המלצה לרובוט מנקה - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרובוט מנקה

yuvalm2

Recommended Posts

אין לי ניסיון אישי, ואין לי אף אחד מהרובוטים הללו.

אבל מעבודת מחקר אישית שעשיתי בתחום (בגלל על כמה חיקוים) הנה המסקנה:

רובוט שימושי לאנשים עצלנים, אבל דורש final touch אחרי הניקיון שהוא עושה. בשום פנים ואופן לא להתקרב לחיקוים! הם לא עובדים כמו שצריך, מקלקלים הרבה, ואין להם "אבא" טוב שאפשר לפנות אליו בעט תקלה.

romba- תוצרת הארץ, שמתומחר במחיר גבוה שווה את ההשקעה.

אבל שוב, הוא טוב למי שקשה למתעצל או שקשה לו לשמור על ניקויון תמידי בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

ברשותי כזה (רומבה, כשאגיע הביתה אעדכן את מספר הדגם)

הוא ממש שלא תוצרת הארץ אלא תוצרת ארה"ב (לפחות התכנון, אני אבדוק מה כתוב על האריזה)

הוא ברשותי שנתיים וחצי בערך, מאז פסח האחרון הוא לא עובד בגלל עצלנות שלי. אני לא דואג להטעין אותו.

בעיקרון הוא עבד אצלי כשנתיים, יש לי את הדגם עם הטיימר ככה שהפעלתי אותו 5 ימים בשבוע בשעות שאין אף אחד בבית. הבעיה איתו היא הרעש שהוא עושה. בהתחלה חשבתי להפעיל אותו בלילה אבל הרעש לא מאפשר זאת.

אני מאוד מרוצה ממנו אבל גם צריך להבין מה המטרה שלו, מבחינתי הוא מחליף את הטיטוא לפני השטיפה. הניקוי לפני השטיפה לוקח לפעמים חצי שעה. זה הזמן שנחסך, במקום זה, כשאני מגיע הביתה אני יכול רק להעביר סמרטוט 5 דקות בכל הבית והכל נקי.

בגדול אין בעיות איתו אבל צריך להחליף מברשות בערך כל 8 חודשים עד שנה מנסיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעלים של רומבה 770 כבר כחצי שנה ודי מרוצה ממנו. אני לא מכיר את המכשירים הזולים יותר.

כן, אני עצלן ונוטה לא לנקות את הבית באופן סדיר (בייחוד שיש לי חתול) והרומבה די סוגר את הפינה הזו. הבית נקי מאי פעם והניקיון היחידי שאני צריך לעשות הוא שטיפה פעם בשבועיים בערך. כמות הזיפט שהוא מוציא בכל ריצה מפתיעה אותי מחדש (בפעם הראשונה הוא אפילו הפסיק באמצע כי הוא התמלא רק מלעבור מתחת למיטה שלי..)

אבל, חשוב להדגיש שזה לא משהו שאתה פשוט זורק בבית ולא דואג לנקיון יותר. אחרי כל פעולה צריכים לנקות את הרומבה יסודית (לוקח כמה דקות) וכן צריך לוודא שהוא לא יתקע על דברים שזרוקים בבית (אצלי למשל אני צריך להרים את הכסאות בפינת אוכל כי הוא נוטה להתקע שם). כמו כן, צריך להחליף חלקים מדי חצי שנה - שנה (בעיקר הפילטרים והמברשות).

בקיצור, לא בהכרח לכל אחד וכן צריך לתחזק אותו אבל לטעמי שווה את ההשקעה.

אשמח לענות על שאלות ספציפיות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבדיקות שבצעתי לפני רכישת רובוט בדקתי מספר פרמטרים שעושים את ההבדל בין הסוגים השונים של רובוטים והגעתי למסקנה שיש דגם אחד לפי דעתי שעושה את ההבדל: http://www.neatorobotics.com/ XV21

הפרמטרים שבדקתי הם:

שטח כיסוי של הרובוט בהפעלה אחת

מספר קירות וירטואלים נתמכים\מספר חדרים נתמכים

תחזוקה שוטפת- איכות המברשות ומספרן.

שדרוג התוכנה מהאינטרנט

משך זמן אחריות על הרובוט

שיטת כיסוי שטח הבית: רנדומלי אלגוריתמיים או מיפוי סריקת .

שיטת הטענה:אוטמטית או ידנית.

עוצמת רעש: כולם די רועשיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי זול שנקרא ניאון עלות פחות מ-700 ש"ח

קיבלתי במתנה אחרת לא הייתי קונה.

להפתעתי עובד ממש מוצלח, כמויות הליכלוך שהוא אוסף ממש לא יאמנו (אולי בגלל החתול)

אתה מפעיל ושוכח ממנו, פתאום אתה הולך לחדר השינה ורואה משהו מסתובב שם.

יש לי אותו כשבועים ככה שלא יודע כלום לגבי אמינות או אורך חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון להיום כל הרובוטים חוץ מאלו של Neato Robotics עובדים בצורה עיוורת, פשוט נוסעים לכיוון אחד עד שחוטפים מכה מסתובבים לכיוון אקראי וממשיכים עד שהחליטו שנמאס להם. לעומתם הרובוטים של Neato Robotics, או יותר נכון הרובוט (יש להם רק דגם אחד, ולא מליונים כמו iRobot), סורקים את החדר מזהים דלתות ואז מנקים באופן סידרתי ושיטתי. אם החדר גדול מידי הוא יחלק אותו לחלקים, כשהרובוט יסיים את החדר הוא יעבור לחדר הבא יסרוק אותו וחוזר חלילה, עד שהוא יגמור או שהמכל מלא, במידה והבטריה נחלשה הוא יחזור אוטומטית לעמדה ויחזור לנקות בדיוק מאיפה שהפסיק. בגלל שהוא לא פועל באופן אקראי, הוא ינקה יותר מהר, ותמיד באותו האופן (לטוב ולרע, כלומר אם יש איזור שהאלגוריתם פיספס הוא תמיד יפספס, לפחות עד שיצא עידכון שיסדר את זה).

