הסמארטפון האופטימלי ככלי מרכזי למסעות מסביב לעולם - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסמארטפון האופטימלי ככלי מרכזי למסעות מסביב לעולם

Black_Citadel

Recommended Posts

אהלן חברים :xyxthumbs:

לא מזמן חזרתי ממסע מינימליסטי בעולם, ואני כרגע מכין את עצמי לאתגר חדש - להקיף את מרכז אמריקה בצורה עוד יותר פשוטה.

אז ככה, במזרח הבנתי עד כמה יכול להיות כלי שימושי, למרות שלא לקחתי אחד. המקום הכולל שהוא תופס כבר קטן יותר ממחברת הצלילות ופנקס הרשימות+עט שלי, שבקלות יכולים להתחלף באפליקציה.

אני זקוק למכשיר שיהיה עמיד מאוד (חסינות מפני נפילות/אבק/מים תהיה מצוינת), עם מצלמה מצוינת (גם HD, וגם סטילס. בעבר הייתי מצלם עם רפלקס ובמזרח הייתי עם האולימפוס XZ1, אני מניח שאין משהו סלולרי המשתווה אליהן, אך אני מחפש את הtop notch בתחום.), מספיק מקום לדחוף בתוכו קבצים שונים, וסוללה ארוכה מאוד (עד כמה שאפשר. זה חשוב לי כי אין לידי מקור חשמל זמין במשך היום).

אם עולה במוחכם כל פיצ'ר אחר שאני עלול להתעניין בו, אשמח מאוד מאוד לשמוע עליו. תודה רבה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^

למרבה הצער, הם יהיו זמינים רק ברבעון השלישי של השנה, כמו שמצויין בכתבה.

OP, למתי אתה צריך?

ההמלצה האינטואטיבית היא ה- Defy+ של מוטורולה, מכשיר זול, סביר חומרתית ועמיד יותר מסלע.

היות ואתה מחפש גם איכות מצלמה,

יש מכשיר אחר, איזוטרי מעט, העונה לשם Panasonic Eluga Power. המכשיר אמנם יקר, אבל נראה שהוא תפור לשימושים שלך.

* מבחינת ביצועים, הוא מציע מעל ומעבר לשימושים שלך. עם זוג ליבות Krait, הוא בהחלט נכלל בין הסמארטפונים החזקים בעולם.

* יש לו מסך ברזולוציית HD בגודל 5 אינץ' שיהיו מאוד נוחים לשימושים המחליפים לפטופ.

* הוא חסין בפני מים ואבק בתקן IP57.

* יש לו טכנולוגייה להטענה מהירה, שמאפשרת להטעין את הסוללה בת ה- 1800mAh תוך שעה וחצי בלבד [או 50% תוך חצי שעה]. לה הצלחתי למצוא נתונים על כמה זמן הסוללה מחזיקה, אבל אחיו של המכשיר, ה-Eluga, עם הסוללה בנפח 1150mAh מספיק ל-300 שעות המתנה ו-240 דקות דיבור. גם הוא מכשיר ששוה לשקול.

* המכשיר מגיע עם מערכת ההפעלה העדכנית ביותר מבית גוגל, אנדרואיד 4 Ice Cream Sandwich.

* למכשיר יש מצלמת 8MP, שאמורה להיות איכותית. לא הצלחתי למצוא דגימות, אבל אתה יכול להתרשם מהאיכות של אחיו הקטן כאן. האיכות תהיה זהה או טובה יותר.

ועכשיו, כמה חסרונות:

* לא מצאתי תיעוד לכך שהמסך מחופה ב-Gorilla Glass או כל דבר אחר.

* המכשיר לא מופיע אפילו באתר של פנסוניק, לא ראיתי שיש עליו ביקורות ממש (רק כאלו מהעת בה הוא הוצג לראשונה). יכול להיות שהמכשיר בוטל או משהו, ע"פ GSMArena הוא זמין החל ממאי. אולי פשוט לא הספיקו לסקור אותו (יחד עם הייפ תקשורתי נמוך)?

* המכשיר כאמור יקר, מתומחר לבערך 500 אירו (=2400 ש"ח, לפני מיסים ושטויות).

