איך מבצעים RAM DISK מהזיכרון?,זה מתבצע בביוס ו/או,שצריך להשתמש בתוכנה כלשהי? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מבצעים RAM DISK מהזיכרון?,זה מתבצע בביוס ו/או,שצריך להשתמש בתוכנה כלשהי?

.Joseph M

Recommended Posts

או.קיי הבנתי.

האם לבצע DISK זו פעולה בטוחה ומומלצת,ו/או במילים אחרות - מהו אחוז המבצעים פעולה זו,מבין משתמשי והאם כדאי לבצע פעולה זו,האם אין בה שום סכנה כלשהי?!

שוב,תודה רבה מאוד :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבורות.השימוש,שאני רוצה לבצע בכונן הוירטואלי,הוא על מנת להאיץ את פעולת מערכת ההפעלה והשימושים הסטנדרטיים שבהם אני משתמש במחשב.

שאלה אחרונה:איך אני מסדר שכל הקבצים הזמניים ישמרו בכונן הוירטואלי?,ומה יקרה אם הכונן הוירטואלי ישאר ריק - זה עדיין יעשה את העבודה?

תודה רבה מאוד לך :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה אחרונה בנושא,אולי קצת טיפשית:RAM DISK=זיכרון וירטואלי בעצם - אם הבנתי נכון,ומהם כלל השימושים האפשריים לשימוש בזיכרון וירטואלי?!

תודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAM DISK זה שימוש בזיכרון ככונן בדיוק כמו HARD DISK.

רק שRAMDISK מאבד את כל המידע בכל איתחול.

לכן משתמשים בRAMDISK רק בשביל מידע זמני וCACHINGS.

כשיש לך השימוש בRAMDISK לרוב השימושים הנפוצים הופך די מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לומר בדיוק להיפך...

אם אתה משתמש ב-RAMDISK, רוב השימושים של נעשים מיותרים :lol:

SSD ממילא מיותר לחלוטין ל-99.9% מה"שימושים הנפוצים". :nixweiss:

ד"א, ב-IMDISK תוכן ה-RAMDISK מגובה ברקע, בזמן אמת לקובץ ISO כך שגם אם יש הפסקת חשמל או כיבית את המחשב כל מה שצריך זה לעשות MOUNT מחדש של ה-ISO והכל שם כבמטה קסם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לומר בדיוק להיפך...

אם אתה משתמש ב-RAMDISK, רוב השימושים של נעשים מיותרים :lol:

SSD ממילא מיותר לחלוטין ל-99.9% מה"שימושים הנפוצים". :nixweiss:

חולק עליך.

כל כך הרבה דברים בשימוש שוטף קריאה וכתיבה לכונן מערכת.

ובדיוק את אותו דבר אתה יכול לומר לגבי שימוש בRAMDISK.

הרי לרוב האנשים ברוב הזמן לא זה ולא זה ממש מאיצים את המערכת.

מה זה שניה פה ושניה שם, כלום לכאורה.

אבל כשההרדיסק פתאום טוחן לכמה רגעים, ובגלל זה משהו שאין סיבה לכאורה שלא יגיב, פתאום לא מגיב או תקוע עד שהפקק ישתחרר.

נסה להפעיל עוד משהו בזמן שיש פקק, ותיצור פקק ארוך פי כמה וכמה.

SSD משחרר פקקים.

זאת אומרת כשהכל רץ חלק הוא לא באמת יאיץ לך שום דבר(יאיץ אבל לא תמיד בהבדל מורגש או משמעותי במיוחד).

היתרון הגדול הוא איפה שיש פקקים שם הוא לא "מאיץ", אלה "לא נכנס לפקקים".

והשימוש בRAMDRIVE עושה בעצם את אותו הדבר, לאותם כמה דברים מאוד ספציפים בגודל המתאים, שאנשים יכולו ולמדו שאפשר לשים על RAMDRIVE.

בכל מקרה המערכת הפעלה עושה שימוש בזיכרון כCACHE לפעילות לדיסק/SSD, ויש תוכנות שיודעות לעשות CACHING יותר טוב עם הזיכרון כמו FANCYCACHE שאני מפעיל אצלי בשביל לעשות CACHING להרדיסקים בעזרת הSSD והזיכרון(LEVEL 1 וLEVEL 2).

ההבדל בין RAMDRIVE לDRIVECACHING הוא שבראשון אתה בוחר ספציפית את מה להאיץ עם הזיכרון, ובשני הרגלי השימוש שלך אוטומטית יקבעו מה יואץ על פי תדירות הגישה.

בעידן ההרדיסק הדברים שנבחרו לשים בRAMDRIVE היו הדברים שיש להם נטיה להציק בזמן הפקקים(CACHE של הדפדפן שתקע גלישה בזמן פעולות דיסק אחרות, וPAGEFILE שיש לו נטיה להשבית את המערכת לפעמים משום מה, וTEMP DIR שנעשה בה שימוש לפעולות זמניות [בדרך כלל קטנות] כמו פריסת קבצים, ומגוון שימושים מקצועיים כמו תוכנות שעושות קומפילציה וכו..

בעידן הSSD אין פקקים, ולכן מבחינה כללית יכול להיות שעדיף דווקא לעשות שימוש בזיכרון לSMARTCACHING ולא לRAMDRIVE.

עם 80K IOPS לשניה בSSD(פחות או יותר), אתה רוצה לומר לי שRAMDRIVE יאיץ לי את הדפדפן במידה כזאת שאפילו טיפ טיפה אפשר להרגיש?

לא נראה לי.

אם הPAGEFILE יתחיל לטחון משהו אחר במערכת לא יגיב מהר באותו הזמן?

יגיב במהירות הברק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...