הכיוון שאפל הולכים אליו - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכיוון שאפל הולכים אליו

yigael_o

Recommended Posts

האם אתה יכול לשדרג זיכרון בפלאפון (ואני לא מתכוון ל storage) ? ב ?

אם נצא מהנחה שמחשב מהסדרה הזאת הוא קונסולה (וחנות המשחקים שממנה מגיעים המשחקים היא פייסבוק), לא כל כך ברור אם המשתמש בכלל ירצה לשדרג את המחשב

ההעדפה שלי היא למחשב שכן ניתן לשדרוג, תיקון וכדומה. אבל יש מי שירצה שהמחשב יהיה יחידה אחת, שניתן לחתוך איתה עוגות, והוא לא מתכוון לשנות בו משהוא. זה חלק מגישה כללית של הרבה חברות לאחרונה ולא רק , לעודד את המשתמשים לזרוק ולקנות חדש כמה שיותר מהר. איך עושים את זה ? נותנים כל פעם משהוא חדששכולם רוצים, ומשווקים אותו. וצריך כמובן קהל יעד מתאים, לאפל לא חסר כזה

מה שיותר מפריע כאן זה שכל המחשבים האלה הם בעלי אורך חיים מוגבל בגלל הסוללה המובנית. זה לא או פלאפון שניתן לקנות לו סוללה מהיבואן או איביי. זה מחשב יש לו כמות מוגבל של טעינות, ואחריי זה - ביי. (ואם תמשיך להשתמש איתו מהחשמל כמו שהרבה אנשים משתמשים אם ישנים, בשלב מסויים יגיע זמן שהסוללה הפנימית הדפוקה תתנפח - כמו שסוללות דפוקות מתנפחות בפלאפונים - ותשבור את המחשב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות עובי - כך זה נכנס במקבוק דק

זול יותר - ולא רק בקטע של מחיר של סלוט וסטיק , אלא גם חוסך שלבים בעבודה של ההרכבה - את הציפים יכולה למקם אותה מכונה שממקמת את כל יתר הרכיבים, ולא צריך להכניס אחריי זה סטיק לסלוט

ובטעות - מפריע לשדרג ולכן מעודד לקנות מחשב חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו לי מחשבים של גם 5 שנים ללא שום דופי בסוללה.

סה"כ הם מחזיקים בטכנולוגיות סוללות לניידים כנראה המתקדמות בעולם ומשקיעים המון בפיתוח שלהם (לא סתם החיי סוללה של רוב המחשבים שלהם כמעט כפולים מהמקבילים בשוק , הפרו 15" שלי מחזיק 6 שעות אמיתיות לI7 עם כרטיס מסך חיצוני ששוקל 2.4 4 קילו , לא כל מני קומבינות עם סוללות בולטות של 9 תאים ומצבי תאורה של 6120)

בא נזכור גם שלפטופ הוא לא בדיוק מחשב ביתי , ובואו תשוו אותו לאולטראבוקים.

(וזה עוד לפני שנעזוב את זה שהמוצר הזה כ"כ יחודי שאין לפטופ ברמה שלו במשקל , ביצועים או מסך שמתקרבים אליו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5 שנים ? לא כל כך הרבה בשביל . תלוי גם מה כמות השימוש בסוללה ועד כמה השימוש נכון (מתיי להטעין, מתיי לנתק את הטעינה וכו)

ההבדל בין במחשבים הטובים של יצרנים שונים הוא לא כזה גדול. אם המאק שלך מחזיק את הזמן הזה, הסוללה שלו זהה לסוללה של 9-12 תאים ופשוט מובנית לתוך המחשב בצורה שטוחה. זה לא אומר מה האורך חיים שלה מבחינת כמות טעינות, ואם תוך 5 שנים היא תיהרס אתה תזרוק I7, שאחרת היה ממשיך איתך ל 5+ שנים נוספות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מה שקשור לסוללות - מצאתי הבדל עצום באריכות ימים כפונקציה של יצרן התאים של הסוללה. לא יודע באילו תאים משתמשים.

מבחינת הכיוון של Apple: חוסר היכולת לשדרג לא ממש מפריע לי, כי ניתן לקנפג את המחשבים מראש עם קונפיגורציה מאוד חזקה שגם ככה אין כל-כך מה לשדרג בה.

חוסר היכולת להחליף בצורה פשוטה רכיבים תקולים כן מפריע, במיוחד הסוללה. נכון אומר ידידנו הבינארי - אנחנו חיים בתקופה שמחשב יכול לסחוב בכיף הרבה יותר מ5 שנים מבחינת ביצועים, וחבל לזרוק אותו לפח בגלל משהו שטותי כמו סוללה שסיימה את חייה.

מצד שני, רוב האנשים כן משדרגים לעיתים קרובות יותר, אז אולי זה פחות מפריע להם. בטח אנשים שמראש קונים מוצרי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפל ספציפית מחזיקים מחלקת R&D חזקה מאוד בתחום הסוללות.

מניסיון המספרים שלהם אמיתיים למדי (שבוע שעבר חזרתי מכנס בארה"ב שבו ביליתי במשך יום 6 ומשהו שעות בהקלדה ללא חשמל , עם WIFI חלש ועוד סגרתי את היום (עם אחוזים בודדים - אך עדיין) -

לידידינו הבינארי - השימוש שלי ב5 שנים היה שימוש נכון , עם שימוש יומיומי של כמה שעות בלפטופ ושליטה במחזורי הטעינה.

5 שנים זה המון ללפטופ לדעתי.

לגבי ה9-12 תאים , זה i7, מסך 15" , עם סידי , כונן וכל השמעטס הרגילים ששוקל 2.4 קילו. אין פה מקום לסוללה בגודל שאתה מדבר עליה.

ההבדל המהותי הוא הניהול חשמל והיעילות של OSX למול Win (שיש להם המון השפעה , אותו מחשב עם מחזיק 4 שעות - שליש פחות).

ולמען הסר הספק - כן , אני עובד עם המחשב הזה , לא מחזיק אותו ליופי בתור תחביב.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מומחה כמו אחרים פה, אבל לא היתה את הבעיה של הסוללות המתפוצצות של סוני ואז אמרו שגם דגמים מסוימים של דל ואפל גם מאותו פס ייצור וצריך להחליף אותם? זה לא אומר שהסוללה היא מקבלן חיצוני ולא של אפל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפל ספציפית מחזיקים מחלקת R&D חזקה מאוד בתחום הסוללות.

יש לך סימוכין לזה?

אין שום סיבה שבעולם שהם לא ישתמשו בקבלן חיצוני לייצור הסוללות (בדיוק כמו שהם עושים עם כל המוצרים שלהם), וסללות הן די בסטנדרט, לא משהו שניתן "לפתח" יותר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...