* אין מה לדבר על למצוא אותו בארץ, תקווה שתצליח למצוא אותו בחו"ל.

בגדול, הוא נראה מתאים לך בול. שווה לשקול גם את אחיו הקטן- Panasonic Eluga, שנחות חומרתית (וגם יש לו סוללה מזערית), אבל יש עליו פרטים. בעצם, אולי עדיף לו. יש לו יותר מידי חסרונות...

בעבר הייתי מצלם עם רפלקס ובמזרח הייתי עם האולימפוס XZ1, אני מניח שאין משהו סלולרי המשתווה אליהן

אז אתה מניח.

Check this out- נוקיה הכריזו על מכשיר מטורף בכל המובנים- קוראים אותו בישראל (וגם בחו"ל) Nokia 808 PureView. יש לו מצלמת 41MP (!!!!!!) שבוא נגיד ככה, פערה הרבה פיות. הייתה להם גם תוכנית להוציא מכשיר עם WP7 (זה עם סימביאן העתיקה). המכשיר עושה שימות שטכנולוגייה בשם downsampling, שדוחסת את התמונה ומביאה לרמת פירוט לא מהעולם הזה. אתה מוזן להתרשם מהתוצאות כאן וכאן.

נ.ב.

טיפ לחיסכון בסוללה בסמארטפונים- מצב טיסה ולכבות את כל הקישוריות. יכול להחזיק ימים ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר שנים מסתובב במזרח עם פלאפונים שמשתמשים אותי להכל בערך.

בהתחלה זה היה N73 ואז N82 ואז 1 ועכשיו ה ONE S מחכה לי במכס ( :P ) - גם לצורך טיולים.

מהניסיון שלי באמת לנוקיה יש את המצלמות הכי טובות שראיתי (ה N82 היה מדהים), אבל היום זה כבר לא הכי רלוונטי.

בכל אופן - פלאפון עמיד זה בהחלט יתרון אבל חוץ מפעם אחת בבורמה שהתיישבתי על הפלאפון ונשבר המסך - מעולם לא קרה לפלאפונים שלי כלום,

בעיקר כי כשאתה משתמש בפלאפון להכל אתה צריך לשים לב רק למכשיר אחד ולא לחמישה.

מה שכן, ממליץ בכל זאת להסתובב עם נגן ייעודי, ולקנות ומטען חיצוני כמו זה:

http://www.ebay.com/itm/330686655958?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2648

או

http://www.ebay.com/itm/330606069364?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

אגב אני הלכתי על ה ONE S כי הוא בגודל סביר (4.3") ואמור להיות די קשוח בזכות תהליך חישול שהאלומיניום עובר, ועם לא רעה. חיי הסוללה אמורים להיות ממוצעים.

עריכה: אני בדיוק קורא את הבלוג שלך ורואה שהיית בפיליפינים באוקטובר, יש מצב שהתראינו שם? עבדתי שם בעגלות ממאי עד ינואר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ה, תודה על התגובות!

המחיר לא פונקציה (כל עוד לא מדובר בהפרש לא הגיוני ביחס לשיפור), והזמינות בארץ גם חסרת משמעות, אין לי בעיה לקנות אותו מכל מדינה אחרת.

מכרת לי את הפנסוניק! נשמע מכשיר מצוין מאוד. הוא חסין ועמיד כמו הסוני שעתידים לצאת??

המצלמה של הנוקיה מ-ד-ה-י-מ-ה! פשוט מדהימה.

האמת שאני זקוק למכשיר כזה בקרוב, אין לי בעיה לקנות אותו גם בספטמבר או אוקטובר אם עתיד לצאת משהו ששווה את הסבלנות.

והאמת שבקושי אדבר איתו סלולרית, אז סביר שהוא יהיה (כמעט) תמידית על מצב טיסה, למעט הימים בארץ .

@DaySleeper -

אין לי שום צורך בMP3 ייעודי. אני מחפש לסחוב כמה שפחות ואני מניח שהפלאפון יספיק. אני גם לא שומע יותר מדי דיגיטלית כשאני נע ונד.

