפיע מאוד על איכות התמונה ואורך כבל VIDEO 10 meter משפיע לרעה על התמונה. ( ב100 מטר לא יראו כלום...) . שאלה : היציאה בכרטיס היא מסוג s-video האם גם חיברת לכניסת s-video בטלויזיה?

בנוסף, הרזולוציה של הטלויזה שלך היא אולי 400/300 וכאשר התמונה מועברת באיכות של 800/600 ומעלה, כמובן שהתמונה תהיה הרבה פחות טובה ואף מעורפלת.

טיפ נוסף - כבל svideo רגיש מאוד לכן יש לקנות כבל איכותי ( 100 - 200 ש"ח ). כך תוכל להיפטר מהגלים ושאר ההשראות שנוצרות ממכשירי החשמל בסביבה.

היציאה בכרטיס היא מסוג s-video. קניתי מתאם קצר שבצד אחד נכנס לs-video ובצד השני מתאים לכבל RCA רגיל שמתחבר לי לטלויזיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היציאה בכרטיס היא מסוג s-video. קניתי מתאם קצר שבצד אחד נכנס לs-video ובצד השני מתאים לכבל RCA רגיל שמתחבר לי לטלויזיה.

זו עיקר הבעיה. ה"מתאם" הזה פוגע באות הוידאו לחלוטין. ( אגב גם אצלי זה מחובר כך כי אין לי חיבור s-video בטלויזיה) בעקרון svideo לא יכול להיות מועבר ב rca וזו עצם הבעיה( חוץ כמובן מעיניין הרזולוציות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

S-Video לא יכול להיות מועבר ל-RCA?! אתה לא חושב שהגזמת?

הוא יכול להיות מועבר טוב מאד עם מתאם נורמלי וזה שלא רואים טוב על הטלויזיה לא אומר שהמתאם אשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מכיוון שאין לי יציאת s-video בטלויזיה - אין לי הרבה מה לעשות??? באסה!

דרך אגב, אני רואה בטלויזיה את הסרט ולמטה רואים את ה-task bar, איך אפשר לסדר את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 3 כניסות נקביות שמתאימות ל-3 זכרים. בראשון הכנסתי את היציאה מהכרטיס הגרפי. שתי הכניסות השניות לדעתי (ואני לא בטוחה בקשר לזה) הן כניסות אודיו (רמקול ימני ורמקול שמאלי) והכנסתי את מה שהוצאתי מיציאת האודיו במחשב לאחת הכניסות האלו (ניסיתי את שתי היציאות).

לפי מה שהבנתי, בטלויזיה יש חיבורי RCA - אדום ולבן לסאונד (ימין ושמאל) וצהוב לוידאו.

לא הבנתי למה חיבור הסאונד מהמחשב, שהוא חיבור סטריאו, מחובר רק לרמקול אחד במקום לשניהם - צריך כבל שמחבר בין יציאת סטריאו (במחשב) ל-2 חיבורים זכריים של RCA - אדום ולבן (לסאונד) ואותם לחבר לטלויזיה. כך ישמעו ב-2 הרמקולים של הטלויזיה (בסטריאו).

אני שומעת עכשיו גם את הסרט שרץ על המחשב וגם את הקול של תוכנית הטלויזיה שרצה כאשר מעבירים ל-AV

אולי יש בעיה בטלויזיה - לא מסוגלת להפריד בין ערוצי ה RF לבין הערוץ הדיגיטלי (AV).

בכל מקרה, אני מצטרף להמלצה לנתק את הכבלים אם רוצים לראות סרט מהמחשב בטלויזיה.

לי יש אותו כרטיס מסך, עם יציאת S-Video. חיברתי בין המחשב לטלויזיה בעזרת כבל באורך 2 מטר - צד אחד S-Video זכר ובצד השני 2 חיבורי RCA זכריים, שמתחברים למפצל (שמאחד את האותות חזרה) ונכנס לחיבור ה Video. גם אצלי יש הפרעות, למרות שהן פוחתות כאשר אני מנתק את חיבור ה-RF (הכבלים).

יכול להיות גם שהבעיה (אצלי) היא בכבלים לא איכותיים (20 ש"ח לכבל ו-5 ש"ח למפצל) או בכרטיס מסך עצמו (פשוט מוציא אות לא איכותי).

איכות האות תקטן ככל שהכבל ארוך יותר (הנחתה) וגם זה מקור להפרעות. הפיתרון במקרה הזה - לקנות כבל יותר איכותי.

בנוסף לכל האמור לעיל, בד"כ יותר נחותה ממסך מחשב, וזה מתבטא בכך שככל שמגדילים את הרזולוציה במחשב רואים את אותה התמונה פחות ברור בטלויזיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, בטלויזיה יש חיבורי RCA - אדום ולבן לסאונד (ימין ושמאל) וצהוב לוידאו.

לא הבנתי למה חיבור הסאונד מהמחשב, שהוא חיבור סטריאו, מחובר רק לרמקול אחד במקום לשניהם - צריך כבל שמחבר בין יציאת סטריאו (במחשב) ל-2 חיבורים זכריים של RCA - אדום ולבן (לסאונד) ואותם לחבר לטלויזיה. כך ישמעו ב-2 הרמקולים של הטלויזיה (בסטריאו).אולי יש בעיה בטלויזיה - לא מסוגלת להפריד בין ערוצי ה RF לבין הערוץ הדיגיטלי (AV).

אז ככה: הכבל (הכנראה לא כל כך מוצלח) שקניתי, בעל שתי יציאות מכל צד. יציאה אחת חיברתי לוידאו ויציאה שנייה לאודיו (אני מודעת שעקרונית יש שתי יציאות לאודיו.... אבל הכבל מכיל יציאה אחת). אני פשוט צריכה לקנות כבל אחר לאודיו שיש לו שתי כניסות לטלויזיה....

ניתקתי את הכבלים ונפתרה בעיית השמיעה הכפולה של הסרט והטלויזיה.

נראה לי שכדאי לי גם לקנות כבל יותר טוב. אבל כששאלתי את המוכר אם זה הכבל האיכותי ביותר שיש להם ולמה אין להם כבל עם חיבורים מזהב, הוא צחק עליי.... הדביל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

S-Video לא יכול להיות מועבר ל-RCA?! אתה לא חושב שהגזמת?

הוא יכול להיות מועבר טוב מאד עם מתאם נורמלי וזה שלא רואים טוב על הטלויזיה לא אומר שהמתאם אשם.

אין קשר להגזמה. אם תקרא קצת תבין ש s-video (סיגנל טוב יותר מחיבור AV רגיל) לא יכול להיות מועבר לRCA ולכן יש פגיעה מהותית באיכות התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...