בנוסף לכל זה הרובוט שלהם הוא שואב בניגוד ל-Romba שמטאטאים (Sweeper Vac), זול יותר וגם אמין יותר. החיסרון היחידי שלו זה שהוא רועש יותר ומנקה קצת פחות צמוד לקירות (גם ה-Roomba לא להיט פה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלפני שקניתי את הרומבה ביררתי על רובוטים אחרים ובזמנו (לפני 3 שנים בערך) לא היתה עוד אופציה נורמלית, היה רק עוד של אלקטרולוקס (נדמה לי) שעלה משהו כמו 2500$ שזה היה מוגזם. היום הייתי הולך ללא ספק על Neato Robotics.

מה שתבחר, שיהיה לך בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרומבה והניטו הם בהחלט שני הרובוטים המובילים היום בשוק.

בנוסף לכל זה הרובוט שלהם הוא שואב בניגוד ל-Romba שמטאטאים (Sweeper Vac), זול יותר וגם אמין יותר. החיסרון היחידי שלו זה שהוא רועש יותר ומנקה קצת פחות צמוד לקירות (גם ה-Roomba לא להיט פה).

רומבה הוא שואב שמטאטא בניגוד לשואב ששואב?! מה?? :nixweiss:

נכון שהניטו זול יותר אבל שום דבר לא מוכיח שהוא אמין יותר.

הנה כמה השוואות בניהם:

כתבה עם בחור שנתנו לו להשתמש בשני המכשירים במשך תקופה מסויימת. אלה הנקודות שהוא מעלה:

http://www.robotreviews.com/reviews/roomba-780-vs-neato-xv-11-head-to-head

כמה קרוב לקיר הרובוט מנקה? פה הם השתמשו בקמח שמלכלך ונדבק הרבה יותר מאבק ושערות כדי להוכיח יתרון מוחלט לרומבה.

יכולת כיסוי על פני זמן. בניסוי הזה רואים שהאלגוריתם של רומבה לא רק מנקה טוב יותר אלא גם לוקח לו פחות זמן.

השוואה בין הרעש שהם עושים. תשפטו בעצמכם מה רועש יותר.

הרעש נראה לי גורם בעייתי

וכשאתה שואב את הבית עם שואב אבק ידני רגיל?!

אגב, לחמותי יש את הרומבה 555 כבר חצי שנה והיא מברכת את חמי כל יום על "אחת המתנות הטובות שהיא קיבלה ממנו". יש צורך בהכנה מוקדמת של הבית (להרים כסאות או מכשולים חריגים), היא מפעילה אותו כשהיא יוצאת מהבית לעבודה וזה פשוט חוסך המון זמן וכוח חיוניים. אין פה שום קשר לעצלנות. זה מצחיק כמו להגיד שאוטו זה לעצלנים שלא רוצים ללכת ברגל או לנסוע באווטבוס.

עכשיו אשתי מנדנדת לי שהיא רוצה גם... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רומבה הוא שואב שמטאטא בניגוד לשואב ששואב?! מה?? :nixweiss:

בגדול ההבדל הוא בכוח השאיבה. הניטו הרבה יותר חזק והרבה יותר קרוב לכוח השאיבה של שואב אבק רגיל בעוד שאר הרובוטים מתבססים על מטאטא ומשאבה חלשה שיאסוף את האבק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה קרוב לקיר הרובוט מנקה? פה הם השתמשו בקמח שמלכלך ונדבק הרבה יותר מאבק ושערות כדי להוכיח יתרון מוחלט לרומבה.

על איזה יתרון אתה מדבר בדיוק? כל מה שהרומבה עושה זה לשוטט על הרצפה בצורה רנדומלית כמו ילד עם ADHD.

ולא מדובר בקמח אלא בטלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה כמה השוואות בניהם:

כתבה עם בחור שנתנו לו להשתמש בשני המכשירים במשך תקופה מסויימת. אלה הנקודות שהוא מעלה:

http://www.robotreviews.com/reviews/roomba-780-vs-neato-xv-11-head-to-head

יכולת כיסוי על פני זמן. בניסוי הזה רואים שהאלגוריתם של רומבה לא רק מנקה טוב יותר אלא גם לוקח לו פחות זמן.

השוואה בין הרעש שהם עושים. תשפטו בעצמכם מה רועש יותר.

רק עכשיו היה לי זמן לראות את הסרטונים. תגיד לי אתה ראית את אותם הסרטונים שאני ראיתי?

בסרטון הראשון, אכן הנייטו לא מנקה צמוד לקיר אבל לפחות איפה שהוא כן מנקה הוא מנקה ולא פשוט מפזר הכל לכל כיוון ואיכשהו מלכלך עוד יותר, מה גם שהוא לא נכנס בכל הקיר וארון כל 2 וחצי שניות.

בסרטון השני, אני לא יודע לפי מה החלטת שהרומבה ניקה יותר טוב, אבל רואים ששניהם כיסו את כל החדר (לפחות מזווית המצלמה) והנייטו עשה את זה בחצי מהזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...