לא נראה לי שהתראינו, לא פגשתי אפילו ישראלי אחד שם :)

נ.ב -

מסקרנות גרידא, איך האייפון בהשוואה לכל המכשירים שצוינו פה? הייתי בטוח שהוא נותן תחרות ראויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ממש עמיד, אבל חסין בפני אבק ומים עד מטר למשך עד 30 דקות.

אותה עמידות בגדול (אולי רק יש הבדלים מבחינת עמידות לנפילות ומכות).

האייפון?

:lol:

אל תאמין לאדם הממוצע ברחוב שבטוח ש"עייפון זה הכי טוב". לא לכולם.

האייפון לא עמיד כלל (ומאוד שביר בהתחשב בעובדה שהוא כולו מצופה זכוכית), הסוללה שלו לא תפיל אף אחד מהרגליים, המצלמה לא ייחודית (אבל טובה בהחלט), אין לו הרחבה לכרטיס כך שמה שיש זה מה שאתה מקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו בגאורגיה עם גלקסי 2

שם בכיס הקטן כל מחשב נייד

עם סים מקומי שמקבלים בחינם

בכל מקום וגם ברחובות יש חינם

שמתי לו מד גובה ותוכנת מפות של גוגל

עשיתי לו הרחבת מדיל אקסטרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבולבל מאוד :)

איך הבלאקברי והגלקסי? בכלל, איפה יש אתר אמין עם ביקורות לגבי סמארטפונים? הייתי רוצה לצמצם את האופציות אך ורק לעמידים מביניהם.

מה שאני אוהב באייפונים למיניהם זה דווקא הפשטות שלהם (סטיב ג'ובס שיחק אותה), אבל אם זה בא על חשבון עמידות, זה לא שווה לי את זה. אני נמצא המון חשוף לחלוטין תחת גשמים טרופים - חשוב לי שהמכשיר יעמוד בגשם+חול+לחות האדירה שבאיזורים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתר אמין עם ביקורות.. זה שאלה טובה. הכי טוב לחפש בגוגל ביקורות ספציפיות. השוואת מפרטים תוכל לעשות באתר gsmarena.com, שהוא בהחלט הטוב ביותר בתחומו.

הבלאקברי לא מתאים משום שהוא לא סמארטפון בדיוק (הם מאוד מיושנים) ומשום שפשוט לא תוכל להשתמש בו. שימוש בבלאקברי מצריך קניית חבילת BBM מהמפעילה הסלולרית, לרוב בתוספת תשלום, כדי לגלוש באינטרנט ולעשות פעולות בסיסיות אחרות. סים פרי פייד פשוט כנראה לא יכלול BBM.

Galaxy הו שם המשפחה של כל סמארטפוני האנדרואיד של סמסונג. מספר הדגמים עובד בקלות את ה-100.

אני אניח שאתה מדבר על מכשירי הדגל- S 2 והחדש - S 3. הם נפלאים. מכשירים מצויינים מכל הבחינות. אבל הם לא עמידים בתקן מיוחד. מניסיוני המכשירים של הם מאוד עמידים, אבל אין להם תו תקן שמסמיך אותם לזה. הם לא עמידים בפני מים.

אני ניסיתי להתאים לך מכשיר מיוחד לדרישותיך, אבל אם אתה מחפש מכשיר רגיל יותר- רק תגיד תקציב (או שלא) וננסה להתאים לך משהו רגיל יותר.

הממשק של האייפון מאוד שונה מהאנדרואיד, אבל לא בהכרח טוב ממנו. הם בעיקר שונים. גם האנדרואיד פשוט למדי אחרי שמבינים את עיקרון השימוש.

האייפון בעיקר לא יחזיק לך במסע, הוא לא בנויי לטיולים באיזורים טרופיים אלא לדירות ממוזגות באיזור יוקרתי בת"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכשיר אולי עמיד, אבל הוא פשוט לא טוב. להסתובב עם מכשיר כזה במשך חודשים לדעתי יהיה לא נוח.

הוא פשוט לא חזק מספיק. לא נוח מספיק.

אני לא חושב שפותח הדיון מעוניין לוותר על פונקציונליות לטובת עמידות... אחרי הכל, הוא לא מתכוון (אני מקווה) לצלול עם המכשיר. וגם אם כן, יש מכשירים שעמידים בפני מים וחזקים למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הוא לא טוב ? מה הבעייה שלו ? יש לו מצלמה סבבה שיודעת לצלם ב HD,

ויש לו מעבד וזיכרון של 1 GB.

אומנם הוא לא "סיפינת דגל", אבל לאחד שלא ממש הולך לשחק כל היום .. אלא להשתמש בו בעיקר כמצלמה ו אני מניח, הוא ממש לא צריך יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נו, אם אתה מתעקש.

יש לו מסך בגודל מזערי של 3.0" וברזולוצייה מבישה של 320X480. הפאנל גם לא מציג יכולות מיוחדות באור שמש ישיר או כל דבר אחר. פותח הדיון שוקל להשתמש בסמארטפון כתחליף ללפטופ, לעבודה כלשהי בפיתוח אתרים ולכתיבת בלוג. עבודה על מסך כזה פשוט לא אפשרית במקרה הטוב ומקבילה לעינויי סיני במקרה הרע.

המצלמה היא 5MP, ואמנם "יודעת" (מצלמה זו פיסת אלקטרוניקה, היא לא "יודעת" כלום) לצלם תמונות ברזולוציית HD, אבל איכות התמונות גרועה. כמו בכל המכשירים הזולים יותר. פותח הדיון רוצה להחליף מצלמה קומפקטית בסמארטפון, וחשובה לו איכות גבוהה לתמונות. המכשיר פשוןט לא מספק את הסחורה.

הסוללה במכשיר היא בנפח 1200mAh, לא יספיק ליותר מידי שעות, כאמור פותח הדיון צריך סוללה גדולה ועסיסית כי לא תמיד יהיה ליד שקע חשמל.

במכשיר יש רק 1GB של זיכרון פנימי (מתוכם זמינים לשימוש רק 320MB), פותח הדיון צריך הרבה שטח אחסון - לכל התמונות. יש חריץ הרחבה ל-SD, אבל מי אמר ש-32GB + 320MB יספיקו לו? כדאי שיהיה גם למכשיר כמה ג'יגות של זיכרון.

לסיום, הביצועים של המכשיר לא מאוד טובים, ולהסתובב בג'ונגל עם מכשיר מקרטע שפתאום יתקע זה לא רעיון טוב.

הוא ממש כן צריך יותר מזה. אמנם המכשיר קשיח, וזה נפלא, אבל הוא פשוט לא עונה על שאר הדרישות, החשובות יותר. אין שום בעיה לקנות גם מגן קשיח ועמיד למכשיר רגיל ואין יותר מידי ממה לחשוש.

וחוץ מזה, לא חסרים מכשירים מוקשחים אחרים, אבל כולם סובלים מאותן הבעיות. יש גם את ה-Defy של מוטורולה (וה- Defy Plus) ואת ה- Xcover של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון אישי הכי טוב לקחת מכשיר עם מסך גדול ומתקדם

אני הייתי עם סמארטפון בקשמיר ששם בכלל יש חסימה מכוונת של התדרים הסלולארים ומפות ה- אבל המצלמה עובדת. וגם במנאלי ובצפון הודו ששם הכל עובד ויש גם אינטרנט חינם בחלק מבתי המלון ועכשיו בגאורגיה שזה בכלל גן עדן מאחר ויש רשתות עירוניות בחינם.

ברגע שיש לך מכשיר חזק תמיד אפשר להסתדר, אפשר לדבר דרך הסלולאר או דרך ה-WIFI. אתה יכול להמשיך בפורום עם Tapatalk ואפשר להעביר ולקבל הודעות עם WhatsApp. עם מסך גדול קל לכתוב הודעות וכדאי להרחיב לו את הזיכרון עם כרטיס זיכרון.

אפשר להפעיל ולהפעיל שירותים מבוססי מיקום.

הכי טוב לקחת מכנסי דגמ"ח. בכיס תחתון אחד שמים את הטלפון ובשני את הארנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...